Strona główna » Filmy i seriale » Podgląd tematu
Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

Offline
Loczek3545 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Desperado (exp. 4290 / 4800) lvl 11 ]0 kudos
Cytat: Asia25
Ja gustuję w thrillerach, toteż ostatnio miałam przyjemność oglądać Contratiempo, który powalił mnie na kolana Szczęśliwy
Ilość absurdów w tym filmie przekroczyła granicę... Po części był dość intrygujący, ale to w jaki sposób całość zostało przedstawione i zakończone to zwykła pomyłka Dumny .

Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]1 kudos
Pasażerowie (z 2016). Podczas podróży kosmicznej dwoje pasażerów budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie ... I jak tu teraz przeżyć te pozostałe lata podróży? Naprawdę fajny film s/f, bez hollywodzkich wodotrysków. Ciekawaie zbudowana fabuła. Moja ocena: 8/10.

Offline
TheCerbis //grupa Legendary Moon Grove » [ Obywatel 2016 ]0 kudos
Respire (2014)

Francuski dramat w stylu coming of age od Mélanie Laurent. Zaczyna się wolno, by stopniowo nabierać tempa, omotać intensywnymi przeżyciami i w końcu osiągnąć poniekąd zaskakujący punkt kulminacyjny, o którym nie wiem co myśleć. Niesamowity portret emocji, a także pokaz świetnego aktorstwa dwóch głównych bohaterek.

Obiektywnie: 8/10. Subiektywnie: zachwycił mnie. A teraz muszę wziąć głęboki wdech...

Offline
febra1976 //grupa Sfora kontestatora » [ Johnny Sasaki (exp. 5322 / 7200) lvl 12 ]1 kudos
"Kono Sekai no Katasumi ni" to anime opowiadające o losach japońskiej dziewczyny, z drugą wojną światową w tle.
Kolejny po "Grobowcu świetlików" film animowany który mnie rozczulił i zmusił do zadumy. Zadumy nad losami zwykłych ludzi, cierpiących z powodu wojny. Po którejkolwiek stronie konfliktu by nie byli. To zwykli ludzie umierali w Hiroszimie, zwykłych ludzi mordowano w obozach koncentracyjnych europy. Radzieckich łagrach, na polach bitew bliskiego wschodu, czy w niezliczonych wojnach Afryki.
Zadziwiające jak często dajemy się podjudzać tym wszystkim wiedzącym lepiej. Człowiek to podobno inteligentne zwierze, jednak pomimo tysiącleci nauki nadal daje posłuch kolejnym hitlerom, stalinom, trampom. Jak łatwo przychodzi nam napluć innemu człowiekowi w twarz, jak łatwo.
Znowu głowa pełna smutnych myśli, wszystko przez "bajeczkę"

Offline
TheCerbis //grupa Legendary Moon Grove » [ Obywatel 2016 ]0 kudos
Honeyland (2019)

Inaczej "Kraina Miodu". Dokument o życiu macedońskiej kobiety, ostatniej z linii niezależnych pszczelarzy i żyjącej wraz z chorą matką na totalnym odludziu. Na to odludzie w pewnym momencie wprowadza się rodzina, która również próbuje zajmować się hodowlą, zarówno bydła jak i produkcją miodu, jednak robią wszystko w zgoła inny sposób... Jaki wpływ będzie miała ich wizyta na dotychczasowe życie Hatidze? Gorąco polecam sprawdzić, jeśli tylko będziecie mieć okazję.

Wygrane m.in. nagrody Sundance oraz Millennium Docs Against Gravity, a także nominacje do Oskarów.

Liczba czytelników: 468879, z czego dziś dołączyło: 2.
Czytelnicy założyli 48762 wątków oraz napisali 650597 postów.