Gothic 3 (PC)

ObserwujMam (2096)Gram (1142)Ukończyłeś (584)Kupię (181)

Problem z Ekwipunkiem (nie da się kliknąć na rzecz) - Gothic 3 (PC)

Dodał Bubtownik   @   12:06, 23.06.2019

Hej.

W sumie to zobaczymy czy jeszcze ktoś tu wchodzi :) Otóż grałem jeszcze parę miesięcy temu i wszystko było w jak najlepszym porządku, a teraz nie da się wybrać myszką rzeczy z eq. No nie klikają się. Próbowałem reinstalu, wersji z płyty, wersji z GoG'a z patchami (różnymi) i bez patchy i nic, dalej to samo. Jedynie klawiszem Enter można wybierać przedmioty. Z tego co się zorientowałem to być może spowodowała to któraś z aktualizacji W10 ale pewności nie mam. Miał/Ma ktoś podobny problem i może udało się go rozwiązać? Pograł bym w "trójeczkę" ale ten "bug" jest totalnie upierdliwy.

Wygląda to dokładnie tak samo jak na tym filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=-2IluITLX68

Dodaj Odpowiedź
Odpowiedzi:
0 kudosTheCerbis   @   12:19, 23.06.2019
Ta muzyka, te wspomnienia... O rety.

No ale wracając do buga - niestety jest to problem związany z W10 i zdaje mi się, iż na tę chwilę nie da się go pozbyć. Pozostaje wybieranie klawiszem Enter rzeczy w ekwipunku.
0 kudosBubtownik   @   17:16, 23.06.2019
Czyli będzie trzeba się pomęczyć...albo poczekać, ale nie chce mi się bo nie wiadomo czy i kiedy zostanie to przypadkiem naprawione. Jeszcze spróbuje zainstalować Xpadder i wyemulować całe sterowanie na pada. Kiedyś tak robiłem i grało się dobrze.


EDIT

Gdyby ktoś szukał tymczasowego rozwiązania i miał przy okazje myszkę z dodatkowymi przyciskami po jej bokach to proszę bardzo.
Pobrałem ten program X-Mouse Button Control i pod przycisk 4 w myszce przypisałem Enter. Następnie wchodzimy do Gothic'a 3/sterowanie/własne i do przycisku akcji 1 ustalamy alternatywny klawisz Enter, tak aby był LPM i zaraz obok Enter. Podczas gry wybierając przedmiot z eq klikamy po prostu nie LPM tylko tym przyciskiem 4 pod kciukiem np.