Still Life (PC)

ObserwujMam (100)Gram (11)Ukończone (36)Kupię (3)

Poradnik do Still Life (PC)


Ogidogi @ 13:40 29.10.1970
Jerzy "Ogidogi" Kościelny
Komputery oraz gry interesują mnie od wielu lat. Nie mam konkretnych upodobań co do gatunków gier, jednak są tytuły których nie jestem w stanie strawić.

Po dotarciu na miejsce piątej z kolei zbrodni, podejdź do policjanta pilnującego wejścia do budynku i porozmawiaj z nim. Kiedy wypytasz go o wszystko, daj mu kawę i wejdź do środka. Kieruj się schodami w górę, a następnie skręć w prawo. Spotkasz tam Millera, który musi złapać nieco oddechu. Wymień z nim parę zdań i weź aparat fotograficzny. Wejdź do dalszej części, w jednym z pomieszczeń pracuje Claire- Twoja przyjaciółka po fachu. Kiedy poprosi Cię o pomoc bez chwili zwątpienia zgodzisz się i udasz się do pokoju naprzeciwko. Tam znajdiesz cały sprzęt potrzebny do zebrania dowodów z miejsca zbrodni. Przejdź do pomieszczenia obok, zauważysz tam lalki, ale to nie one są Twoim celem. Przyjrzyj się wieszakowi, znajdziesz na nim fragment włókna. Zanim go weźmiesz, wejdź do inwentarza i włóż do aparatu film, po czym zrób zdjęcie. Teraz za pomocą szczypiec, zabierz włókna i wsadź je do woreczka. Wyjdź do pomieszczenia z lampą i śladem krwi na podłodze. Sfotografuj plamę krwi, po czym weź próbkę pałeczkami. Na lampę załóż filtr, po czym spryskaj luminolem ścianę na którą jest skierowana. Zrób zdjęcie napisu, zdejmij filtr i wejdź do pokoju po prawej. Na podłodze są kolejne ślady krwi, im również pstryknij fotke i za pomocą pałeczek, weź kolejną próbkę do analizy. W tym pokoju również użyj filtra na lampie i luminolu na ścianie. Zrób zdjęcie, zdejmij filtr i wróć do Claire. Powiedz jej, że zebrałaś dowody i wsadź wszystko do walizki. Porozmawiaj z nią jeszcze raz, poznasz więcej szczegółów dotyczących zbrodni. Tu będzie pierwsza wstawka rekonstrukcyjna , kiedy się zakończy udaj się do Millera. Obejrzyj animację, w której Twój kolega ratuje Cię od upadku. Wróć do pomieszczenia gdzie zbierałeś dowody, w prawym dolnym rogu leży stary stół. Wyłam jego nogę, wróć na główny korytarz i idź nim do końca. Zobaczysz zabite deskami drzwi. Użyj kawałka drewna, żeby je otworzyć. Wyjdź na schody ewakuacyjne, później za pomocą drabiny dostań się na kontener zasypany śniegiem. Kiedy postawisz stopę na stałym gruncie udaj się do swojego pojazdu i jedź do biura.
W podziemnym garażu, kieruj się w prawo, do momentu aż dojdziesz do windy. Wyjedź na ósme piętro i udaj się w głąb biura. Porozmawiaj z Millerem, po czym podejdź do swojego biurka i zabierz z niego nową kartę identyfikacyjną oraz prezent gwiazdkowy. Odsłuchaj również wiadomość na automatycznej sekretarce. Teraz znajdź w holu drzwi (zaraz obok windy) i włóż do pojemnika na dowody, aparat ze zdjęciami z miejsca zbrodni. Udaj się do windy i zjedź nią na poziom B2. Jest tam kostnica, jednak, żeby się do niej dostać musisz użyć na czytniku karty którą znalazłeś na biurku oraz wprowadzić cyfry -86352 (oznaczają wyraz vodka na klawiaturze telefonicznej). Idąc dalej, po lewej stronie ekranu znajdziesz drzwi do kostnicy, wejdź do niej. Porozmawiaj z Claire, zabierz raport i wyjedź z powrotem na ósme piętro. Oddaj raport Millerowi, po czym wróć na parking i wsiądź do auta. Jedź do domu twojego ojca. Po dotarciu na miejsce, wejdź do pokoju z kominkiem i porozmawiaj z nim. W chwili gdy zakończysz rozmowę, podejdź do schodów i z wieszaka stojącego obok, zabierz parasol. Schodami udaj się na górę i wejdź do pokoju po prawej. W garderobie, użyj parasola do ściągnięcia drabiny. Wejdź na strych, włącz światło za pomocą włącznika znajdującego się po lewej stronie. Podejdź do skrzyni pod oknem i przyjrzyj się jej. Tu natrafisz na pierwszą trudniejszą zagadkę.
Zakładając, że pole najbardziej po lewej ma numer 1 a po prawej 5, klikaj kolejno:
Trzy razy w 2 pole, następnie raz 3, na pole 4 kliknij trzykrotnie, a na koniec 5 również trzykrotnie. Końcowy efekt powinien wyglądać następująco, jeżeli udało Ci się tak ułożyć, wciśnij czerwony przycisk.

poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny z Still Life (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   08:08, 23.11.2011
Świetna robota, czasami można się przy Stil life zawiesić, mniej cierpliwi nawet porzucić grę więc...