Ace Ventura (PC)

ObserwujMam (132)Gram (58)Ukończone (33)Kupię (11)

Poradnik do Ace Ventura (PC)


Ogidogi @ 00:31 02.07.2006
Jerzy "Ogidogi" Kościelny
Komputery oraz gry interesują mnie od wielu lat. Nie mam konkretnych upodobań co do gatunków gier, jednak są tytuły których nie jestem w stanie strawić.

Po obejrzeniu intra, gdy pojawi się kursor, użyj liny na skale. W ten sposób uratujesz ptasie jaja.

Trafisz do swojego domu, musisz użyć klucza na drzwiach. Dzięki temu wejdziesz do środka, gdy tylko to zrobisz pooglądaj sobie mieszkanie tak długo, aż usłyszysz pukanie. Otwórz drzwi dopiero wtedy, gdy rozwiniesz ekran, który znajduje się nad drzwiami. To dozorca budynku, oczywiście znów chce pieniędzy. Kiedy go spławisz, na komputerze powinna się zapalić lampka, która oznacza że masz nowe zadanie. Twój znajomy Woodstock przekaże Ci informacje odnośnie Twojej następnej misji. Kiedy tylko je odsłuchasz wyruszysz ratować świat zwierząt.

NAUTILIUS
Tu czeka Cię pierwsze, moim zdaniem najtrudniejsze zręcznościowe zadanie.
Kiedy będziesz w wodzie, kliknij na luk wejściowy, a uruchomisz zadanie.
Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć to, to że powinieneś co jakiś czas nabierać powietrza.
Jeżeli ominiesz wszystkie śmieci i wszystko się powiedzie, znajdziesz się na pokładzie podwodnego statku. Podążaj w prawo, nie przejmuj się że zostaniesz złapany i na siłę posadzony przy obiedzie. Kiedy już sobie pogawędzisz z kapitanem, udaj się w prawo. W korytarzu podnieś widelec i idź w lewo. Użyj widelca na drzwiach prowadzących do kwatery kapitana Jacquesa i wejdź do środka. Przyjrzyj się dwukrotnie kartką leżącym na biurku kapitana, znajdziesz w nich kawałek mapy. Z szafki nad biurkiem zabierz klucz i kasę.
Na ścianie wisi ryba, przekręć ją, a następnie weź kawałek papieru z hasłem. Weź muszlę, później przyjrzyj się starej księdze, która leży na biurku. Przeglądaj ją tak długo aż zobaczysz symbole: DŁUGI, KRÓTKI, DŁUGI. Jest to kod do peryskopu. Teraz podnieś ostrygę, która leży na łóżku, następnie odsuń łóżko i wetknij we wgłębienie muszle. Twoim oczom ukaże się tajne pomieszczenie. Wejdź do niego, otwórz szafę. Kiedy wypadnie z niej strój prawdziwego kapitana Nemo podnieś go. Po lewej stronie powinieneś zobaczyć mapę, przyjrzyj się jej. Kliknij na wyspie, która jest na środku, potem na piórze, następnie na 50 stopniach, oraz kartce papieru tam gdzie pisze DŁ.
Tą samą czynność wykonaj, aby uzupełnić pole szerokości. Zapełnioną kartkę zabierz ze sobą, wyjdź na korytarz. Wejdź do magazynu, w środku wejdź na platformę z panelem sterującym, wetknij klucz w dziurkę i rusz dźwignię. Ujrzysz duży basen wewnątrz statku oraz wielorybka znajdującego się w nim. Kliknij na nim tak aby podpłynął, następnie włącz mu nadajnik który znajduje się na jego grzbiecie. Wróć na korytarz, następnie wejdź po drabinie na mostek kapitański. Musisz pozbyć się teraz całej ekipy wraz z ich kapitanem Jacquesem . Po prostu ubierz strój prawdziwego kapitana i sztuczny nos z wąsami. Teraz kiedy zostaniesz sam w tym pomieszczeniu, podejdź do stolika na którym leży mapka. Tu czeka Cię kolejna zagadka, z którą nie powinieneś mieć większych problemów, ale na wszelki wypadek pokaże jak to ma wyglądać

Ważne jest to że prawy dolny róg musi być pusty, ponieważ tam włożysz fragment mapy który znalazłeś wcześniej. Kiedy mapa będzie gotowa, nanieś współrzędne z kartki, następnie zakryj całą mapę folią, a ołówkiem musisz wytyczyć kurs.
Teraz udaj się do sonaru. Teraz czeka Cię kolejna zręcznościowa zabawa. Kiedy wciśniesz przycisk, zostanie uwolniony wieloryb. Twoim zadaniem jest go śledzić, a to oznacza, że nie możesz go zgubić. Staraj się więc robić tak, aby ikona wieloryba była możliwie najbliżej środka ekranu. Kiedy doprowadzi Cię do wyznaczonego celu, użyj peryskopu. Musisz na niego pierwsze wejść, następnie wciskając guzik po prawej uaktywnić go. Teraz musisz się pozbyć olbrzymiej ośmiornicy. Jest dosyć proste o ile pamiętasz kod do peryskopu. Jeżeli nie to przypomnę, że jest to: Długi-krótki-długi. Kiedy pozbędziesz się ośmiornicy użyj krętych schodów aby wydostać się na powierzchnię. Teraz musisz przeskoczyć po wielorybach w lewo i będzie to już koniec misji.
Znajdziesz się powrotem w mieszkaniu, przed Twoimi drzwiami stoi ochroniarz, któremu lepiej daj plik gotówki, ten znaleziony na statku. Użyj klucza na drzwiach, żeby dostać się do środka. Kiedy będziesz już w środku, weź ze ściany notatkę i poczekaj aż usłyszysz pukanie do drzwi. Porozmawiaj z gościem, następnie idź do łazienki i wpuść do wanny wodę. Spróbuj odsłuchać automatyczną sekretarkę, okaże się jednak że nie ma prądu. Przeszukaj szafki, znajdziesz gumowe rękawiczki. Weź kable od TV. Jeden koniec podłącz do skrzynki z bezpiecznikami, drugi włóż do wanny z wodą. Wróć do pokoju, koło drzwi stoi przykryte akwarium, zdejmij zasłonę. Przenieś akwarium do łazienki i postaw na krześle. Załóż gumowe rękawice i przenieś elektryczne węgorze do wanny. W ten sposób otrzymasz prąd.
Idź do pokoju i usiądź do laptopa. Znów Twój przyjaciel Woodstock przekaże Ci szokujące informacje, tym razem wyruszasz na Alaskę.

poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny z Ace Ventura (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosNatalia986   @   14:54, 20.04.2009
ten link prowadzi prowadzi mnie na tą sama str na której jestem czyli...do mistagier. dobra już nie ważne nie gram jużw tą gre. A grałeś może w sherlocka holmesa przebudzenie?
0 kudosHavret   @   15:36, 20.04.2009
Wysłałem ci na PW, bo coś skrypt odpowiedzialny za skracanie linków niedomaga. Trzeba będzie zgłosić bigboy'owi.

A w Sherlocka, nie nie grał, generalnie w przygodówki nie grywam, chyba że mi każą.
0 kudosogidogi   @   15:36, 20.04.2009
Jeżeli chodzi o Ace Ventura, to z tego co pamiętam, rękawiczki znajdują się albo w szafkach w kuchni (bardziej prawdopodobne), albo w łazience. Ale obrazowo mi się wydaje że w kuchni, jak otworzysz drzwiczki, to na ich wewnętrznej stronie były. Taka tylko mała sugestia Puszcza oko
0 kudosHavret   @   15:41, 20.04.2009
Respect man, grałeś w szpilkę trzy lata temu, a pamiętasz gdzie leżały rękawiczki. xD Diabelski pomysł
0 kudosogidogi   @   15:44, 20.04.2009
Pisałem ten poradnik i mniej więcej niektóre momenty kojarzę, akurat trafiło na taki, który mi utknął w pamięci.

BTW. później tych rękawiczek używa się do węgorzy elektrycznych, żeby zrobić prąd i uruchomić lapka Pokręcony

Cytat: Natalia986

... A grałeś może w sherlocka holmesa przebudzenie?

Owszem chwilę grałem, ale niestety zabrakło mi czasu na jego rozpracowanie (nawet nie przeszedłem tej gry), w związku z czym napisanie poradnika również odpadło. W tej materii Ci niestety nie pomogę - chyba, że się skuszę na ten tytuł, po odrobieniu wszystkich zaległości - czyli za jakieś 20 lat Szczęśliwy
0 kudosmadzialena1996   @   15:35, 10.08.2009
Nic nie rozumiem z ostatniego screena wytłumacz o co tam chodzi???????
0 kudosprzemek158   @   14:19, 03.06.2010
Miło, że komuś się chce robić rzeczy to T A K I C H gier. Uśmiech
0 kudosogidogi   @   11:38, 12.06.2010
Z tego co pamiętam, musisz ułożyć taki wzorek na jakimś kontrolerze. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz kombinację klawiszy która to zrobi za Ciebie.
0 kudossuper_tux   @   22:01, 28.10.2010
hehe trzeba było sobie wyjść a ja próbowałem cos z ta tubką żelu zrobić Uśmiech
0 kudosKallina162   @   15:35, 16.12.2010
Mam pytanie, utknęłam w Bawarii przy panelu, gdzie trzeba ułożyć ten "szlaczek", może ktoś mi pomóc, jak to trzeba zrobić?? :/ na screenie jest on czerwony, a tam nie da się zrobić wszędzie czerwonych linii i punktów :/ jak ktoś ma jakiś pomysł lub wie, jak to zrobić, to niech pisze Uśmiech
0 kudosEmocjonalna.1231   @   14:17, 05.05.2011
Cześć Wszystkim Uśmiech
Mam pewien problem ...
Bo ja doszłam do tego, gdy siedzę przy " obiedzie "
z Kapitanem na tym statku.
Niestety, On przestał już mówisz, a mi pojawił
się kursor, by coś zrobić. Tylko co ?
0 kudosSzajch   @   15:18, 05.05.2011
jak myszka podjedziesz do prawej krawedzi ekranu to wyskoczy zolta strzalka kierujaca w prawo ;p nacisnij wtedy przycisk, a on odejdzie od stolu
0 kudosEmocjonalna.1231   @   15:41, 05.05.2011
Dzięki Dumny
A co z tym ...
Jestem na Alasce.
Przyjechałam na tym skuterze to anteny satelitarnej.
ALE NIE MAM ŻADNEGO BISZKOPTA :C
A jak wróciłam do bazy, to ta dziewczyna dała mi gwizdek.
Jak mam to otworzyć ?
Dodaj Odpowiedź