Resident Evil: Operation Raccoon City (PC)

ObserwujMam (26)Gram (3)Ukończone (15)Kupię (9)

Resident Evil: Operation Raccoon City PC - komentarzeOffline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 48984 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
RE to najlepszy przykład na to, jak ,,pozornie'' ewoluowała branża (a w praktyce - cofnęła się) przez te wszystkie lata. Od ambitnego i inteligentnego horroru dotarliśmy do zwykłego TPS-a... Powiedziałbym, że gorzej być nie może, ale niestety - może. Jeśli seria pójdzie dalej, otrzymamy FPS-a. Pamiętacie FPS-a ze świata RE? Kiedyś był... Okrzyknięto go jedną z najgorszych gier.

Offline
febra1976 //grupa Sfora kontestatora » [ Johnny Sasaki (exp. 7013 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Myślę że chodzi Ci Bat o survivale? Nie powiem paskudztwo do kwadratu.
Jestem fanem serii, i też nie podoba mi się odejście od konwencji, ale nie można być zbyt krytycznie nastawionym.
RE4 i 5 to całkiem przyjemne gry, i jaka by nie była kolejna kupię, bo jednak jestem ciekawy co dalej. Nowości nie kupuje a wywalenie 5-6 dych już tak nie boli.

Offline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 48984 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
Też grałem w RE 4 i 5 i też mi się podobały. Wszystko byłoby w porządku, gdyby te gry nie były Resident Evilami. Bo jednak od serii RE oczekuje się czegoś więcej w kwestii fabuły i używania swego mózgu. Czwórka jako tako, ale piątka była zwykłą strzelanką, w której jedyną zagadką było chyba odpowiednie ustawienie źródeł światła, które udawało się zrobić po 2 minutach niezbyt dokładnego śledzenia otoczenia. Choć w sumie całkiem przyjemnie się grało...

Offline
profesjonalista19 //grupa Wojownicy RPG » [ Paladyn (exp. 495 / 800) lvl 8 ]0 kudos
Ja też jestem ciekaw. Chodź nie żywię większych nadzei na coś co mogłoby być powrotem do czasów świetności...pamietam RE:3 Nemesis - ach aż sie łezka w oku kręci... napięcie, troszke strachu i dużo zagadek wymagających naprawdę niezłego kombinowania - szkoda że seria RE powędrowała w stronę (jak dobrze powiedział Bat) typowego FPS-a. Ale podobnie mieliśmy z FEAR - jedynka straszyła Almą a dwójka to też bardziej sieczka - nie wiem jak F3AR 3 bo nie grałem. Także niestety chyba jesteśmy skazani na fakt, iż gry idą dziś w kierunku nie do końca takim w jakim ja osobiście bym chciał bo grafika prze do przodu ok - ładne widoczki cieszą oko ale (nie wiem jak wy) dla mnie stare gry są takie nieśmiertelne, kultowe - takie tytuły jak Metal Gear Solid czy Resident Evil mimo że są stare i dzisiaj odpychają grafiką to nadal wielu graczy do nich wraca i wciąż są świetne. A to za sprawą świetnej fabuły, poziomu trudości, wymagania od gracza użycia szarych komórek - a dziś świat stawia na grafikę, akcje i efektowność - co w guncie rzeczy nie jest złe same w sobie ale często brakuje starych dobrych rozwiązań. Oczywiście nie wszystkie nowsze tytuły idą w tą stronę ale większość Uśmiech Ale to tylko moje skromne zdanie - pozdrawiam.

Liczba czytelników: 475072, z czego dziś dołączyło: 1.
Czytelnicy założyli 52873 wątków oraz napisali 671724 postów.