Gothic 3 (PC)

ObserwujMam (2101)Gram (1143)Ukończyłeś (592)Kupię (182)

Gothic 3 problem z ge3dialog resource dll - nie działa - Gothic 3 (PC)

Dodał Jakub9966   @   21:34, 12.05.2020

Witam wszystkich,

Po wielu latach postanowiłem zagrać ponownie w gothic 3. Odkopałem starego laptopa na którym miałem go zainstalowane i wszystko było ok. Po 2 godzinach grania chciałem zainstalować patcha 1.75.14 ( https://gothic.org.pl/gothic/gothic-3/patch-edycja-rozszerzona/ )
W trakcie instalacji wyszedł jakiś problem więc kliknąłem "Abort" i instalacja została przerwana. No i teraz problem powstał niestety.
1. Jak klikam w ikonkę gothica żeby pograć to wyskakuje okienko z napisem "fatal error detected, can't load ge3 dialog resource dll, terminating process".
2. Próbowałem ponownie zainstalować patche ( 1.75 , 1.74 a nawet 1.6 ) mając nadzieję że problem się rozwiąże. Na starcie wyskakuje okienko że nie może znaleźć Gothic 3.

Nie mam niestety możliwości ponownej instalacji ponieważ płyta jest dawno zagubiona.

Czy da radę cokolwiek zrobić?

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

Dodaj Odpowiedź
Odpowiedzi:
0 kudosTheCerbis   @   11:48, 13.05.2020
Obawiam się, że bez odinstalowania i zainstalowania gry ponownie nic nie zdziałasz. Prawdopodobnie jakieś pliki zostały uszkodzone podczas wspomnianej przez ciebie akcji, więc ciężko będzie cokolwiek zrobić bez oryginalnej płyty.

Na GOG-u lub Steamie można dorwać wszystkie części Gothic w całkiem dobrych cenach, a często również bywają promocje. Polecam, zwłaszcza, że na platformie od CD Projekt gry nie posiadają DRM, więc można bez problemu pobrać same pliki instalacyjne i zrobić na wszelki wypadek kopię gry na płycie czy innym dysku. Uśmiech