Strona główna » Kącik RPG » Podgląd tematu

Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos (PC)

ObserwujMam (4)Gram (2)Ukończone (3)Kupię (0)

Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos (PC) - komentarze

Offline
Barbarella. //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 1190 / 1600) lvl 9 ]3 kudos
Hurrraaaa!!!! Kroniki Myrtany dodane do Encyklopedii !!! Radujmy się bracia i siostry !!! Teraz mogę zagrać. Ba , trzeba zagrać skoro Urban tak się starał . Cmoka Szczęśliwy
Mam co prawda Gothica II na płytce ale rozumiem że trzeba mieć wersję steamową żeby zainstalować tego moda ?Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6862 / 7200) lvl 12 ]2 kudos
Jeśli pobrałaś ze Steam, to Gothic 2 powinien być w bibliotece Steam, żeby Archolos zadziałało. Analogicznie jest na GOG. Możesz, co prawda, pobrać moda kompatybilnego z wersją z płyt choćby stąd (pozdro Materdea ;)), ale myślę że lepiej po prostu kupić Gothic 2 Gold Edition za 10 zeta, niż kombinować.

A zagrać trzeba koniecznie. Moim zdaniem przez całe pierwsze półrocze 2022 nie wyszło nic równie dobrego.

Offline
sebogothic //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1889 / 2000) lvl 10 ]1 kudos
Chyba dopiero niedawno dodali, co? Z ciekawości przed chwilą sprawdziłem czy Kroniki są. Jeden mod do Gothica też ma swoją kartę w encyklopedii - Diccuric. Kroniki Myrtany zasługują zdecydowanie na to, gdyż to praktycznie pełnoprawna produkcja, kto wie czy nie przebijająca oryginalne Gothiki... Póki co mam na koncie 40 godzin i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Chyba najlepszą recenzją jest to, iż czuję się jakbym po raz pierwszy przechodził G1 czy G2. Dwa pierwsze Gothiki ograłem z kilkanaście razy i nawet wtedy gdy historię znałem na wylot sprawiały mi frajdę. Fajnie jest grać w Kroniki nie wiedząc co będzie dalej. Gdyby nie to, iż zbyt dużo gier mam "na warsztacie" to przeszedłbym je już dawno, a tak trzeba było dawkować. Od teraz to będzie główny tytuł jaki będę ogrywał. Jednocześnie gram też m.in. w ELEX II. Przykro to stwierdzić, ale Kroniki Myrtany są o niebo lepsze. No i wreszcie seria Gothic ma trylogię świetnych gier...

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6862 / 7200) lvl 12 ]1 kudos
"Kroniki" w niczym nie ustępują Gothic 2 i Nocy Kruka. Ja, ogrywając tę grę, czułem się jakbym miał znowu 20 lat. Przepiękna brzydota przedstawiona z absolutnie przepysznym smakiem. Rozmowa z NPC jak dojść: "dobiegnij do chatki na wzgórzu, omiń wodospad, przebiegnij jeszcze kawałek za łąkę, ujrzysz wzniesienie, na nim zobaczysz kamienny krąg, to znaczy, żebyś pobiegł nieco dalej i zauważysz jaskinię". Żadnych wskaźników, żadnych podpowiedzi, żadnej szybkiej podróży. Biegniemy tam, gdzie nam powiedział. A jak nie słuchaliśmy uważnie, to kombinujmy sami. Żadnych znaczników, samotne poszukiwanie rozwiązań. Piękne Uśmiech Do tego świetna fabuła i coś, co mnie, jako miłośnika Gothica zawsze chwytało, atmosfera i muzyka. Do tego, świetny, profesjonalny dubbing, rzecz niepojęta zwykle w modach. Ale ta gra to nie mod. Bardzo krzywdzące jest mówienie o niej w ten sposób.

Offline
Materdea //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]2 kudos
Cytat: Barbarella.
Hurrraaaa!!!! Kroniki Myrtany dodane do Encyklopedii !!!
Cytat: urban1212
No nareszcie się doczekałem. ;D
Bufor pęka w szwach, mnóstwo zapowiedzi, to już nie 2010, kiedy wychodziło 40 gier rocznie i można było na bieżąco dodawać. Puszcza oko Ale idziemy powoli do przodu.

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6862 / 7200) lvl 12 ]1 kudos
Cytat: IgI123
Ogrom pracy włożony w tego moda jest po prostu porażający.
Czytałem wywiad z jednym z twórców i powiedział, że jakby miał świadomość przed rozpoczęciem prac jak wyczerpujące i wymagające wyrzeczeń bedzie to zadanie, to by się go nie podjął. I zaznaczył też, że zdecydowanie nigdy więcej. Mając na uwadze, że chyba największą korzyść, jaką z tego mają, to wpisy w CV na LinkedIn, to jestem pełen podziwu i szacunku dla ekipy.

@Materdea Moglibyście jeszcze wrzucić Enderal. Też ogromna gra, mimo że oficjalnie modyfikacja do Skyrim, to zdecydowanie zaslugująca na oddzielne miejsce na stronie. Wg mnie o wiele lepsza od TES V.

Liczba czytelników: 473383, z czego dziś dołączyło: 1.
Czytelnicy założyli 51255 wątków oraz napisali 664432 postów.