Spinball - nowa gra na androida

Offline
DevCrc //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 1 / 10) lvl 1 ]1 kudos
Witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu w wolnym czasie uczę się programować na androida. W związku z tym, że lubię gry, to pierwszy projekt, który chciałem zrobić jest właśnie grą. Niedawno ją skończyłem i chciałem się z Wami nią podzielić i prosić o opinie.
Nie chciałem się rzucać od razu na głęboką wodę, więc gra którą Wam chcę zaprezentować nie jest zbyt zaawansowana i chyba właśnie jej prostota sprawiła, że pierwsze wrażenia użytkowników, którzy mieli z nią styczność są bardzo pozytywne.

Moja gra polega na przesuwaniu dwóch paletek po okręgu, przy pomocy przycisków znajdujących się u dołu ekranu w taki sposób, aby przy ich pomocy odbijać piłeczkę. Gra kończy się wraz z opuszczeniem przez piłeczkę okręgu. Za każde odbicie piłeczki dostajemy punkty, których wartość po zakończeniu rozgrywki będzie wyświetlana na tabeli wyników. Z pozoru proste zadanie jakim jest utrzymanie piłeczki w okręgu, będzie utrudniane przez pojawiające się na ekranie przeszkody. Do tematu załączam screeny przedstawiające grę.


ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Proszę o pisanie w komentarzach poniżej wszelkiego rodzaju uwag odnośnie gry. Z racji tego, że jest to mój debiutancki projekt i nie mam doświadczenia w tworzeniu takich gier, jestem świadomy, że znajdą się rzeczy, które będę mógł poprawić.

Link do sklepu play: https://play.(...)spinball

Z góry dziękuję i pozdrawiam.Offline
DevCrc //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 1 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Ciężko dokładnie powiedzieć. Kilkanaście dni napisanie kodu, żeby gra była grywalna, potem grafiki, które były co jakiś czas poprawiane, żeby spójnie pasowały do siebie. Na koniec drobne poprawki w mechanice i wizualne, jak dodanie efektów przy odbijaniu piłeczki, czy przyciemniające się tło przy zmianie ekranów.
W sumie coś trochę ponad miesiąc, ale to pewnie dlatego, że na razie się dopiero uczę. Z drobną wprawą pewnie dałoby się taką grę wykonać znacznie szybciej.

Liczba czytelników: 473370, z czego dziś dołączyło: 3.
Czytelnicy założyli 51238 wątków oraz napisali 664377 postów.