Dishonored (PC)

ObserwujMam (160)Gram (40)Ukończone (112)Kupię (18)

Kody do Dishonored (PC)


bigboy177 @ 11:37 13.11.2012
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Dishonored to bardzo rozbudowana gra, oferująca sporą swobodę postępowania. Dlatego postanowiłem napisać kilka wskazówek (można powiedzieć tipsów), które ułatwią egzystencję w pełnym niebezpieczeństw wirtualnym świecie gry.

Korzystaj z Dark Vision.

Pierwsza zasadnicza kwestia to Dark Vision. Swego rodzaju dodatkowe spojrzenie na świat, z którego pomocą nie tylko lepiej widzimy w nocy, ale również jesteśmy w stanie dostrzec przeciwników przez ściany oraz interesujące nas przedmioty. Podniesione na maksymalny poziom Dark Vision ujawnia nawet biegnące poza zasięgiem wzroku kable zasilające bariery oraz pylony. W ten sposób możemy dotrzeć do ich źródła mocy i wyłączyć je.


Opętanie to podstawa.

Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności w grze, zaraz za Dark Vision jest Ppętanie. Początkowo możemy przejmować kontrolę tylko nad mniejszymi istotami (szczury, ryby), ale z czasem, kiedy osiągniemy maksymalny poziom zaawansowania, otworzą się zupełnie nowe możliwości, m.in. władanie dowolnym osobnikiem, w tym strażnikami oraz naszymi celami. Choć wymaga to maksymalnej koncentracji i nie trwa zbyt długo, pozwala istotnie poszerzyć arsenał protagonisty.


Staraj się zmaksymalizować manę.

W sumie dość oczywista sprawa. Zabawa w Dishonored polega w bardzo dużym stopniu na wykorzystywaniu różnych mistycznych umiejętności protagonisty. Dlatego, aby nie obawiać się o własne życie, warto mieć manę na jak najwyższym poziomie. Wszak z jej pomocą odpalamy zdolności specjalne.


Bariery i pylony to nie tylko Twój wróg.

Choć bariery i pylony można obejść szukając alternatywnych dróg, ewentualnie całkowicie je wyłączyć. Dobrym pomysłem jest też hakowanie, z wykorzystaniem odpowiedniego narzędzia (rewire tool). Z jego pomocą możemy zmienić postępowanie systemów ochronnych, które od tej pory zamiast atakować nas, stawią czoła strażnikom.


Tallboye – jak ich zabijać.

Najłatwiejszy sposób aby eliminować te stąpające pokracznie kolosy, to wycelować w kanister z olejem, który włóczą na plecach. Celny strzał wyeliminuje ich na dobre, a wy oszczędzicie zarówno na czasie, jak i nerwach. Tylko pamiętajcie, że konieczne jest pełne opanowanie i spokój. Motając się chaotycznie wokół oponenta, wiele nie zdziałacie.


Nie bój się grzebać po kieszeniach.

Umiejętność kradzieży kieszonkowej to jedna z najważniejszych w grze. Nie bój się jej zatem wykorzystywać, szczególnie gdy chcesz przejść grę bez zabijania. Strażnicy, jak i arystokraci, często posiadają w swoich ciuchach przydatne przedmioty, jak choćby klucze. Nie musisz likwidować właściciela, by zdobyć to co kryje w kieszeniach – warto o tym pamiętać.

Screeny z Dishonored (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSibille   @   16:00, 13.11.2012
Całkiem przydatne. Prawdopodobnie skorzystam. ;)