Dark Souls (PS3)

ObserwujMam (18)Gram (5)Ukończone (9)Kupię (7)

Kody do Dark Souls (PS3)


bigboy177 @ 22:32 20.03.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Standardowych kodów do gry Dark Souls niestety nie ma, warto jednak skorzystać z poniższych podpowiedzi. Dzięki nim na pewno ułatwisz sobie rozgrywkę, a może znajdziesz także unikatowe przedmioty.


Tryb New Game+

Aby odblokować tryb New Game+ należy najpierw ukończyć grę, a kiedy pojawi się zapytanie o to, czy zapisać stan rozgrywki, potwierdzić. Teraz pozostaje wybrać z menu New Game+, aby ponownie wskoczyć do świata gry i zachować zgromadzoną wcześniej broń, pancerz oraz dusze. Jedyne co stracisz to przedmioty unikatowe, powiązane z wątkiem fabularnym. Mogą to być np. jakieś klucze.

Duplikowanie przedmiotów i duszy

Podejdź do ogniska i wejdź z nim w interakcję. Upewnij się, że w okolicy nie ma żadnych przeciwników. Teraz wyciąg przedmiot, który znajduje się w slocie dla głowy i załóż albo tarczę Grass Crest albo pierścień Cloranthy. Wyposaż Dragon Head Stone w duszę albo przedmiot, który chcesz później zduplikować. Zwróć się do przodu i skorzystaj z Dragon Head Stone, podczas trzymania przycisku "X" "Kwadrat". Natychmiast po tym obróć się i, nadal trzymając "X" "Kwadrat", naciśnij w dół na krzyżaku, aby przełączyć się na wykorzystywany przedmiot. Puść "X" "Kwadrat" na moment i ponownie go przytrzymaj. Jeśli zrobiłeś wszystko należycie, Twoja postać powinna być w stanie biegać z rękami ponad głową. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile masz ochotę.

Łatwe zdobywanie duszy

Ta sztuczka wymagania posiadania łuku oraz strzał. Jedno i drugie możesz nabyć u sprzedawców. Kiedy dotrzesz do miejsca, w którym jesteś pod mostem, gdzie spoczywa Red Dragon (Czerwony Smok), będziesz w stanie zobaczyć jego ogon, wystający po prawej stronie. Jeśli strzelisz w podstawę ogona, smok przeskoczy przez most i strzeli ogniem, zabijając wszystkich przeciwników na górze, w tym także szkielety. Otrzymasz za ich zgon 300 duszy. Wskocz w przełęcz, wespnij się do góry po drabinie, gdzie respawnujesz i zbierz dusze. Powtórz ten proces tyle razy, ile masz ochotę. Dzięki niemu jesteś w stanie zgarnąć około 300 dusz, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund. Aby sztuczka działała, pamiętaj, że musisz zeskoczyć w przełęcz, albo zginąć, zanim ponownie strzelisz do smoka.


Po pokonaniu Taurus Demon, zauważysz Hellkite Dragon po przeciwnej stronie mostu. Biegnij wzdłuż lewej strony, unikając strzał nieumarłych i spróbuj dotrzeć w lewy róg małej, otoczonej murkiem strefy. Stań tam, aby uniknąć ognia smoka, podczas gdy wrogowie na moście będą od niego ginąć. Otrzymasz w ten sposób 300 dusz. Wtedy przejdź naprzeciwko do schodów umieszczonych równolegle do Twojej pozycji. Zejdź nimi w dół i przejdź w miejsce, znajdujące się dokładnie pod tym, na którym stałeś wcześniej. Możesz teraz zrzucić drabinę, która otworzy Ci dostęp do ostatniego ogniska. Odpocznij, wyjdź po drabinie i powoli idź schodami, które wcześniej zaprowadziły Cię w dół. Jeśli staniesz na fioletowym kamieniu na moście (zaraz za barierką schodów), smok spadnie w dół i ponownie zabije wszystkich wrogów, a ty dostaniesz 300 dusz. Proces możesz powtarzać tyle razy, ile masz ochotę. Pamiętaj tylko, aby w momencie ataku smoka schować się na schodach, celem uniknięcia jego ognia.


Możesz w łatwy sposób ubić Czarnego Rycerza (Black Knight) w Undead Burg, korzystając jedynie z 3 lub 4 ciosów, nawet jeśli nie jesteś zbyt silną postacią. Najpierw kup duże strzały oraz noże do rzucania. Będziesz korzystał z mostu, na którym wcześniej byłeś atakowany bombami. Podbiegnij do Rycerza i strzel do niego, aby zwrócić na siebie uwagę. Jak tylko zacznie Cię gonić, wróć do pokoju, w którym wcześniej byli dwaj użytkownicy toporów oraz Nieumarły Rycerz (Undead Knight). Odwróć się i zamknij drzwi. Teraz wyjdź na most i zacznij strzelać z łuku. Kiedy skończą Ci się strzały, zrób użytek z noży. Czarny Rycerz powinien wyzionąć ducha, a ty zdobędziesz 600 dusz. Usiądź przy ognisku, a Rycerz się odrodzi i będziesz mógł powtórzyć proces.

Więcej człowieczeństwa

W Katakumbach są małe szkielety. Pozbądź się najpierw większych przeciwników, a później ubijaj kurdupli, w ten sposób szybko nabijesz wskaźnik człowieczeństwa. Pamiętaj tylko aby błyskawicznie zbierać pozostałości po umarłych, bo inaczej znikną bez śladu.

Hełm Opancerzonego Nosorożca (Armored Rhino)

Walcząc z Armored Rhino nie w Undead Burgu, pokonaj go swoją bronią, zamiast pobliskich palenisk. W ten sposób jest szansa, że obetniesz głowę stworowi, z której skorzystasz jak z hełmu.

Pieścień Covetous Gold Serpent

W fortecy Sena, kiedy dotrzesz do pomieszczenia sterującego wielkimi głazami, przesuń piedestał, aby kilka kamieni poleciało w każde przejście. W jednej ze ścieżek wyrwa zostanie zablokowana przez jeden z głazów, drugi natomiast zrobi dziurę w ścianie. Za tą dziurą znajdziesz pierścień.

Kamień Smoczej Głowy i Smocze Oko (Dragon Head Stone and Dragon Eye)

Przejdź przez Wielką Pustkę (Great Hollow), do której wejdziesz przez bagno w Blighttown. Na końcu Ash Lake znajduje się smok (Everlasting Dragon). Wejdź z nim w przymierze, aby zostać członkiem "Path Of The Dragon", a dzięki temu zgarniesz Dragon Head Stone oraz Dragon Eye.

Drake Sword

Odstrzel ogon Czerwonemu Smokowi (Red Dragon) w Undead Burg, celując w niego spod mostu, aby otrzymać Drake Sword. Wymaga to ponad 150 strzał. Drake Sword jest jednak jedną z najlepszych broni, jakie możesz uzyskać z początku gry, posiada bowiem 200 punktów ataku.

Topór Gargoyle Tail

Aby otrzymać topór Gargoyle Tail musisz najpierw obciąć ogon pierwszemu wrogowi zwanemu Bell Gargoyle. Kiedy jego punkty energii dobrną do 50%, pojawi się drugi Bell Gargoyle z obciętym ogonem. Od niego możesz otrzymać tarczę albo halabardę.


To by było na tyle. Jeśli macie jakieś sztuczki, którymi chcielibyście się podzielić, piszcie w komentarzach poniżej. Jeśli uznamy je za przydatne, uzupełnimy niniejsze zestawienie.

Screeny z Dark Souls (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?