Dark Souls II (PS3)

ObserwujMam (7)Gram (2)Ukończone (2)Kupię (4)

Kody do Dark Souls II (PS3)


bigboy177 @ 14:00 21.03.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Standardowych kodów do gry Dark Souls II niestety nie ma, ale możesz skorzystać z poniższych podpowiedzi, aby sobie nieco ułatwić rozgrywkę. Niektóre wskazówki powinny także otworzyć przejścia do wcześniej niedostępnych miejsc.

Sekretna Smocza Pamięć (Dragon Memory):

Pod koniec gry będziesz musiał podróżować do Dragon Shrine (Smocza Kapliczka) aby zdobyć serce Ashen Mist od starożytnego smoka (Ancient Dragon). Serce to pozwala przemieszczać się w mroczne wspomnienia przeszłości. Możesz go użyć na gigantach z Forest of Fallen Giants (Lasu Upadłych Gigantów). Musisz walczyć z ich Lordem, wchodząc do jednego ze wspomnień, aby kontynuować.

Prócz tego, jest jeszcze sekretne miejsce, w którym możesz wykorzystać serce. Po tym, jak je zdobędziesz przemieść się do areny Duke's Dear Freja, a pod smokiem pojawi się nowy kryształ. Wejdź z nim w interakcję, aby otworzyć Dragon Memory (Smocze Wspomnienie). Zostaniesz zabrany do pustkowi, przypominających smocze pole bitwy, opisane w oryginalnym Dark Souls. Wejdź w interakcję ze zwłokami starożytnego smoka (Ancient Dragon) aby pozyskać jego duszę.

Otwarcie drzwi do posiadłości w Majula:

Na samym końcu Majula, w rogu, w pobliżu sklepu z pancerzami, znajduje się dwupiętrowa posiadłość, do której drzwi są zamknięte. Aby zdobyć klucz musisz dotrzeć do Forest Of Fallen Giants (Lasu Upadłych Olbrzymów). Ścieżka zlokalizowana jest w pobliżu ogniska, na drodze prowadzącej w dół, obok urwisk. Dotrzyj do ogniska w wieży, a następnie idź w dół po drabinie. Pokonaj dwóch wrogów w pobliżu mostu, a potem wejdź do drzwi po lewej stronie. Przejdź przez białą mgłę, a dotrzesz do stosunkowo trudnego miejsca. Wejdź po ukośnym drzewie i zeskocz na dach po Twojej prawej stronie. Teraz, przeskocz na rusztowanie i wejdź do jaskini. Poczekaj przy wejściu, aż przetoczy się obok Ciebie ogromny głaz, wtedy idź w górę przejścia po lewej, aby dotrzeć do kartografa. Porozmawiaj z nim (kilka razy), aż otrzymasz klucz. Teraz możesz powrócić do Majula i otworzyć posiadłość. W środku, głęboko w piwnicy, jest mapa kontynentu, a jeśli pójdziesz dalej po schodach, do małego rumowiska, znajdziesz dwa rzadkie przedmioty: Soul Vessel (w skrzyni) oraz upgrade Estus Flask (przy umarlaku).

Sekretne pomieszczenie w rynsztoku (Gutter):

Aby dostać się do wielkiej jamy w centrum Majula, będziesz potrzebował specjalnej drabiny. Kiedy dotrzesz do ogniska Central Earthen Peak, mijając Zagajnik Myśliwego (Hunter's Copse) oraz przez Dolinę Zbiorów (Harvest Valley), ujrzysz zewnętrze schody wielkiej wieży, zerkając przez ogromne okno. Idź wzdłuż tych schodów i wielokrotnie niszcz drewniane balustrady, idź cały czas do przodu, wzdłuż krawędzi po lewej stronie, aby dotrzeć do mężczyzny. Porozmawiaj z nim, a on powie, że pożyczy Ci most za 2000 dusz. Kiedy zdecydujesz się na zakup, powróci z Tobą do Majula (może zajść także potrzeba, aby zakupić Miniaturową Drabinę w jego inwentarzu, za 6699 dusz). Mężczyzna będzie czekał przy jamie. Porozmawiaj z nim, a on zaoferuje zbudowanie jeszcze jednej drabiny. Jej długość zależna będzie od tego, ile dusz przeznaczysz. 500 dusz to najkrótsza drabina, a najdłuższa kosztować będzie 12000 dusz. Jak zejdziesz po drabinie idź wzdłuż schodów, przeskakując z platformy, na platformę, aż dotrzesz do kanałów, prowadzącego do kilku różnych rusztowań. Schodź nimi w dół, aż wreszcie dotrzesz do ogromnej dziury, nazwanej Rynsztokiem (The Gutter). Mniej więcej w połowie drogi w dół, dotrzesz do wejścia do sekretnej komnaty nazwanej Tomb Of Saints. Ona także prowadzi do rynsztoka (The Gutter).

Przedmiot Fragrant Branch Of Yore

Fragrant Branch Of Yore to wyjątkowo cenny i rzadki przedmiot. Z jego pomocą jesteś w stanie wyleczyć siebie, jak i postaci niezależne z petryfikacji. Co istotne, przynajmniej jeden egzemplarz potrzebny jest do tego, aby ukończyć grę, a w związku z tym, warto się w takowy zaopatrzyć. Item, użyty na postaciach niezależnych, daje przeróżne bonusy, potrafi odblokować specjalne sklepy oraz unikatowe przedmioty.

Poniżej prezentujemy lokacje, w których znaleźć można Fragrant Branch Of Yore:

Black Gulch - item znajdziesz w skrzyni, obok dwóch olbrzymów. Zeskocz w dół po platformach w pobliżu ogniska w ukrytym pomieszczeniu, a następnie wejdź do komnaty na końcu jaskini.

Brightstone Cove Tseldora - przedmiot znajduje się w bibliotece, po tym, jak pokonasz Duke's Dear Freja.

Harvest Valley 1 - zanim dotrzesz do ogniska w kopalni, zerknij do jaskini, znajdującej się zaraz po wyjściu z pierwszej zatrutej doliny.

Harvest Valley 2 - po minięciu ogniska w kopalni, wejdź do pomieszczenia z przeciwnikami dzierżącymi sierpy. Zniszcz drewnianą ścianę i zerknij przez drzwi.

Iron Keep - przedmiot możesz kupić w sklepie Magerold of Lanafir's, cena to 7500 dusz.

Sinner's Rise - w skrzyni zaraz po pokonaniu Lost Sinner.

The Gutter - znajdziesz go zanim dotrzesz do pierwszego ogniska w Black Gulch.

The Shaded Woods - usuń petryfikację wroga blokującego wejście do budynku obok przejścia do bossa Skorpionicy Najka.


Miejsca, w których użyjesz Fragrant Branch Of Yore:


Doors Of Pharos (Petrified Gyrm) - jest tu wiele spetryfikowanych Gyrm-ów, w pobliżu drugiego ogniska.

Majula (Rosabeth of Melfia) - idź w górę okrytej mrokiem ścieżki w stronę ruin, aby znaleźć Rosabeth, blokującą przełącznik do drzwi. Usuń z niej petryfikację, z wykorzystaniem Fragrant Branch Of Yore, aby aktywować przełącznik do Shaded Woods. Rosabeth będzie od tej pory sprzedawać zaklęcia pyromancji oraz różne przedmioty.

The Lost Bastille (Straid of Olaphis) - zanim pójdziesz do Sinner's Rise wejdź na szczyt wierzy. Ognisko w jednej z celi blokować będzie spetryfikowane Straid of Olaphis. Ściągnij z niego zaklęcie, a będziesz w stanie wymienić dusze Bossów za potężne, unikatowe przedmioty.

The Shaded Woods (Kowal Ornifex) - w Shaded Woods jest trzech spetryfikowanych przeciwników. Pierwszy zlokalizowany jest w pobliżu krawędzi przy ognisku obok wejścia. Usuń zaklęcie i zabij go, aby zdobyć Fang Key, który otwiera wejście w jaskini poniżej, prowadzącej do Ornifex. Porozmawiaj z nią, a ona wróci do domu w Brightstone Cove. Przemieść się tam, aby wymienia unikatowe przedmioty za potężne dusze.

The Shaded Woods (Manscorpion Tark) - drugi spetryfikowany przeciwnik blokuje drogę do Manscorpion Tark. Będzie z tobą rozmawiał tylko, jeśli masz założony Pierścień Szeptów (Ring Of Whispers), który można nabyć od handlarza w Majula. W nagrodę dostaniesz Drugi Smoczy Pierścień (Second Dragon Ring) po pokonaniu Skorpionicy Najka.

The Shaded Woods (Lion Mage) - trzeci spetryfikowany przeciwnik blokuje wejście do budynku obok przejścia na arenę Skorpionicy. Usuń zaklęcie, aby wejść na arenę i zdobyć pancerz Lwiego Maga.

Dołączanie do przymierzy:

Jeśli chcesz dołączyć do jakiegoś przymierza, wykonaj opisane poniżej zadania. Poprawiając swoją rangę w danym przymierzu możesz też zdobyć przypisane do niej nagrody.

Way Of The Blue

Porozmawiaj z mężczyzną o imieniu Saulden, siedzącym na wysokim pomniku w Majula. Jeśli wystarczająco długo będziesz mu suszył uszy, wreszcie otrzymasz możliwość dołączenia do przymierza i zgarniesz specjalną Niebieską Pieczęć. Noś ją, aby poprawić szansę na to, że podczas inwazji pojawi się Niebieski Strażnik (Blue Sentinel). Wyeliminuj atakujących, aby poprawić rangę w przymierzu.

Ranga 1 - pokonaj jednego najeźdźcę (Phantom Invader), a dostaniesz Bloodbite Ring.
Ranga 2 - pokonaj pięciu najeźdźców, a otrzymasz Hush.
Ranga 3 - pokonaj dziesięciu najeźdźców, a otrzymasz Blue Tearstone Ring.

Company Of Champions:

Wyrusz do tablicy, znajdującej się po prawej stronie kamiennych ruin, prowadzących do wieży Tower Of Flame, należącej do Hiede. Przeczytaj tablicę, aby otrzymać Tablicę Czempiona (Champion's Tablet) oraz możliwość przyłączenia się do przymierza. Co istotne, dołączenie do przymierza podnosi poziom trudności w grze.

Ranga 1 - ofiaruj 10 kamieni zwycięzcy (Victor's Stones), aby dostać Great Magic Weapon.
Ranga 2 - ofiaruj 20 kamieniu aby dostać First Dragon Ring.
Ranga 3 - ofiaruj 30 kamieniu aby dostać Vanquisher's Seal.

Heirs Of The Sun

Zaraz przed wejściem do Earthen Peak z Harvest Valley, jest ścieżka prowadząca do kaplicy po lewej stronie wejścia do środka. Dołącz do tego przymierza aby otrzymać Pieczęć Słońca (Sun Seal). Dostaniesz też medale za pomaganie innym graczom w ubijaniu bossów, podczas gdy nosisz pieczęć.

Ranga 1: Ofiaruj 10 Medali Słońca (Sunlight Medals) aby dostać Sunlight Parma.
Ranga 2: Ofiaruj 20 Medali Słońca aby dostać Sun Sword.
Ranga 3: Ofiaruj 30 Medali Słońca aby dostać Sunlight Spear.

Brotherhood Of Blood

Wyrusz do Undead Purgatory z Hunter's Copse i pokonaj Chariot , aby znaleźć Titchy Gren. Celem dołączenia do przymierza, musisz mieć Token Of Spite, który da się znaleźć w skrzyni na ścieżce prowadzącej do Rynsztoka (Gutter) w jamie w Majula. Da się go też zdobyć atakując i pokonując innego gracza. Załóż Crest Of Blood i zaatakuj innych graczy, aby poprawić swoją rangę.

Ranga 1 - zabij 50 Gospodarzy (Host) albo Niebieskich Widm (Blue Phantom) aby dostać Curved Twinblade.
Ranga 2 - zabij 150 Gospodarzy (Host) albo Niebieskich Widm (Blue Phantom) aby dostać Crescent Sickle.
Ranga 3 - zabij 500 Gospodarzy (Host) albo Niebieskich Widm (Blue Phantom) aby dostać Great Chaos Fireball.

Bell Keepers

Porozmawiaj z Bell Keeper w dzwonnicy Sol (Belfry) albo dzwonnicy Luna (Belfry), do którego możesz dostać się przez Iron Keep albo Lost Bastille. Skorzystaj z Pharos Lockstone aby uzyskać dostęp do sekretnej ścieżki prowadzącej do dzwonnicy. Skorzystaj z Bell Keeper's Seal, aby chronić dzwonnicę przed innymi graczami.

Ranga 1 - 10 porażek in dzwonnicy (atakując lub broniąc) aby dostać Titanite Slab.
Ranga 2 - 20 porażek in dzwonnicy (atakując lub broniąc) aby dostać Hidden Weapon.
Ranga 3 - 50 porażek in dzwonnicy (atakując lub broniąc) aby dostać Bell Keeper Bellyband, Bell Keeper Trousers, Bell Keeper Helmet oraz Bell Keeper Cuffs.

Blue Sentinels

Pokonaj Old Dragonslayer w Niebieskiej Katedrze (Blue Cathedral), do której dotrzesz ścieżką po lewej stronie Heide's Tower Of Flame. Zbierz Token Of Fidelity, zanim pójdziesz porozmawiać z Targay, a on pozwoli Ci dołączyć do przymierza. Skorzystaj z Guardian Seal aby pomóc przymierzu Way Of The Blue kiedy zostaną zaatakowani.

Ranga 1 - pokonaj 50 Czarnych Zjaw (Black Phantom) w walce albo w treningu aby otrzymać Spirit Tree Shield.
Ranga 2: pokonaj 150 Czarnych Zjaw (Black Phantom) w walce albo w treningu aby otrzymać Wrath Of The Gods.
Ranga 3: pokonaj 500 Czarnych Zjaw (Black Phantom) w walce albo w treningu aby otrzymać Bountiful Sunlight.

Rat King

Znajdź Króla Szczurów (Rat King) po pokonaniu Royal Rat Vanguad w Grave Of The Saints albo w Doors Of Pharros. Porozmawiaj z nim, posiadając Rat Tail (Szczurzy Ogon) w inwentarzu, aby dołączyć do przymierza. Pokonaj graczy walczących na dwóch arenach, kiedy zostaniesz wezwany.

Ranga 1 - Ofiaruj 10 Szczurzych Ogonów (Rat Tail) aby dostać Smooth & Silky Stone.
Ranga 2 - Ofiaruj 20 Szczurzych Ogonów (Rat Tail) aby dostać Smooth & Silky Stone (10).
Ranga 3 - Ofiaruj 30 Szczurzych Ogonów (Rat Tail) aby dostać Slumbering Dragoncrest Ring.

Dragon Remnants

Przynieś Spetryfikowane Jajko (Petrified Egg) ze Smoczej Kaplicy (Dragon Shrine) do handlarza w środku Żelaznej Twierdzy (Iron Keep). Porozmawiaj z nim, mając jajko w inwentarzu, aby dołączyć do przymierza. Pokonaj smoki aby podnosić rangę.

Ranga 1 - Ofiaruj 10 Łusek Smoka (Dragon Scale), aby dostać Dragon Head Stone.
Ranga 2 - Ofiaruj 20 Łusek Smoka (Dragon Scale), aby dostać Dragon Torso Stone.
Ranga 3 - Ofiaruj 30 Łusek Smoka (Dragon Scale), aby dostać Black Dragon Greatsword.

Pilgrims Of Dark

Porozmawiaj z Grandahl w następujących trzech, mrocznych lokacjach:

Black Gulch - idź daleko wzdłuż ścieżki, aby dotrzeć do słabo widocznej krawędzi, w miejscu, w którym są robaki oraz czarni lurkerzy. Skorzystaj z pochodni, aby sprawdzić miejsca, dzięki którym zejdziesz w dół. Znajdź duże zamknięte drzwi i nadal spadaj w dół, aby dotrzeć do tunelu. Przejdź przez tunel i pokonaj dwóch przeciwników, a dostaniesz klucz. Teraz wróć do zamkniętych drzwi, aby znaleźć Grandahla.

Shaded Ruin - zanim dotrzesz do skorpiona, poszukaj po prawej stronie ramy drewnianej, zniszczalnej podłogi. Przebij się przez nią, aby znaleźć Grandahla.

Drangleic Castle - poszukaj dużej komnaty obok ogniska King's Gate. Grandahl jest za zamkniętymi drzwiami z tyłu komnaty, po lewej stronie.

Podczas trzeciej konwersacji, zaoferuje Ci on możliwość dołączenia do przymierza. Wykorzystaj Abyss Seal i ofiaruj Effigy (Kukłę) aby otworzyć portal do nowej lokacji, nazwanej Dark Chasm Of Old.

Ranga 1 - ukończ jedną sekcję otchłani, aby dostać Resonant Soul.
Ranga 2 - rozpal wszystkie trzy Kotlarze (Brazier) w otchłani, aby dostać Great Resonant Soul.
Ranga 3 - pokonaj bosa w otchłani (Dark Chasm), aby dostać Xanthous Crown, Xanthous Waistcloth, Xanthous Gloves, Xanthous Overcoat i Climax.


To by było na tyle. Jeśli znacie jakieś inne ciekawe sztuczki, albo uważacie, że zestawienie mogłoby zawierać więcej bonusowych informacji, dajcie znać poniżej. Postaramy się je uzupełniać.

Screeny z Dark Souls II (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?