Beyond: Dwie Dusze PS3 - komentarze

Offline
sebogothic //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1596 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Z braku PS3 obejrzę sobie Let's Play na YT Dumny Nie spodziewam się niczego odkrywczego, w zasadzie nie wiadomo o czym ta gra będzie. Z tego co zostało pokazane zaprezentowane zostanie życie bohaterki ze zdolnościami paranormalnymi.
Fahrenheita z całkiem klimatycznego thrillera psychologicznego zmienili w Matrixa, w Heavy Rain obeszło się bez jakichś paranormalnych zjawisk, chociaż pozostało kilka niedopowiedzeń (utraty pamięci Ethana).

Offline
JackyX //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Chev Chelios (exp. 386 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Kupiłem w empiku edycję specjalną za 239 i po miażdżącej recenzji - wychodzi na to że tylko grafika i muza są OK - zastanawiam się czy nie wywaliłem kasy w błoto a tytuł za pół roku nie będzie za darmo dla ps plusa.... Grałem w demo i wydaje się że gra będzie niezła, może nie HR ale jednak coś w tym stylu. No nic, zobaczymy w weekend, po paru godzinach gry być może zgodzę się z recenzentem.

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 14762 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Nie grałem nawet w demo, ale czy przypadkiem postrzeganie gry od strony fabularnej nie zależy od jej wielowątkowości? Być może ci którzy ją ocenili nie za wysoko, wybrali najmniej ciekawą formę przejścia gry i tylko z niej skorzystali oceniając ją na podstawie przejścia gry w formie częściowej nie korzystając z wszystkich jej możliwości. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, żeby gra od strony fabularnej była produktem nie najwyższych lotów. Nieraz trzeba grę przejść dwa razy, żeby dobrze zrozumieć o co w niej chodzi. Tak czy inaczej grę na pewno kupię, a niedopowiedzenia fabularne sam ocenię. W HR też pojawiały się zarzuty o niedopowiedzeniach i historii nie trzymającej się kupy, a ja jednak tego nie zauważyłem i wszystko było dla mnie jasne.

Kto wie?
bigboy177 //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor Naczelny ]0 kudos
Remik - tylko jeden wątek jest. Nie ma żadnych wyborów - niczego. 10 godzin w sumie to trwa, a dałoby się skondensować w 3. Bo przez pozostałe 7 nuda, że strach. Oczywiście nie twierdzę, ze moje zdanie jest jedynym poprawnym, ale jak dla mnie słabizna. Mnóstwo klisz, banałów i wątków pokopiowanych ze znanych filmów. Tylko technikalia są ok, reszta to bieda.

Offline
sebogothic //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1596 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Cytat: remik1976
Nieraz trzeba grę przejść dwa razy, żeby dobrze zrozumieć o co w niej chodzi.

Sam Cage zaleca zagranie TYLKO raz, pewnie dlatego by gracze nie zobaczyli, że większość wyborów jest iluzoryczna. Jako, że scenki są ułożone niechronologicznie nasze działania nie mogą mieć wpływu na dalsze losy bohaterki. Dopiero końcówka taką możliwość daje. W Heavy Rain wszystko było ułożone chronologicznie, a bohaterowie którymi sterowaliśmy mogli zginąć. Sprawiało to, że o wiele bardziej obchodziły nas losy bohaterów
No i te skoki w czasie zupełnie odzierają Beyond z klimatu. Kiedy ni z tego ni z owego znajdujemy się w jakimś dziwnym miejscu, nie wiemy co tam robi Jodie, ani dlaczego. Naprawdę niełatwo się wtedy wczuć. Oglądam grę na YT, niektóre scenki są ciekawe, ale jak dla mnie niewiele, jak na razie, z nich wynika.

Liczba czytelników: 465631, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 47938 wątków oraz napisali 646257 postów.