Władca Pierścieni: Powrót Króla (PC)

ObserwujMam (254)Gram (84)Ukończone (83)Kupię (31)

Poradnik do Władca Pierścieni: Powrót Króla (PC)


Zidan @ 17:22 02.07.2006

Myślę że najpierw powinniśmy zacząć od Ścieżki Hobbita. Nie jest ona specjalnie trudna, a dzięki niej nauczymy się ciekawych kombosów dla zawodników z innych ścieżek, które są dużo trudniejsze.


Ucieczka z Osgiliath

Opis – Praktycznie rzecz biorąc, dopóty dopóki nie dojdziemy do pierwszego punktu kontrolnego, nie powinniśmy mieć żadnego problemu z misją. Wystarczy iść cały czas za Gollumem. Należy jeszcze zwrócić uwagę, że gdy będziemy na dachu pierścień wzywa Nazguli do siebie, i musimy szybko uciec pod jakiś dach aby Nazgul zgubił nasz trop. Po pierwszym punkcie kontrolnym, należy wejść na dach, i jak najszybciej przebić się na poddasze. Uważajcie tylko na orkowych łuczników którzy wyjdą z zaskoczenia! Gdy znajdziemy się na poddaszu, należy wybić orków z lewej strony, wziąć miksturę leczenia i szybko zejść po drabinie. Po zejściu z niej, okaże się że jesteśmy w ślepym zaułku. Po rozprawieniu się z orkami należy wejść po kamiennych schodach, i na samej górze zrzucić dzwon, który staczając się ze schodów zmiażdży paru przeciwników i utoruje nam drogę do wyjścia przez deski umieszczone w miejscu gdzie powinny być drzwi. Następnie należy znowu wejść na dach, przebić się przez orków i wejść pod małe poddasze z drewna, aby Nazgule zgubiły nasz trop. Gdy już to się stanie, należy iść dalej, i jak najszybciej przebić się do następnego poddasza. Z niego, możemy z powodzeniem torować sobie drogę rzucając nożami w orków. Potem trzeba przejść na następną stronę dachu i zejść po drabinie. Gdy zejdziemy, napadnie nas trzech orków. Po zabiciu ich, należy zejść po kolejnej drabinie. Potem wystarczy iść na koniec kanału, i przekręcić kołowrót otwierający drzwi. Z pozoru pewną trudność może sprawić ten wielki, potężny ork, jednak wystarczy zarzucić na siebie płaszcz w celu zrobienia się niewidzialnym, zajść go od tylu i użyć ataku dobijającego – potwór padnie od razu. Misja kończy się po przejściu przez bramę.

Minimalny poziom na jakim powinniśmy skończyć misję – 3

Umiejętności jakie powinniśmy kupić po misji:

Dla całej drużyny – Siła Kamienia

Tylko dla nas – nic

Leże Sheloby

Opis – Jak zapewne zauważyliście, w jaskini znajduje się dużo pająków. Z pozoru są one dość trudne to zabicia, jednak wystarczy przewrócić potwora ognistym atakiem i dobić go. Jaskinia może wydawać się dość dużym labiryntem, jednak nie jest aż tak spora. Na początek, trzeba znaleźć miejsce z dwoma pochodniami i małymi pająkami w jaskini. Pochodnie należy wrzucić między pająki, aby pająki rozeszły się na boki i pozwoliły nam przejść dalej. Już za gromadką pająków, zobaczymy pajęczynę. Pochodnią należy ją spalić. Tu spotka nas kolejna niespodzianka – orkowie na środku jaskini gotują sobie jedzenie. Można ich ominąć biegnąc w koło jaskini i wchodząc do położonego na jej drugim końcu wejścia, jednak można ich wybić rzucając pochodniami w stalaktyty które na orków będą spadały. Po uporaniu się z nimi, trzeba iść dalej... Ponownie należy rzucić pochodnią w stalaktyty aby spadły na wrogów. Potem będziemy mieli dwie drogi. Trzeba iść korytarzem w dół, aż natrafimy na kolejne obozowisko orków. Potwory musimy wybić, jednak możemy też włożyć płaszcz i niewidoczni przejść obok nich. Trochę dalej zobaczymy jak Sheloba przechodzi pod nami. W tym miejscu możemy trochę odetchnąć bowiem jest to punkt kontrolny. Jednak orkowie rzucą się na nas chwile później, więc musimy ich pokonać (ponownie możemy zrzucić na nich stalaktyt pochodnią). Trochę dalej znowu spotkamy małe pajączki, w które trzeba rzucać pochodnią. Jednak pamiętajcie o rzuceniu dwoma pochodniami! Bliżej siebie i bliżej końca pająków! Następnie należy podejść do pochodni „z lewej” i spalić nią pajęczynę. Potem na około musimy iść do nowopowstałego wejścia. W nowej komnacie, będziemy mieli dwie drogi. Najpierw należy iść na górę i pochodnią spalić pajęczynę, a potem zejść i utorować sobie drogę do kolejnego wejścia. Uważajcie tylko na orków łuczników, i na pająki! Potem czeka nas tylko punkt kontrolny i walka z Shelobą. Pokonanie jej nie należy jednak do najtrudniejszych zadań w grze. Wystarczy tylko stosować kombinacje „rębacz orków” i powinno jakoś pójść... W razie gdyby otoczyło was sporo pająków, zawsze można użyć płaszcza żeby stać się niewidzialnym. Aha, i gdy Sheloba chowa się na ścianie, nie rzucajcie w nią nożami bo wtedy będziecie walczyć i z Shelobą i z pająkami jednocześnie.

Minimalny poziom na jakim powinniśmy skończyć misję – 4

Umiejętności jakie powinniśmy kupić po misji:

Dla całej drużyny – Zguba Orków, Zagrywka Balroga

Tylko dla nas – Zatrute Ostrze, Płaszcz Haldira


Kirith Ungol

Opis – Już na samym początku zobaczymy wielkiego orka, z pozoru nie do zabicia. Jednak wystarczy założyć płaszcz, i zakraść się od tyłu, i użyć na niego cios dobijający. Potem szybko musimy spuścić most, aby zabić pozostałych orków. Wszedłszy na most idźmy przed siebie dopóki nie spotkamy kolejnego wielkoluda, którego trzeba zabić tak samo jak poprzedniego. Dalej wejdziemy do sali gdzie rozgorzała nie mała bitwa. Włócznią należy zabić jednego z orków walczących na schodach. Na dole należy zabić trzech orków, a następnie wywrócić pochodnie na grupkę walczących orków nieopodal. Potem skierujmy się do wejścia po lewej stronie. Następnie trzeba iść wzdłuż korytarza. Na górze znowu natrafimy na orków walczących między sobą. Trzeba ich upiec tą dużą pochodnią, i poćwiartować niedobitków. Po wyjściu z korytarza, natrafimy na całkiem sporą liczbę potworów walczących ze sobą. Jednak nie należy z nimi walczyć, lecz pójść w lewą stronę do schodów, wejść na sam szczyt, zabić olbrzyma i rozciąć linę, co spuści na walczących wielką lampę. Schodząc na dół, należy wejść jeszcze do korytarza, i na walczących na dole spuścić wrzący olej aby ich zabić. Potem wracamy tą samą drogą którą przyszliśmy, jednak już nie wchodzimy do korytarza, lecz idziemy do wyjścia znajdującego się nieco dalej. Zabijamy orków walczących w przejściu, i idziemy dalej... Kolejne miejsce ostrej jatki. Tym razem może nie być łatwo, jednak z powodzeniem możemy stanąć sobie trochę dalej i rzucać nożami we wrogów. Gdy przeczyścimy sobie drogę do kołowrotu należy do niego podejść, i zrzucić most na walczących. Teraz przejdźmy przez most, i po drabinie wejdźmy na górę. Teraz trzeba zabić dwóch orków stojących przy mostku, a następnie zrzucić beczki z prochem na walczących na dole. Po przejściu przez mostek, wszyscy wycofają się na most prowadzący do wieży gdzie jest Frodo. Aby się ich pozbyć, należy podejść do balisty, zabić olbrzyma i wystrzelić z niej. Potem wystarczy szybko biec przez most i wejść do wieży. Tutaj zobaczymy scenkę jak dwóch orków bije się o mithrilową kolczugę Froda. W końcu jeden padnie, a my musimy pozbyć się drugiego. Schemat jego zabicia jest prosty: najpierw rzucamy w niego włócznią żeby rozwalić mu tarczę, potem bierzemy drugą włócznie aby zniszczyć mu miecz. Wtedy ork będzie oszołomiony, a my możemy zadawać mu obrażenia. Najlepiej przewrócić go, i dźgać dobiciem – wtedy obrażenia będą największe. Po zabiciu go misja dobiega końca...

Minimalny poziom na jakim powinniśmy skończyć misję – 7

Umiejętności jakie powinniśmy kupić po misji:

Dla całej drużyny – Zguba Wojowników, Siła Żelaza, Niszczyciel Tarcz

Tylko dla nas – nic (więcej Samem grać nie będziemy, więc nie ma sensu już go ulepszać)

poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny z Władca Pierścieni: Powrót Króla (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossyqrko   @   16:14, 27.10.2009
Wykryłem tylko jeden błąd w misji południowa brama, otóż orkowie nie są tam nieskończeni, po jakimś czasie można ich spokojnie wybić (mnie się udało nie raz).
0 kudosPawix-98   @   15:00, 06.03.2010
ja mam jakiś błąd że niemoge zepchać tych drabin
0 kudosmati1niako   @   17:55, 20.03.2010
Nom, jest Błąd. W misji Południowa Brama liczba orków zawsze waha się ok. 200 orków . Dumny
( Jak kiedyś grałem w trybie Współpracy to za każdym razem było ich ok. 200-220 )
0 kudosRusherRysio   @   16:44, 08.07.2010
fajny poradnik ale troszki inny niż ja mam w grze nobo ja w południowej bramie zabiłem wszystkich orków
0 kudosSnapperXD   @   12:04, 14.07.2010
Poradnik w sumie dobry szczególnie jakie umiejętności wybierać ,ale też zgadzam się z RusherRysio.
0 kudosCzapeczka   @   16:19, 13.09.2010
Eloszka ! Gra naprawdę jest świetna kilka razy już ją przeszedłem. Właśnie ją uruchamiam na hard style Szczęśliwy zobaczymy jak będzie. Ktoś z Was ją rozpracował na trudnym poziomie i ma może pomocnicze sugestie. Poradnik elegansio.Pozdro
0 kudosmaniek948   @   00:08, 12.12.2010
kurde biję golema i on się cały czas łapie się skały i nie chce spaśc co robic?
0 kudosDJRafi01   @   21:35, 16.07.2011
ej co jest w sekretach np. tym gdzie 3 bochaterowie musza miec 10?
Dodaj Odpowiedź