Strona główna » Przygodówki » Podgląd tematu

Star Wars Jedi: Upadły Zakon (PS4)

ObserwujMam (7)Gram (1)Ukończone (5)Kupię (3)

Star Wars Jedi: Upadły Zakon (PS4) - komentarze

Offline
mikhail01 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ El Mariachi (exp. 1087 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
Moim zdaniem, najlepsze star wars od czasu KOTOR II. Przyjemna walka, używanie mocy, eksploracja, choć brakuje momentami szybkiej podróży. Raz mi się zawiesiła, czasem coś w grafice chrupnęło, jednak myślę że gra będzie patchowana i glicze znikną z czasem. Zakończenie było sporym zaskoczeniem.Offline
MicMus123456789 //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2011 ]0 kudos
Choć fanem Gwiezdnych Wojen nie jestem i po za znajomością kilku postaci o świecie uniwersum nie wiem też nic, tak przy Upadłym Zakonie bawiłem się świetnie.

Z początku walka sprawiała małe trudności, chciałem spamować atakami, bo aż się o to prosiło niestety trzeba było podejść do tego jak do soulsów, dwa trzy ataki i uskok. Niestety walki z bossami okazały się mało wymagające i dość proste zwłaszcza po wykupieniu wszystkich umiejętności. Fabułę przyjemnie się śledziło, a że zakończenie jest dość otwarte pewnie powstanie kolejna część mam tylko nadzieję, że na konsoli będzie mniej zbugowana. Od początku było widać, że to gra EA, błędów i przezroczystych tekstur tu nie brakuje. Kilka razy wypadłem po za mapę, bo nie doczytały się tekstury podłoża, widziałem je, ale fizycznie go tam nie było.

Online
Loczek3545 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Desperado (exp. 4474 / 4800) lvl 11 ]0 kudos
Jako człowiek, który nigdy nie miał dłuższej przygody z tym całym uniwersum Star Wars to musze przyznać, że gra fabularnie mnie mocno zaskoczyła. Oczywiście jest to zaskoczenie w pełni pozytywne. Postacie dobrze napisane, sam ich wygląd wzorowany na aktorach (których znam i lubię Dumny ) robi robotę. Nie mam pojęcia, czy przedstawione losy bohaterów są nową przygodą, czy czymś zapożyczonym z filmów, ale od samego początku jest ciekawie. Dialogi również pozytywne i trafiły w mój humor Uśmiech . Oczywiście fabularnie temat jest dość poważny i nie ma zbytnio miejsca na gagi, ale są one zapodane w idealnych momentach.

Technicznie gra daje radę. Nie jest to idealna gra, ale nie ma się zbytnio do czego przyczepić. PS4 ma to do siebie, że lubi się zmęczyć po dłuższej sesji i po czasie nadchodzą różne zgrzyty w optymalizacji jak i samej grafice. Co prawda nie miałem takich przygód jak @Mic, ale w niektórych momentach miałem spadki do ok. 15 FPS, a w innych momentach tekstury nie nadążały się ładować i wyskakiwało "kółeczko śmierci". Na PS5 czy PC myślę, że pozycja obowiązkowa Dumny . Na duży plus pełna polska lokalizacja. Dubbing trafiony i dobrze zrealizowany.
Gra ma też ciekawe podejście do mechanik, których jest mnóstwo. Zaczynając od ciekawej i wymagającej walki, na przemieszczaniu się po mapach kończąc. I niestety tutaj mam małe "ale". Nie podobało mi się to, że fabuła prowadziła nas tak, że często trzeba było wracać na te same planety. Wraz z postępem fabuły odblokowywały się kolejne ścieżki na tych mapach, robiły się one ciekawsze, lecz sam fakt powrotów mnie irytował* Dumny . Kwestia gustów, ale mam nadzieję, że kolejna część zaoferuje nam jeszcze większą różnorodność pod tym względem.

Jeśli miałbym podsumować całokształt, to myślę, że fan, czy nie, na pewno odnajdzie się w tym świecie. Gra jest bardzo dobra i samo zakończenie zostawiło za sobą kilka pytań, na które mam nadzieję uzyskać odpowiedzi w kolejnych częściach.

* to zdecydowanie za duże słowo, ale nie miałem alternatywy w głowie Dumny

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 7781 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Nie jestem fanem SW, ale Fallen Order strasznie mi się spodobało. Soulsowe naleciałości są całkiem spoko, ale nie w kontekście przeciwników, a projektu poziomów, niesamowicie rozbudowanych, pełnych skrótów. Denerwuje tylko brak szybkiej podróży między punktami medytacji, bo takie coś jest przecież w grach From Software. Nie wiem, czy pojawi się to później, ale śmiem wątpić.
Za to kompletnie nie potrafię zrozumieć, dlaczego w 2021 roku by grać bez polskiego dubbingu, muszę zmienić język konsoli na angielski - i wtedy nie ma problemu, by włączyć jedynie polskie napisy. Absurd.

Liczba czytelników: 471628, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 50117 wątków oraz napisali 656712 postów.