Battlefield 3 (PC)

ObserwujMam (517)Gram (204)Ukończone (207)Kupię (83)

Battlefield 3 vs. Call of Duty: Modern Warfare 3 PC


bigboy177 @ 14:20 20.11.2011
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!


.::   Wstęp   ::.

Dwie największe strzelankowe premiery końca bieżącej jesieni już za nami. Pierwszą było niewątpliwie Battlefield 3, a drugą najnowsze wydanie serii Call of Duty, zatytułowane po prostu Modern Warfare 3. Pomimo tego że każdy szanujący się gracz powinien w swej kolekcji posiadać oba wymienione projekty, dla osób wahających się na co wydać ciężko zarobione i, co najważniejsze, ograniczone fundusze, przygotowałem poniższą kontrę. Co ważne, nie jest to recenzja, nie zawiera szczegółowych opisów rozgrywki. Po takowe zapraszam do przeglądnięcia recenzji każdej gry z osobna.

.::   Wątek fabularny   ::.

Battlefield 3: Fabuła w Battlefield 3 jest standardem gatunku. Mamy do czynienia ze zdradą, konspiracją oraz międzynarodowym spiskiem, u którego podnóża spoczywają głowice nuklearne oraz terroryści. Ci postanowili oczywiście owe głowice wykorzystać, a my musimy ich w taki czy inny sposób powstrzymać. Niestety fabuła jest przedstawiana w bardzo chaotyczny sposób i jest do bólu przewidywalna. Wygląda tak, jakby ją deweloper skleił na szybko i bez pomyślunku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystarcza na 10-12 godzin, a jedynie na około 5.

Call of Duty: Modern Warfare 3: Modern Warfare 3 w tym przypadku także nie można nazwać thrillerem psychologicznym, albowiem historia również jest banalna. Jest sobie pewien koleś, niejaki Vladimir Makarov, który postanawia rozpętać trzecią wojnę światową. Jak chce to zrobić? Ano z wykorzystaniem głowic nuklearnych (jakże by inaczej), do których dostęp uzyska od prezydenta Rosji – a przynajmniej taki jest jego plan. Gracz wkracza do akcji aby do tego nie dopuścić. Scenariusz banalny i przewidywalny. Na szczęście przebiega całkiem sprawnie, a napisy końcowe widzimy po około 5-6 godzinach.

Battlefield 3
6/10
Call of Duty: Modern Warfare 3
7/10

Screeny z Battlefield 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosrewen.   @   13:27, 08.05.2012
Dokładnie tak i jak ktoś chce się o to sprzeczać, to powinien się jak najszybciej zgłosić do lekarza, bo ani jedna ani druga gra by nie odniosła takich zysków, gdyby nie te aspekty, które je różnią w multi.
0 kudosguy_fawkes   @   16:02, 08.05.2012
I bardzo dobrze, że takie różnice są - w ten sposób można łatwo wybrać, co się lubi. Tymczasem fanboye jednej i drugiej serii próbują przeforsować swoje chore racje - że ich gra jest lepsza i już. Mnie bardziej odpowiada filozofia CoD'a. Grałem trochę w BC2, ale jakoś nie czułem chęci, by w tym siedzieć. Mapy i rozmach był świetny, ale mnie tam brakowało dynamiki. Być może BF3 bardziej mi się spodoba, ale na niego jeszcze sobie poczekam.
0 kudosmateusz_kd   @   20:38, 08.05.2012
Ja mam u siebie Bad Company 2 i u kumpla łupałem trochę w Black Opsa i powiem wam, że nie umiem teraz powiedzieć, w którą grę lepiej mi się grało, bo w obydwie grało mi się bardzo ale to bardzo dobrze Uśmiech
0 kudosKrru   @   19:36, 12.05.2012
Ja tak samo jak guy_fawkes jakoś wolę CoDa.. Może to po prostu kwestia przuzwyczajenia. Dopiero kilka dni temu sięgnąłem po serię Battlefield, a dokładniej Bad Company 2 i jakoś nie mogę się przekonać do niego.
0 kudosmateusz_kd   @   22:32, 12.05.2012
Musisz pograć przez większa ilość czasu i się wtedy przyzwyczaisz Dumny Jednak jak mówisz, że wolisz Cod'a to tak zostanie Uśmiech
0 kudosFox46   @   01:25, 14.05.2012
Cytat: mateusz_kd
Czyli można powiedzieć, że Call of Duty wybiorą Ci którzy lubią szybką akcję i mają bardzo dobry refleks, a Battlefielda Ci, którzy lubią trochę pomyśleć i przykampić Dumny


Nie bo to powinno być tak "Call of Duty wybiorą Ci którzy lubią szybką akcję i lubią kampić (bo kamperów tam jest co nie miara nawet na najmniejszych mapkach ludzie mają tupet by kampić ) a Battlefielda Ci, którzy lubią trochę pomyśleć i grę zespołową /drużynową. Tu w BF3 zdecydowanie kamperzy maja ciężki żywot szczególnie w BF3.
0 kudosKrru   @   06:42, 14.05.2012
W Battlefieldzie też są kamperzy. Nie ma reguły na to w jakiej grze.
0 kudosFox46   @   10:41, 14.05.2012
Cytat: Krru
W Battlefieldzie też są kamperzy. Nie ma reguły na to w jakiej grze.


Tak są ale wiesz zagram w MW3 tam w najmniejszej mapce znajdziesz nie jednego kampera. W BF to najczęściej są snajperzy na dużych mapkach, ale znajdą się tez tacy jak w Metro. Ale tez w BF3 się ich roi co nie zmienia faktu że są skutecznie albo tępieni albo wywalani z serwerów (zależy na jakim gramy )
Przy mnie kamper nie ma życia Szczęśliwy, bo już znam chyba ze 101 sposobów na skutecznie wytępienie kampera. A w BF3 jest sporo możliwości Szczęśliwy
0 kudosrewen.   @   14:48, 14.05.2012
Cytat: Fox46
Przy mnie kamper nie ma życia Szczęśliwy, bo już znam chyba ze 101 sposobów na skutecznie wytępienie kampera. A w BF3 jest sporo możliwości Szczęśliwy
Zagraj sobie na ESL'u gdzie nie ma dzieci po 10 lata, które siedzą w miejscu i się cieszą, że mają najmniej zgonów. Jeśli w CoD wytrzymasz bez przyspieszonego bicia serca i skupienia, że wybuch nie jest w stanie Cię odwrócić od monitora, to wtedy przyznam Ci rację, że BF3 może pomimo tylu różnic konkurować z MW3.
Poruszę tu jedną kwestię, która trzeba przy takich porównaniach dodać. Ligi online i liczba graczy, jak i ilość najmniejsza jaka jest potrzebna do przyjemnej gry. W CoD nawet 1v1 jest tak samo fascynujące jak 5v5, w BF bym tak nie powiedział, bo gdy oglądałem niekiedy transmisję to były tak nudne, że nie wiedziałem czy zaczęli grać czy nie.
0 kudosDaerdin   @   14:53, 14.05.2012
Tu muszę się także zgodzić z Rewenem - zależy po prostu gdzie gramy. Jeśli trafimy na ludzi potrafiących grać, jest świetnie. Jeśli nie, to jest katastrofa. Plus BF jest taki, że admini camperów szybko wychwycą, a VAC przecież za to nie kara. Jeśli jednak komuś tak to przeszkadza, to może grać na nierankingowych serwerach Uśmiech
0 kudosmateusz_kd   @   15:53, 14.05.2012
Ja grałem u kumpla w MW3 i pełno noobów z granatnikami latało ; /
0 kudosrewen.   @   14:05, 18.05.2012
Jeśli denerwują was granatniki czy inne wyposażenie u innych graczy, które po prostu są na tyle nudne, że nie trzeba nic innego robić jak stanąć w miejscu i strzelić byle gdzie, to polecam granie na "Promod". Świetna opcja która w mw1 i w mw2 się sprawdziła i grało się naprawdę przyjemnie.
0 kudosDaerdin   @   14:06, 18.05.2012
W MW2 promoda nie było, przynajmniej na IWNecie. W MW3 o tym można tylko pomarzyć.
0 kudosfrycek88   @   15:57, 01.06.2014
Fajne porównanie jednak nie zgodzę z krytyką COD'a za spolszczenie kinowe. Ja osobiście wolę takie. Polscy aktorzy nie umieją podkładać głosów w grach. Często pełne spolszczenia brzmią po prostu tragicznie. Takie tłumaczenie zabija cały klimat.
Dodaj Odpowiedź
Advertisement
 X