Gothic II: Noc Kruka (PC)

ObserwujMam (1252)Gram (401)Ukończone (526)Kupię (43)

Poradnik do Gothic II: Noc Kruka (PC)


milten @ 17:16 02.07.2006
"milten"

Nowy Świat
rozpoczyna się po przejściu przez uprzednio otworzony przez nas portal. Po jego drugiej stronie znajduje się równolegle położona świątynia, wychodzimy z niej i trafiamy na ruiny pewnego starożytnego miasta (Jarkendaru). Rozmawiamy z Saturasem oraz pozostałymi magami. Naszym głównym celem będzie zgładzenie Kruka (przywódcę bandytów) i uwolnienie jego więźniów z niewoli.

Na początek, potrzebny nam jest strój jednego z bandytów, jednak jedynym sposobem na jego zdobycie jest odwiedzenie piratów mieszkający na rozległej plaży Jarkendaru. Najpierw zaopatrujemy się w odpowiedni sprzęt u Cronosa (jednego z magów wody), po czym wyruszamy na zachodnią część wyspy.

Po drodze napotykamy niejakiego Jacka Aligatora (jednego z piratów). Po krótkiej pogawędce z nim, wybieramy się najpierw na polowanie na Bagienne Szczury. Dalej, spotykamy po drodze kolejnego pirata piłującego drewno, zagadujemy go, i idziemy z Jackiem dalej do Obozu Piratów. Ten jednak jeszcze chciałby zapolować w pobliskim kanionie, aby zdobyć jedzenie dla kamratów z plaży. Pomagamy mu oczywiście i po skończonej walce, Jack wysyła nas do Morgana (jednego z piratów). Wracamy więc z kanionu, i idziemy do miejsca, gdzie powstaje palisada. Przed wejściem spotykamy Henry'ego, który w zamian za swobodne wejście do obozu żąda od nas pieniędzy. Gadamy z nim, jednocześnie opuszczając początkowa cenę najniżej jak się tylko da, po czym wchodzimy na plażę.

Tam rozmawiamy z możliwie wszystkimi napotkanymi piratami, oraz wykonujemy wszystkie dodatkowe misje, dzięki czemu zyskamy sobie wielu wartościowych przyjaciół i trochę doświadczenia. W obozie można także podszkolić swoje umiejętności bojowe, między innymi u Morgana, czy też samego Henry'ego.

Gdy załatwimy nasze sprawy, kierujemy się do chatki z piracką flagą, przed którą siedzi Francis. Po rozmowie z nim, walczymy i zabieramy mu klucz do domu, jak się okazało Grega (kapitana piratów). Wchodzimy więc tam, i zabieramy wszystkie kosztowności (niestety nie ma tam poszukiwanej zbroi), a gdy będziemy gotowi do wyjścia, drogę zagrodzi nam Greg, który właśnie powrócił z Khorinis. Rozmawiamy z nim, i otrzymujemy strój pirata, a także dodatkowe zadanie.


Razem z drużyną własnoręcznie dobranych piratów, musimy wyczyścić cały kanion z mieszkających tam Brzytw. W tym celu rozmawiamy z piratami, i zbieramy możliwie dość dużą grupę. Teraz możemy iść do kanionu (tam gdzie byliśmy na polowaniu z Jackiem). Wybijamy więc wszystkie brzytwy, przy okazji staramy się nie wchodzić drogę mieszkającym w tamtej okolicy orkom. Po wykonaniu zadania, idziemy zdać raport kapitanowi, który kieruje nas do osoby posiadającej pancerz bandyty.

Teraz możemy spokojnie iść do Saturasa, i zdać mu raport ze wszystkiego, czego się dowiedzieliśmy. Rozmawiamy również z pozostałymi magami, i wykonujemy dla nich ciekawe dodatkowe zadania. Gdy będziemy już przygotowani, i odpowiednio wyposażeni, wybieramy się w drogę do Obozu Bandytów. Pamiętajmy jednak, że przed spotkaniem z bandytami należy założyć otrzymany w obozie piratów strój.


Zerkamy na mapę, i idziemy w kierunku rozległego bagna. Przechodzimy przez kładkę i pierwszy posterunek. Rozmawiamy z przyjaźnie do nas nastawionymi bandytami, i idziemy dalej, w kierunku dużego wejścia pilnowanego przez kilka osób. Rozmawiamy z nadzorcą bandytów z spoza obozu (Franco), i mamy dwie możliwości: albo go zabić, i przejąć pracę, albo wykonać u niego kilka zadań. Osobiście łatwiejszym wyjściem jest ta pierwsza możliwość, więc prowokujemy walkę, i zabijamy Franca, ponieważ i tak będziemy musieli to zrobić.

Teraz mamy prawo wejść do samego obozu, więc przechodzimy przez bramę. Od razu napotykamy kłopoty, pewien znajomy z Kolonii Karnej, zaczyna nas szantażować. Zgadzamy się mu pomoc, i idziemy do Estebana (osoba kontrolująca niewolników). Jak się dowiedzieliśmy, niedawno pewna osoba zaplanowała na niego zamach i my musimy dojść kto się tego dopuścił. Niestety nie będziemy w stanie mu pomóc, dlatego że okaże się iż zamachowiec miał słuszność (Esteban jest oszustem).

poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny z Gothic II: Noc Kruka (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmarian1651   @   19:18, 11.08.2009
Polecam grę świetny poradnik
0 kudosPawix-98   @   13:22, 13.03.2010
paczke bagiennego ziela dostaniesz jak zabijesz strażnika w magazynie w porcie
0 kudoscein   @   12:43, 31.03.2010
fajna gierka i bardzo ją polecam i radze samemu grać więcej zabawy
0 kudososkarc   @   15:16, 31.03.2010
Według mnie najlepsza część gothic (z 3 bo w 4 nie grałem jeszcze ) tak mnie wciągnęła , że aż 27 razy ją przeszedłem Uśmiech
znam ją w każdym szczególe a więc jak byś utknął daj znać pomogę
0 kudosgregory16mix   @   17:54, 31.03.2010
Cytat: oskarc
pozycja straznika

Informacja Wykrzyknik Jak byś mógł to używaj funkcji edytuj, bo wyraźnie w regulaminie jest napisane, że nie wolno pisać kilku postów pod rząd. Regulamin pod adresem: Regulamin_link Szczęśliwy Pozdrawiam Puszcza oko

I popieram Marandila Uśmiech Poradnik odbiera przyjemność Uśmiech Pamiętam jak ja przechodziłem Gothica w 200 godzin (gdy zakładano, że wystarczy 80) Cool Pomęcz się sam Uśmiech Satysfakcja gwarantowana Uśmiech
0 kudosCzesław   @   21:43, 19.04.2010
Jak się założysz z kimś który 1 go przejdzie to polecam i tyle a ogólnie fajny
0 kudospaula43212   @   17:12, 14.05.2010
Ta gra mnie tak wciągnęła, że mogłabym grać w nią całymi dniami. Przeszłam ją ze 4 razy.
0 kudosDamianKlp   @   10:21, 27.06.2010
Ja oczywiście nie grałem z poradnikiem lepsza zabawa jest jak się gram samemu
0 kudosgregory16mix   @   22:14, 27.06.2010
No nie zgodzę się, bo znasz już fakty, które sam powinieneś poznać i za bardzo sobie grę ułatwiasz, a co z tym idzie tracisz satysfakcje i zmniejszasz czas grania w tytuł... Dumny
0 kudospedal5   @   10:32, 29.07.2010
Gra Przerąbana przeszedłem ją z 5 razy mam wszystkie części oprócz czwartej Dumny gram bez kodów jak mi się znudzi to będę używac kodów
0 kudosfreemmorpg   @   04:00, 15.02.2011
Cytat: Czesław
Jak się założysz z kimś który 1 go przejdzie to polecam i tyle a ogólnie fajny


I like playing mmorpg
0 kudosLordVetinari   @   12:01, 27.12.2011
Niezły poradnik.
A Gothici wymiatają.
0 kudoskuer123   @   19:53, 10.08.2013
Gothic 2 z dodatkiem, wymiata i wciąga. Przeszedłem ją z 6 razy i dalej bym mógł grać, z resztą wszystkie części są wciągające, z wyjątkiem czwórki Uśmiech Polecam!!
0 kudosNiewiarygodny   @   23:02, 13.08.2013
Taa... Gothic 2 z dodatkiem jest świetny Szczęśliwy
Lecz według mnie nic nie pobije pierwszej części Gothica.
A co do poradnika to świetny Dumny
Dodaj Odpowiedź