Strona główna » Filmy i seriale » Podgląd tematu
Klątwa batmana

Offline
andzej157 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Chev Chelios (exp. 367 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Przed chwilą widziałem wiadomości z informacją o strzelaninie w Denver na premierze nowego filmu o batmanie.
14 osób nie żyje 50 zostało rannych. W filmie mroczny rycerz aktorowi który grał Jokera(Heath Ledger) i zmarł ponieważ przedawkował leki.
Mark Hamill, aktor podkładający głos do gier o batmanie z seri arkham powiedział że już nigdy nie zagra Jokera(chyba nie podał powodów ale mogę się mylić według mnie bał się że skończy jak poprzedni Joker).
Uważacie że to klątwa czy zbieg okoliczności? Według mnie raczej to pierwsze.Offline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 48863 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
Cytat: andzej157
W filmie mroczny rycerz aktor grający jokera oszalał i zmarł(z tego co pamiętam miał wypadek samochodowy).

Heath Ledger przedawkował leki, a nie zginął w wypadku samochodowym. Owszem, na planie Mrocznego Rycerza mu odbiło, ale to wina tego, że za bardzo chciał się wcielić w swą rolę. Nie oszalał, bo po zakończeniu zdjęć powrócił do normalnego życia i zdążył nakręcić także połowę scen do filmu Parnassus, który ukazał się już po jego odejściu.

Cytat: andzej157
Aktor podkładający głos do gier o Batmanie powiedział że już nigdy nie zagra Jokera(chyba nie podał powodów ale mogę się mylić według mnie bał się że skończy jak poprzedni Joker).

Ale który aktor? Ten, co podkładał głos w serii Arkham? Nic dziwnego, że już tego nie zrobi. Widziałeś zakończenie Arkham City? Powiem tak - Joker już nie będzie miał okazji do przemówienia.

Cytat: andzej157
Uważacie że to klątwa czy zbieg okoliczności? Według mnie raczej to pierwsze.

Zbieg okoliczności. Jack Nicholson też grał kiedyś Jokera i jak widać, żyje sobie normalnie do dziś. Są osoby, które pod wpływem filmu mogą zechcieć wcielić się w szaleńców, ale czy są pod wpływem klątwy? Nie. To po prostu czubki.

Offline
AiszA //grupa Mieszczanie » [ Rekrut (exp. 462 / 500) lvl 8 ]0 kudos
Nie wiem, czy akurat ten przypadek to działanie klątwy, trudno się ustosunkować. Coś w tym jednak jest, tak jak wspomniała Anndancedream, wiele filmów ciągnie za sobą ogon dziwnych zgonów, wypadków i tragedii. Jestem z tych co wierzą zarówno w klątwy, jak i uroki czy przekleństwa. Czytało się trochę i oglądało dokumentów na Discovery Puszcza oko

Ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą zaklęć, potwierdzony i używany został już w I wieku. Biała magia, czarna magia, mag, czarownik, szaman, klątwy voodoo i rytualne obrzędy są znane i udowodnione naukowo. Dlatego w ogóle mnie nie dziwi, że się o tym mówi i porównuje.

Liczba czytelników: 474748, z czego dziś dołączyło: 2.
Czytelnicy założyli 52385 wątków oraz napisali 669271 postów.