Strona główna » Filmy i seriale » Podgląd tematu
StarGate - Gwiezdne Wrota

Offline
seth //grupa Mieszczanie » [ Legionista (exp. 11791 / 20000) lvl 14 ]0 kudos
info z gworta.com

StarGate[/b:9f9b561ad9] - film - krótkie info

Film kinowy autorstwa Dean Devlin'a i Roland'a Emmerich'a pod tytułem "Stargate" miał swoją premierę w USA 28 października 1994 roku. To on zapoczątkował całą sagę Gwiezdnych Wrót przedstawiając nam po raz pierwszy urządzenie umożliwiające transport ludzi na inne planety rozmieszczone w całej galaktyce. Atutem filmu był przede wszystkim ciekawy pomysł i wspaniałe efekty. Dystrybucją początkowo zajmował się Canal+, z czasem prawa zostały zakupione przez MGM (na którego zlecenie powstały potem dwa seriale - SG1 i Atlantis). Wytykane często są pewne różnice w faktach pomiędzy serialem, a filmem. Jednym z nich jest na przykład to, że Abydos w filmie znajdowało się poza naszą galaktyką, w serialu jest to najbliższa planeta z wrotami w naszej galaktyce.

StarGate SG1[/b:9f9b561ad9] - serial tv

Stargate: SG-1 jest jednym z najlepszych seriali scf-fi na świecie. Powstał on w 1996 roku jako kontynuacja wydarzeń filmu kinowego "Stargate". O jego sukcesie świadczy fakt że powstało 10 sezonów w trakcie których bił rekordy popularności w USA i na całym świecie. W 2007 planowane jest zakończenie produkcji serialu. Ale jego kontynuacji możemy spodziewać się w powstających właśnie filmach SG-1. Wspomnieć też należy o tym że wydarzenia z SG-1 dały początek drugiemu serialowi - Atlantis


StarGate Atlantis[/b:9f9b561ad9] - serial tv

Latem 2004 roku odbyła się premiera serialu „Stargate: Atlantis”, który był długo zapowiadanym następcą SG-1. W celu prowadzenia prac nad tym nowym projektem główny producent powierzył stery nad siódmym sezonem swojemu zastępcy. Okazało się jednak że nowy serial Atlantis wystartował w towarzystwie ósmego sezonu doświadczonego SG-1.

Ogólne założenie jest podobne jak serialu SG-1 czyli mamy gwiezdne wrota przez której podróżuje kilkuosobowa drużyna na inne planety i by nie było jak na wycieczce krajoznawczej nękani są oni przez inną wrogą rasę. Dokładniej mówiąc Atlantis opowiada o przygodach ziemskiej ekspedycji, której udaje się dostać do zaginionego miasta zaginionej zaawansowanej cywilizacji Pradawnych. Okazało się, że tytułowa Atlantyda położona jest w dużej odległości od Ziemi i będzie to dla ekspedycji pod dowództwem doktor Weir podróż w jedną stronę (do czasu aż nie znajdą wystarczająco dużego źródła zasilania). Głównym celem międzynarodowej ekspedycji jest poznanie zarówno rasy Pradawnych jak i zdobywanie ich technologii. Łatwiej wykonują to drugie, a to dzięki temu że niektórzy z uczestników misji posiadają unikatowy gen umożliwiający kontrolę nad technologią Pradawnych.

Stargate: Universe[/b:9f9b561ad9] - serial TV - od 2008 roku

Powstanie trzeci po SG-1 i Atlantis serial osadzony w świecie Stargate. Tytuł roboczy to Stargate: Universe.
Nie będzie on miał charakteru spin-off’a. To znaczy że nie narodzi się z wydarzeń ani SG-1, ani Atlantis. Atlantis jest spin-off’em SG-1 gdyż poszukiwania zaginionego miasta zostały sfinalizowane w Atlantis.
Pod koniec marca projekt tego serialu jest jednostronnym zarysem fabuły i postaci. Koncepcja wydarzeń zrodziła się w głowach twórców już jakiś czas temu i była oryginalnie materiałem na odrębny film poza SG-1 i Atlantis. MGM organizuje już pieniądze na produkcję. Nad szczegółami scenariuszy Brad Wright i Robert Cooper będą pracować zaraz po skończeniu prac nad dwoma filmami SG-1.
Serial pomimo swojej odrębności będzie się wpasowywał w mitologię ustanowioną przez świat Stargate. Także zachowa standardową formę – „nasze wojsko, nasi naukowcy, nasi ludzie – wyruszają w galaktykę badają wszechświat odkrywają wszystkie cuda które tam są, stawiają czoła naszym ograniczeniom przeciwko rzeczą które są znacznie bardziej zaawansowane od nas”. Czyli wydarzenia w czasie teraźniejszym.
W trzecim serialu ostatni dziewiąty chevron gwiezdnych wrót będzie odgrywał istotną rolę. Standardowo do podróży w galaktyce używa się siedmiu chevronów. Ósmy służy do podróży na dalsze odległości (do innych galaktyk). Tymczasem dziewiąty był zagadką od 10 lat. Teraz Cooper twierdzi że odpowiedź na tą zagadkę poznamy w tym właśnie serialu.
MGM chce wydać serial na początku roku 2008.


Filmy w produkcji[/b:9f9b561ad9]

Stargate SG-1: Continuum [/b:9f9b561ad9]
oraz
Stargate SG-1: The Ark of Truth[/]

Info ze strony https://gwrota.com , Polska najlepsza strona o Gwiezdnych Wrotach

I tak na koniec zapytam , zna ktoś ogólnie te pozycje Uśmiech
Ja jestem wielkim fanem SG pomimo tego że dopiero jestem na końcu 6 sezonu..
Jesli ktoś lubi klimaty s-f to polecam ! ( Serial swego czasu była tak oglądany .. czasem nawet trochę bardziej , jak teraz Prison Break ).Offline
RedFraction //grupa Mieszczanie » [ Mieszczanin (exp. 59 / 100) lvl 5 ]0 kudos
SG1 było serialem świetnym aż do ostatniej serii, były odcinki lepsze i gorsze ale ogólnie były na najwyższym poziomie. Później doszło nie gorsze Stargate Atlantis, niestety wraz z upływem lat (dla niewtajemniczonych 1 seria = 1 rok w realu i w serialu), stawał się co raz gorszy i tak teraz już oglądam to tylko ze względu na sentyment i przywiązanie do StarGate. Czekam na 3 serial w świecie SG i 2 filmy fabularne Puszcza oko

Offline
Varnis //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ HARDKOROWY KOKSU (exp. 2766 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
zgadzam sie z sethem. brakuje o'neall'a (przez dwa l jak sam wiele razy wspominal Dumny ) ale mitchell zastepuje go bardzo dobrze i tez potrafi sypnac tekstem ktory zwala z nog Szczęśliwy. jestem wlasnie w trakcie oglądania 10 sezonu sg1 i potem zabieram sie za atlantisa. jak dla mnie sg1 jest fenomenalne. duza zaleta jest zroznicowanie odcinkow. raz czlowiek sie boi raz ryczy ze smiechu (niezapomniany odcinej z bodajze 6 sezonu kiedy o'neall i tiuk zostali uwięzieni w 30 minutach jednego dnia). wysoko oceniam ten serial Szczęśliwy

Liczba czytelników: 475105, z czego dziś dołączyło: 3.
Czytelnicy założyli 52892 wątków oraz napisali 671875 postów.