Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)

ObserwujMam (1031)Gram (439)Ukończyłeś (685)Kupię (302)

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów vs The Elder Scrolls V: Skyrim PC


Raaistlin @ 22:23 15.01.2012
Wojciech "Raaistlin" Onyśków


.::   Technicznie   ::.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów: W Wiedźminie 2 grafika, dźwięk, fizyka itd. trzyma bardzo wysoki poziom. Deweloper opracował własny silnik graficzny, a dzięki temu narzędzie miał obtrzaskane i z jego wykorzystaniem zbudował niewiarygodny-wiarygodny świat. Animacje są płynne, muzyka dynamiczna, a całość uzupełniają różne świetne efekty specjalne. Prawdę mówiąc nie sposób się do czegokolwiek przyczepić.

The Elder Scrolls V: Skyrim: Bethesda słynie z tego, że ich gry robią wrażenie. Niestety słynie też z tego, że ciągle mają problemy z animacją. Tym razem jest podobnie. Artyzm świata potrafi oczarować. Są wszystkie możliwe tereny, w tle pogrywa pasująca do danego momentu muzyka, a efekty specjalne uzupełniają klimat, dodatkowo go zagęszczając. Średnio wygląda natomiast wspomniana animacja. Jest odrobinę sztywna i mało naturalna. Przydałoby się odrobinę motion-capture.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
10/10
The Elder Scrolls V: Skyrim
9/10.::   Podsumowanie   ::.

Podsumowując warto zaznaczyć, iż mamy do czynienia z dwoma najlepszymi cRPG-ami ostatnich lat. Mimo wszystko Skyrim oferuje trochę więcej swobody i zapewnia satysfakcję na znacznie więcej godzin. Wiedźmin zachwyca natomiast wspaniałą fabułą, wyrazistymi postaciami i nietuzinkowym humorem. Mimo wszystko, jeżeli możecie sobie pozwolić tylko na jeden tytuł - polecam najnowszą część The Elder Scrolls.


KategoriaWiedźmin 2: Zabójcy KrólówThe Elder Scrolls V: Skyrim
Fabuła108
Główny bohater910
System walki89
Możliwości oferowane przez grę810
Świat/klimat1010
Replayability 910
Technicznie109
Suma6466


Oddaj swój głos:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów PC

oddaj głos
The Elder Scrolls V: Skyrim PC

oddaj głos
Screeny z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   22:08, 28.08.2012

W Skyrima nie grałem jeszcze ale że jak sądze z opinii jest on spadkobiercą Obka który mi nie przypadł do gustu więc zdecydowanie Wiedźmin 2.
0 kudosSzymono111   @   21:26, 29.08.2012
To w takim razie ten temat powinien się nazywać:"Różnice pomiędzy Wiedźminem 2 ,a Skyrimem".
Z resztą jak ktoś chce poznać dobre strony obydwóch programów,to wejdzie w obydwa tematy i sobie poczyta opinie graczy.
W ogóle do mnie nie trafia oceniania dwóch zupełnie innych gier RPG. To tak jak by...oceniać Syberie 2 i FlatOuta 2.
0 kudosbat2008kam   @   21:30, 29.08.2012
Obie gry są grami cRPG, więc ich porównanie ma sens. Tak ja napisałem - jest sporo elementów, które można w nich porównać i w tym artykule to udowodniono. Fabuła, system walki, oprawa audiowizualna, świat czy długość rozgrywki to właśnie te elementy.
0 kudosJackieR3   @   22:04, 29.08.2012

Cytat: Szymono111
To w takim razie ten temat powinien się nazywać:"Różnice pomiędzy Wiedźminem 2 ,a Skyrimem".
Z resztą jak ktoś chce poznać dobre strony obydwóch programów,to wejdzie w obydwa tematy i sobie poczyta opinie graczy.
W ogóle do mnie nie trafia oceniania dwóch zupełnie innych gier RPG. To tak jak by...oceniać Syberie 2 i FlatOuta 2.

Z Syberią i FlatOuyem przesadziłeś,to inne gatunki,natomiast Wiedźmin i Skyrim są porównywalne.
Natomiast trochę racji jest w tym że po co porównywać.Różnice między oboma RPG-ami są wyraźne i każdy kto trochę się interesuje,czyta zapowiedzi i recenzje nawet bez grania ma już trochę wyrobioną opinię na to co mogą mu zaoferować te gry.Oraz wybrać tę która mu bardziej odpowiada.
0 kudosBubtownik   @   17:28, 14.08.2013
Przed zagraniem w Wiedźmina 2 nie wiedziałem czy wolę otwarty czy zamknięty świat,czy wolę dojrzałą fabułę czy liniową.Ale po zagraniu w Wieśka już wyspecjalizowałem sobie jakie cRPG lubię najbardziej.Wolę gry typu Wieśka 2,ponieważ bardziej mnie wciągają i nie nudzą,a Skyrim nudzi się po przegraniu (w moim przypadku 70h) kilkunastu godzin.Mam nadzieję że Wiedźmin 3 będzie miał fabułę jeszcze lepszą niż w ''dwójce'' mimo otwartego świata.
0 kudosJackieR3   @   07:58, 15.08.2013
A ja właściwie tak do końca to nie wiem co mi bardziej odpowiada.Fabuła i konkretność Wieśka czy rozlazłość The Elder Scrolls.
Tutaj opowiedziałem się za Wiedźminem ale otwarty świat też kusi żeby w niego wejść.Mam cichą nadzieję że nowy Wiedźmin będzie Wielką Grą z wciągającą fabułą i pięknym,otwartym światem.I wtedy Bethesdy,Biowery czy inksze będą mogły przestać robić gry Zadziorny
0 kudossebogothic   @   09:31, 15.08.2013
A ja tam wolę Wiedźmina 3, który połączy rozbudowany wątek fabularny z otwartym światem Szczęśliwy Należy do tego dodać ukłon w stronę serii Gothic. We Wiedźminie 3 pojawią się obszary do których nie będziemy mieć dostępu, bo stoi przed nim jakiś potężny potwór. Myślę, że to dobre rozwiązanie. A i pod względem żywego świata Wiedźmin 3 z pewnością pobije i Skyrima, i Wiedźmina 3, i pierwsze Gohtiki.
0 kudosMicMus123456789   @   11:05, 15.08.2013
Zapominasz, że na każdego przeciwnika jest sposób ;p Niezależnie od levela i tak znajdzie się sposób na przejście.
0 kudosTUKANISKO74   @   03:38, 21.09.2017
Szczerze ? Wiedźmin 2 jest irytujący i nędzny, dlaczego ? ano choćby dlatego, że sypie sie tam urwami na lewo i prawo co mnie osobiście zniesmaczyło. Nie jestem wrogiem soczystej mowy ale jak ktoś klnie co drugie słowo to znaczy że jest analfabetą nie potrafiącym sklecić jednego zdania.
Co do SKYRIM'a mam jak najlepsze zdanie i gram go po raz trzeci tym razem edycja special
z modami co zmienia nieco otoczenie i dodaje nowe lokacje, praktycznie inna gra tylko z tym samym wątkiem głównym, tylko grać i nie umierać Uśmiech
0 kudosshuwar   @   07:46, 21.09.2017
Cytat: TUKANISKO74
dlatego, że sypie sie tam urwami na lewo i prawo
No co poradzisz... jak mieszkańcy są prostakami? Ale Geralt aż tak mięsem nie rzucał Uśmiech

A na poważnie... uważasz, że gra jest nędzna tylko dlatego, że NPC'e przeklinają?
0 kudosguy_fawkes   @   08:41, 21.09.2017
Dokładnie, dość nędzny ten argument. ;) Czyli fakt, że ma znacznie lepiej skrojone postaci, porusza ciągle aktualne problemy, a świat jest szary i nie sposób tutaj być nieskazitelnym paladynem w lśniącej zbroi to pies, bo ktoś tutaj przeklnie? Ok.
0 kudosLucas-AT   @   17:25, 21.09.2017
Cytat: TUKANISKO74
jak ktoś klnie co drugie słowo to znaczy że jest analfabetą nie potrafiącym sklecić jednego zdania.

A skąd wiesz jak byś się zachowywał, gdybyś mieszkał w takiej Wyzimie i na każdym kroku ktoś mogłby Ci poderżnąć gardło, a jeśli nie, to innym razem po wyjściu z domu zabić by Cię mogły jakieś potwory?
0 kudosshuwar   @   18:36, 21.09.2017
O to to... albo wychędożyć za rogiem w ciemną noc Uśmiech Pokręcony Diabelski pomysł
0 kudosIgI123   @   08:24, 22.09.2017
Ale zacznijmy od tego że zarzut iż postacie ,,klną co drugie słowo" to krzywdzące nadużycie. Bluzgi w Wiedźminach są używane naturalnie i z kunsztem - nawet Talara bym w to wliczył, bo tak po prostu została ta postać przedstawiona.
No, ale pewnie kolega TUKANISKO to tylko czasami ,,kurde felek", a i to bardzo rzadko i się bardzo tego wstydzi.
0 kudosTUKANISKO74   @   13:11, 25.09.2017
Cytat: shuwar
Cytat: TUKANISKO74
dlatego, że sypie sie tam urwami na lewo i prawo
No co poradzisz... jak mieszkańcy są prostakami? Ale Geralt aż tak mięsem nie rzucał Uśmiech

A na poważnie... uważasz, że gra jest nędzna tylko dlatego, że NPC'e przeklinają?


Nie gdyby nie te bluzgi to całkiem całkiem ale nie jest to jakaś super gra ( przeszedłem ją dopiero jak nie miałem w co grać ).

PS.
To nie był argument przeciw grze ale odczucia jakie mam w stosunku do gry jak już mówiłem nie jestem przeciwnikiem bluzgów jako takich ( np tak jak w W1 i W3 ) sam potrafię pojechać ale klęcie zamiast mowy to niesmaczne i głupie.
Wiem, że to tylko gra ale mimo wszystko bluzgi w całej grze to gruba przesada ( gdyby to była jedna dwie lokacje to spoko ale cały świat W2 klnie na potęgę - nie kupuję tego ).
Dodaj Odpowiedź