Wybór nowego smartphone'a

Offline
BlackJoker //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Chev Chelios (exp. 357 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Cześć wszystkim Puszcza oko
Stoję przed baaaardzo trudnym wyborem, którym jest zakup nowego fona...
Ostatnio miałem Galaxy SII, więc chce się przesiąść na coś lepszego, większego.
Moje wymagania to: dobry aparat, ekran 4,6-5", android, cztery rdzenie, ładny dźwięk (kocham muzykę) i przydałaby się bateria, która co najmniej dobę wytrzyma. Nie zamierzam cały dzień siedzieć przy włączonym wi-fi, z mobilnego neta właściwie nie korzystam. Lubię pisać dużo smsów, czasem zadzwonię, 4h w necie i 4h muzyki dziennie to taki standard.
Na oku mam Xperię Z i Nexusa 4. Jestem bardziej przekonany do Z, bo w Nexusie stockowy soft nie jest za ładny i aparat jest gorszy.
Co możecie polecić ? Może ktoś miał kontakt z tymi fonami ?
Pozdrawiam Uśmiech

Offline
zvarownik //grupa MiastoGier.pl » [ Współpracownik ]0 kudos
HTC One ponoć świetny i prześliczny, jednak cenowo chyba najlepszy w swojej klasie Nexus 4. Niemniej jakbym miał hajs to brałbym One. Ta Xperia ponoć ma jakieś problemy z obudową (jakimś szkłem pokryta jest coś teges, pęka brzydko).

Ahh, zapomniałem dodać, że styczności nie miałem z żadnym. Kieruję się tylko przeczytanymi recenzjami Uśmiech

Offline
denilson //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 16165 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Ja jestem wybredny w wyborze smartphona i znalazłem jeden tylko nie ma go w ofertach operatorów komórkowych. Chodzi mi o Pentagramy, a dokładnie Monster. Jednak niedługo wychodzi nowy Monster X5 który będzie miał dwie baterie - pierwsza mająca 3000 mAh i druga 6000 mAh. Bateria w Monsterze P-430 ma 4100 mAh i przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje ok. tygodnia na baterii. Nie jest to demon prędkości, ale coś za coś.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 6915 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
UP: A może jakieś uzasadnienie?
Ja korzystam od kilku miesięcy z LG Swift L9 i nie mam mu w zasadzie nic do zarzucenia, bo w tej cenie to świetny sprzęt: 2-rdzeniowy procek, 1 GB RAM, pojemna bateria i duży wyświetlacz pozwalają używać go z przyjemnością. Jedyna wada to niewielka ilość wbudowanej pamięci, lecz od czego są karty SD? Poza tym telefon spokojnie ciągnie wymagające gry (Dead Space czy Shadowgun są całkowicie płynne), a współpraca z nowoczesnymi telewizorami (zwłaszcza smart od LG, do których jest nawet dedykowany pilot) czyni z niego świetne urządzenie multimedialne. Brakuje mi trochę wyjścia TV, ale to raczej nie ten segment; poza tym DLNA i tak pozwala puszczać filmy czy pokazywać zdjęcia na kompatybilnych telewizorach.

Offline
BlackJoker //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Chev Chelios (exp. 357 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Ile ludzi, tyle opinii. LG mają lepsze ekrany moim zdaniem. Wydajnościowo będzie bardzo podobnie - tylko Xperia Z i w górę mają 4 rdzenie. Minusem LG jest to, że nie wiadomo czy ich fony będą aktualizowane. Przed wyborem telefonu zastanawiałem się też nad LG Swift G. Wysłałem do nich maila z pytaniem o aktualizacje właśnie i dowiedziałem się tyle, że firma LG nie posiada informacji na temat nowego oprogramowania do tego telefonu. A SWIFT G TO ICH FLAGOWIEC !!!

Liczba czytelników: 465322, z czego dziś dołączyło: 5.
Czytelnicy założyli 47815 wątków oraz napisali 645762 postów.