The Elder Scrolls V: Skyrim (XBOX 360)

ObserwujMam (32)Gram (26)Ukończone (9)Kupię (5)

Kody do The Elder Scrolls V: Skyrim (XBOX 360)


bigboy177 @ 13:04 08.03.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Kodów jako takich do konsolowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim niestety nie ma, dlatego pod spodem znajdziecie garść porad co zrobić aby lekko ułatwić sobie życie w wirtualnym świecie. Oczywiście jeśli macie własne porady, to zachęcamy do zamieszczenia ich poniżej, w komentarzach.

Nieograniczone pozyskiwanie poziomów

Ta sztuczka wymaga posiadania domu oraz laboratorium alchemicznego, aby z niej skorzystać należy kupić/zdobyć księgę Oghma Infinium, ale wstrzymać się z jej czytaniem. Zamiast tego idź do swojego domu i "otwórz" regał z książkami. Teraz przeczytaj książkę, a następnie wybierz zestaw umiejętności, do których chciałbyś przypisać wzrost. Zamknij książkę, ale nie zamykaj regału. Zachowaj książkę na półce, później weź ją z półki i wybierz, ale nie czytaj. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile chcesz, aby levelować wybrane umiejętności.


Kopiowanie przedmiotów (łatwa kasa):

Połóż jakiś przedmiot z odzienia (najlepiej pancerz albo biżuteria) na manekinie. Potem weź je z powrotem do swojego inwentarza. Opuść lokację z manekinem i idź do zupełnie innej strefy, tak abyś oddalił się na nieco większą odległość - możesz np. wyjść z domu. Po powrocie do miejsca, w którym był manekin zauważysz, że przedmiot, który na nim położyłeś, nadal tam jest. Możesz go oczywiście wziąć i w ten sposób masz dwa razy ten sam element inwentarza. Jeden możesz sprzedać i masz dodatkowe fundusze. Proces możesz powtarzać dowolną ilość razy.


Kopiowanie ksiąg:

Sztuczka, podobnie jak pierwsza z wymienionych, wymaga domu oraz laboratorium alchemicznego. Wejdź do regału z książkami, a następnie połóż na nim książkę, której kopię chciałbyś sporządzić. Wyjdź z menu i ponownie bardzo szybko wejdź do regału z książkami. Jeśli książka, którą odłożyłeś wcześniej, nie pojawiła się jeszcze na regale, poczekaj na ekran, który pozwoli Ci zebrać z niego wszystkie przedmioty. Kiedy książka wreszcie się pojawi (będzie niejako lewitować przed menu), zabierz książkę z półki. Szybko zamknij menu i kliknij na książce, aby ją przeczytać i wziąć. Teraz będziesz będziesz miał dwie książki, a obie w Twoim inwentarzu. Proces możesz oczywiście powtarzać wielokrotnie, nawet z najdroższymi księgami. Co oczywiście polecamy. Łatwo można w ten sposób zdobyć dodatkowe doświadczenie, bądź fundusze konieczne na zakup solidnego ekwipunku.


Łatwe doświadczenie:

Idź do wioski Riverwood i znajdź dom Alvora i Sigrida. W środku będzie mężczyzna o imieniu Hadvar. Odpocznij aż będzie godzina 8 rano, aby Alvor opuścił dom. Sigrid i młoda dziewczyna powinni zostać na piętrze niżej, a Hadvar będzie na górze. Jeśli go nie ma poczekaj, aż do zrobi. Teraz musisz zapisać grę, na wypadek gdyby się pojawił jakiś problem z kolejnym etapem planu. Wyposaż najpotężniejszy miecz lub inną broń, której poziom chcesz podnieść, podkradnij się za Hadvara, tak aby cię nie widział. Uderz go mocnym ciosem, a on upadnie na ziemię. Kiedy się podniesie, nie będzie pamiętał, że go uderzyłeś, jednocześnie nie ma też możliwości, abyś go zabił, więc możesz go ubijać ile tylko będziesz miał ochotę. Każdy cios, to dodatkowe punkty doświadczenia i wyższy level umiejętności. To również zmaksymalizuje Twoją umiejętność skradania się. Proces powtarzać możesz bez ograniczeń.


Łatwe złoto:

Na samym początku gry, kiedy pierwszy raz docierasz do Riverwood, znajdź Hoda. Facet ma nieograniczone fundusze i bardzo chętnie odkupi od Ciebie wszelkie zapasy drewna. Możesz zatem pobawić się w drwala, naciąć tyle drewna, ile dasz radę, a następnie iść sprzedać Hodowi. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile chcesz.


W dowolnym momencie idź do Dawnstar. Gdy tam dotrzesz znajdź wejście do kopalni Iron-Breaker, ale nie wchodź do środka. Po lewej stronie wejścia są skały dookoła drzewa. Przejdź pod drzewem i staraj się swoim celownikiem przesuwać po krawędzi skał, a po chwili powinna się pojawić opcja przeszukania skrzyni. Skorzystaj z niej, a zdobędziesz sporo cennych gratów (miej ze sobą konia, bo będziesz obciążony, a przez to spadnie Twoja mobilność). Skrzynia jest oczywiście niewidoczna, ale powinieneś sobie poradzić z jej namierzeniem.

Skrzynia powinna się ponownie pojawić, kiedy wrócisz do wejścia do Dawnstar. Zobaczysz tam karawanę handlarza Khajiita (jeśli jej nie będzie, poczekaj kilka dni). Gdy zobaczysz karawanę poszukaj Khajiita o imieniu Ahkari. Zapisz grę patrząc na nią, a później ją zaatakuj. Nie trzeba jej zabijać, wystarczy narobić nieco obrażeń. Wtedy wczytaj zapis gry, podejdź do niej i poproś aby pokazała Ci co ma na sprzedaż. Wyjdź z menu sprzedaży i wróć do niewidzialnej skrzyni obok kopalni. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile masz na to ochotę.


Łatwa broń i pancerz:

Sztuczka wymaga kilku perków w arlchemii, zaklinaniu oraz kowalstwie. Najpierw rzuć zaklęcie na pancerz / buty / rękawice itd. abyś otrzymał właściwości podnoszące alchemię. Później załóż na siebie pozyskany ubiór i stwórz napój, który wzmocni twoje umiejętności zaklinania przez jakiś czas. Wypij napój i zaczaruj kolejny przedmiot, znowu aby miał właściwości podnoszące Twoje zdolności alchemiczne. Nowy przedmiot podniesie Twoje zdolności jeszcze bardziej. To pozwoli Ci przygotować napój o jeszcze większej sile. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile będziesz miał ochotę. Wreszcie stwórz ekwipunek, który podniesie Twoje zdolności kowalskie. Idź do kuźni i stwórz ekwipunek, mając na sobie przedmioty podnoszące zdolności wykuwania, albo po spożyciu napoju podnoszącego kowalstwo.


Łatwe umiejętności łucznictwa:

Zanim rozpoczniesz upewnij się, że masz ze sobą przynajmniej 200 sztuk złota. Idź do Riverwood i znajdź elfa o imieniu Faendal, następnie dostarcz notkę otrzymaną od niego do Camilli. Znów znajdź Faendal i poproś aby był twoim poplecznikiem (Follower). Poproś go wreszcie, aby Cię wytrenował, a kiedy to zrobi, wyraź życzenie handlu. Wejdź do jego inwentarza i zabierz swoje pieniądze. Proces ten możesz powtarzać pięciokrotnie na poziom.


Łatwe podnoszenie umiejętności blokowania:

Znajdź przeciwnika, który nie wchodzi do wody (np. wilka). Stań w taki sposób, aby przebywać na krawędzi wody i włącz blok. Wilk powinien stać w pozycji ataku, ale nie będzie próbował nic robić, ty natomiast możesz na trigger odpowiedzialny za blokowanie nałożyć jakąś gumkę i zostawić pada w miejscu. Umiejętność blokowania sama będzie się podnosić. Musisz tylko pilnować, aby przeciwnik się nie poruszał i nie odszedł.


Poprawianie umiejętności przywoływania (Conjuration):

Kup, albo ukradnij konia (np. w Whiterun). Teraz naucz się zaklęcia Soul Trap podejdź do konia i wykonaj na nim czar. Zwierzęciu nic się nie stanie, a ty będzie levelował. Powtarzać możesz tyle razy, ile masz ochotę.


Łatwe umiejętności destrukcji:

Gdy dołączysz do Gildii Wojowników, otrzymasz powiadomienie aby wyjść na zewnątrz i walczyć z jednym z członków. Kiedy to zrobisz, przełącz się na magię destrukcji i rób z niej użytek. On będzie Ci mówił, abyś użył miecza, a Ty będziesz zdobywał punkty umiejętności. Twój przeciwnik nie zginie, dopóki nie chwycisz miecza. Proces możesz powtarzać tak długo, jak masz ochotę.

Łatwa umiejętność rabowania:

Idź do więzienia w Riften i odblokuj swoją celę. Naprzeciwko celi jest facet o imieniu Black-Briar. Możesz go okradać nawet po tym, jak Cię złapie. Ukradnij więc wszystko, a potem umieść w jego inwentarzu. Proces możesz dowolnie powtarzać.


Darmowe trenowanie:

Jeśli chcesz za darmo trenować, spraw aby nauczyciel został Twoim poplecznikiem. Trenuj z nim, a następnie poproś o możliwość handlowania i weź swoje pieniądze.


UWAGA: Opisane podpowiedzi mogą nie działać z każdą wersją gry, korzystają one bowiem z niedociągnięć tytułu, które Twórcy mogli załatać w jakiś patchach. Wtedy warto zagrać z glitchami, a dopiero potem zaktualizować grę.

Screeny z The Elder Scrolls V: Skyrim (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?