[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Offline
desolace12 //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 2 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Cześć, mam dziwny problem który zauważyłem w sumie przez przypadek. W grach kiedy ruszam myszką w linii poziomej lub pionowej to celownik nie przemieszcza się w prostej linii tylko co jakiś czas odbija na boki albo robi slalom. Nagrałem krótki filmik z gry gdzie problem występuje, na dole w załączonym filmie.

O dziwo na pulpicie, w przeglądarce czy jak włączę paint i maluję/podążam za liniami to jest to dużo bardziej precyzyjne, wiadomo jestem tylko człowiekiem więc ciężko zawsze robić idealnie. Ale w windowsie jest to raczej normalne a po włączeniu gry jest jak widać.

Ustawienia w windowsie mam takie jak wszędzie polecają czyli czułość myszy po środku 6/12 a akceleracja wyłączona. Mysz to A4tech X-748K, używam do niej X7 Oscar Editor aby ustawiać sobie DPI na 800. Sterowników z tego co widziałem nie ma bo jest to mysz plug and play ale nie wiem czy to prawda bo gdzieś czytałem że ciężko się dokopać do sterowników i nie zawsze działają i są chińskie znaczki.

Napisałem też do supportu gry z podłączonym filmikiem, odpisali że to coś od strony myszki, akceleracja, kompensacja i DPI albo jakość sensora i ustawienia czułości.

Fajnie jakby ktoś wiedział co to może być i czy da się ewentualnie coś z tym pokombinować, dzięki z góry.

Online
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Punisher (exp. 9002 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Miałem tą myszkę i ogólnie nie była zbyt precyzyjna, więc to natura tych myszek. Polecam zmienić na coś lepszego, ja zakupiłem gryzonia Steelseries Rival 300 i o niebo lepiej się sprawuje niż X-748K. Ogólnie A4Tech to producent budżetowego sprzętu i nie ma co wymagać od niego wysokiej jakości.

Offline
desolace12 //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 2 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Nie mam jak pożyczyć myszki, mam jakąś tanią bezprzewodową, ale to raczej bez sensu sprawdzać bo można się domyślić że pewnie będzie jeszcze gorzej.

Czytałem coś o tym że do tych myszek nagle a4tech zaczął coś zmieniać i te nowsze egzemplarze mają tą samą nazwę co te stare ale wrzucają tu jakiś v-track czy coś. Nie wiem która wersja to moja i czy to źle czy dobrze.

Dziwi mnie tylko, że w paincie itd. mogę w miarę proste linie rysować a w grze jest taki slalom i skręca na boki a przecież to ciągle ta sama mysz. Steelseries itd. to spory wydatek, ja mimo wszystko dużo w fpsy nie gram i szukałem czegoś budżetowego właśnie, ale z możliwie najlepszym jakościowo sensorem. Z kolei to mi tak przeszkadza, że nawet jak mało gram to jednak jest to uciążliwe.

Offline
desolace12 //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 2 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Jest opcja bo to gra typu CS, ustawiałem to wiele razy z kolei DPI używam zawsze 800 i nie zmieniam bo tak mi najwygodniej poza grami na komputerze a już w grze sobie ustawiam czułość no ale to nie robi różnicy w tym przypadku problem jest ciągle ten sam ani lepiej ani gorzej.

Czy tam moja mysz ma v-track czy avago sensor? Nie znam się na tym ale podobno ten v-track to jakieś pixart i wtedy może coś takiego się dziać. Ale o dziwo sprawdziłem np. Zula Europe taka tandetna trochę gierka na steam i tam nie mam tego problemu ani w max payne a w gta5 już jest podobny problem.

Liczba czytelników: 463398, z czego dziś dołączyło: 11.
Czytelnicy założyli 47005 wątków oraz napisali 640394 postów.