Strona główna » Filmy i seriale » Podgląd tematu
Kultowe seriale sensacyjne z lat 70,80,90

Offline
frycek88 //grupa Wojownicy RPG » [ Fiery Thunder (exp. 988 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
Każdy z nas je oglądał jak był dzieckiem. Seriale o dobrych twardzielach, ratujących biedny i pokrzywdzonych. Czy macie jakieś ulubione seriale, Żar tropików, Strażnik teksasu, Renegat, TJ Hooker, Policjanci z Miami, Starsky i Hutch, a może jakieś inne?

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 6989 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Oj, oglądało się... "Żar tropików" tylko trochę, ale "Strażnik Texasu" był obowiązkową lekturą na niedzielne popołudnia. Poza tym jeszcze "Airwolf", "Nieustraszony", "Grom w raju" i "Viper", czyli klasyka serialu tandetno-sensacyjnego, który dziś może śmieszyć, ale kiedyś oglądałem je z wypiekami na twarzy. Za dzieciaka najbardziej rajcowały mnie futurystyczne, potężne pojazdy, stąd właśnie taki sentyment żywię akurat do wymienionych pozycji. Pamiętam, jak z kuzynem dyskutowalismy, czy lepszy jest K.I.T.T. czy Viper... Oczywiście tamten drugi był znacznie bardziej "ofensywny", ale gadatliwe autko miało zdecydowanie więcej uroku.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 6989 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Gdy jeszcze nie było TVN-u, jego miejsce w paśmie zajmowała WISŁA, na której nadawano m.in. "Hardcastle i McCormick" oraz "Magnum". W obu serialach sporą rolę odgrywał sportowy, czerwony samochód, choć nie była to akurat żadna futurystyczna zabawka. Miło się je oglądało również ze względu na humor, bo ich bohaterowie nie szczędzili sobie dobrych tekstów.

Offline
mikhail01 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ El Mariachi (exp. 1024 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
Cytat: guy_fawkes
Młodzik ze sportowym autkiem wraz z podstarzałym sędzią tropili przestępców.

Podobny zestaw był w serialu "Gliniarz i prokurator", pamiętam też, że jako dzieciak oglądałem serial "Dempsey i Makepeace na tropie" ale dziś już nie pamiętam o co tam chodziło.

Liczba czytelników: 466148, z czego dziś dołączyło: 3.
Czytelnicy założyli 48070 wątków oraz napisali 647048 postów.