Strona główna » Muzyka » Podgląd tematu
Muzyka inspirowana grami - twórczość fanów.

Offline
Konto skasowane //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 0 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Witam.
Chyba wszyscy tutaj są graczami oraz chyba wszyscy lubią muzykę. Dlaczego więc by nie połączyć tych rzeczy? Naturalnie nie mam na myśli soundtracków, bo taki temat już jest. Chodzi mi o twórczość fanowską. O tych ludzi, którzy dla swojego ulubionego dzieła są w stanie stworzyć naprawdę niesamowite rzeczy. Poniżej przedstawię krótką listę najlepszych twórców, jakich udało mi się znaleźć na YouTube'ie i chciałbym, abyście wy również dawali swoich faworytów, bo nie wątpię, że takich macie. Uśmiech

1.Na pierwszy ogień niech pójdzie niejaki SilvermaniaShow z parodią piosenki Beyonce. Utwór opiewa o sławnym Halo i, co widać po teledysku, w ogóle nie był robiony na serio. Film nie ma żadnego sensu, miał po prostu być zabawny. I według mnie się udało, a do tego w tle przygrywa całkiem niezła piosenka.

Beyonce - Halo (Master Chief Remix)2. Miracle of Sound . Absolutny mistrz, który powinien być znany każdemu miłośnikowi muzyki "growej" i nie tylko. Jego utwór "Commander Shepard" doceniło również EA wraz z BioWare, dzięki czemu na jednym z Gamescomów zwiedzający stoisko twórców Mass Effecta mogli usłyszeć tę melodię. Mi jego twórczość spodobała się do tego stopnia, iż momentalnie kupiłem sześć jego piosenek, gdzie zazwyczaj do słuchania wystarcza mi YouTube. Jednakże jako przykład jego twórczości wybrałem "You Died" - utwór inspirowany Dark Souls. Dlaczego? Oprócz jego niepodważalnej jakości, urzekł mnie oryginalnym wykonaniem i inspiracją pewnym znanym musicalem Uśmiech .

Dark Souls Song - You Died3. Tobuscus . Ten pan chyba najbardziej jest znany z piosenki "I can swing my sword" inspirowanej Minecraftem. Jednakże mi znacznie bardziej spodobała się jego seria tzw. Literali, czyli piosenek układanych do trailerów gry lub filmu, których tekst jest dosłownym opisem dziejących się w danej chwili rzeczy. Tworzy to nie raz zabawne sytuacje oraz po prostu dobrze brzmi. Jako przykład twórczości tego posiadacza niezwykłego głosu wybrałem utwór ułożony do trailera Darksiders II.

LITERAL Darksiders 2 Trailer4. Kolejny pan powinien być znanym nie tylko miłośnikom muzyki, ale i również fanom Nostalgia Critica. Brantalfloss na swoim kanale publikuje na prawdę świetne piosenki, a żeby mnie kupić wystarczyła tylko jedna. Ale za to jaka. Genialna, praktycznie tonąca w klimacie, inspirowana jedną z najlepszych gier, w jakie grałem - Bioshockiem. Przesłuchajcie, naprawdę warto, praca na najwyższym poziomie.

BIOSHOCK Song5. The Warp Zone . Ekipa niezwykłych zapaleńców, którzy, podobnie jak my, zafascynowani są współczesną popkulturą. Stworzyli kilka świetnych produkcji inspirowanych nie tylko grami, ale i filmami czy komiksami. Ja ich poznałem dzięki "I'm in Love With Halo" będącego parodią piosenki One Direction. Przyznam, że wersję The Warp Zone usłyszałem jako pierwszą i, moim zdaniem, miażdży oryginał. Zresztą, przekonajcie się sami.

I'm in Love With Halo - One Direction Parody6. Dan Bull . Angielski raper, który swój talent postanowił skierować w stronę elektronicznej rozrywki. Jego produkcje nie tylko mają wspaniałe brzmienie, ale są tez świetnie zmontowane, dzięki czemu równie dobrze się je ogląda, co słucha. Najbardziej z jego dzieł podoba mi się rap inspirowany Battlefieldem 3 i taki też przykład jego twórczości przedstawię.

BATTLEFIELD RAP | Dan Bull7. TryHardNinja . Osobnik, który powinien być znany fanom Minecrafta głównie za pomoc następnemu artyście na tej liście. Sam go poznałem właśnie dzięki temu i odkryłem jego talent do parodiowania znanych utworów. Jako przykład postanowiłem podać piosenkę inspirowaną Call of Duty: Black Ops... a raczej jej działaniem na PlayStation 3.

TryHardNinja : Bruno Mars Grenade Parody (Black Ops Connection Song)8. Captain Sparklez . Autor ten znany jest głównie fanom Minecrafta - na swoim kanale posiada masę filmików z tego tytułu. Jednakże jest to także człowiek utalentowany, który postanowił sprawdzić się na polu muzyki. Na swoim koncie ma cztery piosenki inspirowane dziełem Notcha, które współtworzył razem z TryHardNinja. Piosenki te parodiują znane utwory muzyczne oraz są okraszone świetną animacją stworzoną przez Sparkleza. Warto obejrzeć, warto posłuchać.

"Revenge" - A Minecraft Parody of Usher's DJ Got Us Fallin' in Love9. Malukah . Pani doskonale znana większości użytkownikom YouTube, dzięki stworzeniu niezwykle klimatycznej pieśni inspirowanej TES V: Skyrim, jednakże na swoim koncie ma również inne ciekawe piosenki. Jej talent docenił także Miracle of Sound, który wraz z nią nagrał piosenkę "Legend of the Frost". Jak najbardziej polecam!

‪The Dragonborn Comes - Skyrim Bard Song and Main Theme Female Cover‬Na koniec zostawiłem dwa bonusy. Jeden powinien spodobać się miłośnikom muzyki elektronicznej. Bo w końcu kto nie lubi choć raz dziennie użyć Javelina?

Battlefield 3 - Everyday I'm JavelinI coś dla miłośników Pokemonów:

Battlefield 3: Battlemon Lyrics by TheLetterz (DICE QA)Bardzo ciekawi mnie, jakie są wasze ulubione piosenki inspirowane grami, dlatego czekam na propozycje hitów tego tematu Uśmiech .

Offline
Loczek3545 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Desperado (exp. 4292 / 4800) lvl 11 ]0 kudos
No powiem Wam, że niektórymi piosenkami jestem zachwycony Uśmiech , szczerze powiedziawszy to nigdy minie nie interesowała twórczość fanów, a w szczególności piosenki w Ich wykonaniu, ale Wy to zmieniliście Dumny .

@Guy to co podałeś jest świetne! Uśmiech . @Deardin trafiłeś z moją piosenką (nie wiem dlaczego ale piosenka wpadła mi w ucho, a szczególnie gdy oglądam teledysk Dumny ) i dziewczyna też niczego sobie Pokręcony . @StormFire utwór w wykonaniu TryHardNinja super! Szczęśliwy.

Offline
AiszA //grupa Mieszczanie » [ Rekrut (exp. 413 / 500) lvl 8 ]0 kudos
Ekipa znajomych i ich pasja Uśmiech

Pierwszy poważniejszy film (który jest nawet w bazie FilmWeb ;p), oraz muzyka - inspiracją była seria Silent Hill
Tu można poczytać i go ściągnąć https://www.thefall.rox.pl/
Bezpośrednio obejrzeć https://www.youtu(...)HYabJKe4

https://www.filmw(...)5-279510

Inny koleś i film & muzyka jego autorstwa, ma się rozumieć pod wpływem jakiej serii ;)

https://milli(...)ilm.html

Zapaszam do oglądania


Liczba czytelników: 469070, z czego dziś dołączyło: 12.
Czytelnicy założyli 48845 wątków oraz napisali 650908 postów.