Anno 2070 (PC)

ObserwujMam (88)Gram (37)Ukończone (10)Kupię (10)

awans - Anno 2070 (PC)

Dodał gorn34   @   23:01, 16.11.2015

Zawsze stawiam domki na osobnej wyspie i nie mogę awansować części koszar robotników, mimo że wymagania mam spełnione i surowców mi nie brakuje, czy jest jakiś limit awansów na wyspie? limit ludności?

Dodaj Odpowiedź
Odpowiedzi:
0 kudosLoucipherPL   @   20:45, 26.05.2019
Aby Robotnicy (obu frakcji) mogli awansować, musisz spełnić następujące kryteria:
1. Zaspokoić ich potrzeby:
a) wspólnoty (każda kwatera musi mieć połączenie drogowe z centrum miasta)
b) jedzenia (ryby)
c) napoju (alkohol - dla Fabrytów / herbata - dla Ekosów)
d) aktywności (kwatery muszą być w zasięgu działania Kasyna - dla Fabrytów / Hali koncertowej - dla Ekosów).
2. Ustawić podatek dla tej grupy ludności (różnokolorowy pasek pod głową Robotnika dostępny po kliknięciu w dowolną kwaterę) na poziom Euforyczny (ciemnozielony).
3. Mieć w magazynie głównym odpowiedni zapas surowców do awansu (każda kwatera Robotników wymaga 1t Narzędzi do awansu na Pracowników).

Blokada praw awansu (którą można włączyć w Centrum miasta) uniemożliwia automatyczny awans - można nadal awansować kwatery ręcznie. Nad każdą kwaterą gotową do awansu wyświetli się znacznik gotowości - zielona strzałka w górę. Aby awansować kwaterę, należy ją zaznaczyć i w jej okienku informacyjnym kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu lub wcisnąć klawisz U.

Do klasy Pracowników awansować można tylko 80% Robotników na danej wyspie - reszta pozostanie Robotnikami nawet mimo spełnienia wszystkich wymagań. Limity obliczane są osobno dla każdej wyspy.

Analogicznie postępuje się przy awansowaniu na kolejne, wyższe stopnie - dochodzą kolejne potrzeby, które trzeba zaspokoić, rośnie też liczba surowców niezbędnych do kolejnych ulepszeń. Limity awansów dla kolejnych wyższych klas wynoszą:
- 60% Pracowników można awansować na Budowniczych
- 40% Budowniczych można awansować na Kierowników.