Strona główna » Kącik RPG » Podgląd tematu
Recenzja Wiedźmin 3: Dziki Gon PC - komentarze

Offline
MicMus123456789 //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2011 ]0 kudos
W białym sadzie już są zadania, które nie działają przynajmniej u mnie i w sumie oba dotyczą szukania skarbów, dziwna zbieżność. Dodatkowo mi osobiście nie podoba się rozwój postaci, nie lubię żonglować umiejętnościami. Po za tym okienka na nie za wolno się odblokowują.

Offline
pawelecki96 //grupa Wojownicy RPG » [ Postowy Huragan (exp. 2119 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
Darujcie, ale 9 dla Wiedźmina w zestawieniu z 10 dla mdłego i nijakiego fabularnie (i nie tylko) "Skyrmima" który nudzi się po dziesięciu godzinach wygląda co najmniej dziwnie. W życiu nie zanikł mi dźwięk podczas walki (na liczniku 38 godzin i sporo stoczonych pojedynków), nie spostrzegłem też nakładania się na siebie przeciwników. Nie zwróciłem natomiast uwagi czy strzały przenikają ściany. Podobało mi się natomiast, że niejednokrotnie przeciwnicy ginęli od strzał towarzyszy, kiedy zrobiłem piruet i obrywali pociskiem przeznaczonym dla mnie Szczęśliwy O optymalizacji nie mogę też powiedzieć złego słowa, gram na karcie nVidii więc może to ma coś do rzeczy bo Wiesiek współpracuje z ich układami, hairworkiem itd.

Offline
maciekpl3 //grupa Mieszczanie » [ Stajenny (exp. 33 / 50) lvl 4 ]0 kudos
Ja natomiast w Białym Sadzie mam problem polegający na braku możliwości jazdy konno. Wszystko działało dobrze do pewnego momentu. Wszędzie indziej jeżdżę bez problemu, a w Białym Sadzie lipa. Konia przywołuję, ale dosiąść go już nie mogę i pozostaje walić z buta lub przy pomocy szybkiej podróży, co przyznam jest trochę frustrujące.
Kolejną rzeczą jaka zauważyłem to bardzo często przenikające się obiekty. Płotka przenikająca przez drzewa to norma, niewidzialne ściany itd. Wbrew pozorom całkiem sporo tych błędów.
Natomiast walka na koniu w/g mnie jest całkiem fajna. Szczególnie lubię starcia konne z bandytami. Wysadzanie ich z siodła to sama przyjemność.

Offline
Esoxman //grupa Mieszczanie » [ Chłop (exp. 20 / 20) lvl 2 ]0 kudos
10/10 !! Przez pierwsze dwa dni od odebrania pudelka z grą psioczyłem niemiłosiernie... po pierwsze dlatego, iż dotknął mnie problem wadliwej płyty dvd (w moim przypadku nr 3), po drugie po uruchomieniu gry od razu poczułem się rozczarowany jakością grafiki... Nie to, żeby miało to jakieś większe znaczenie ale jakby obiecywano mi więcej... Problem pierwszy rozwiązałem szybko (geniuszem nie trza było być, żeby wpaść na pomysł obniżenia prędkości napędu...), po za tym, zdecydowałem się zareklamować grę i oddałem ją do sklepu aby mi wymienili egzemplarz. Moje zmieszanie wynikające z graficznych aspektów gry również bardzo szybko ustąpiło... Patch 1.03 faktycznie zrobił co do niego należało... No i po paru godzinach gry zupełnie już na to nie zwracałem uwagi - wręcz przeciwnie. Grafika zaczęła bardzo, ale to bardzo mi się podobać. Gra oczywiście bez wad nie jest... Zgodzę się z opinią i rozwój postaci nie jest do końca "satysfakcjonujący"... Nowe "klasyczne" RPG czyli Eternitowe Filary, oferują pod tym względem znacznie więcej... Jak dla mnie Wieśniak 3 jest bardziej grą przygodową a niżeli RPGiem... I tak, okienka umiejętności faktycznie strasznie wolno się odblokowują.... Za dużo również jest przerywników filmowych.... Są świetnie nagrane ale jest ich stanowczo za dużo i za często się pojawiają. Optymalizacja - jest zaskakująco dobrze, ale.. mogłoby być lepiej. Reszta minusów to pierdoły... Dźwięk - super. Klimatyczna muzyka, odgłosy potworów (zwłaszcza na bagnach)... Dobrze jest sobie w spokoju pochodzić np po Nowigradzie i posłuchać: "Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie...". No i najlepsze: dostajemy w końcy grę, ktora kur.. nie jest infantylna!!!! Postać nie jest chędożonym bohaterem który ma uratować świat, nie jesteśmy "naznaczeni", wybrani itp, itd... Fabuła np Skyrima, DA: Inkwizycji mnie jako fana RPGów po prostu obraża...

Offline
Dirian //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]0 kudos
Cytat: pawelecki96
Darujcie, ale 9 dla Wiedźmina w zestawieniu z 10 dla mdłego i nijakiego fabularnie (i nie tylko) "Skyrmima" który nudzi się po dziesięciu godzinach wygląda co najmniej dziwnie.

Zauważ, że obie recenzje pisały dwie różne osoby. To raz. A dwa, jednak Skyrim debiutowało prawie 4 lata temu i pod wieloma względami (np. projekt świata czy możliwości, jakie dawała graczowi gra) było bezkonkurencyjne, więc dostało dychę.

Ostatnia kwestia - to że tobie gra się znudziła po 10 godzinach, nie znaczy, że innym też. Sam również nie rozumiem jej fenomenu i swoją przygodę zakończyłem po około 6 godzinach, ale skoro masa ludzi spędziła tu grubo ponad 100 godzin, no to o czymś to świadczy.

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6061 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Edycja rozszerzona na pewno będzie już wyglancowana do maksimum, warto dodać, że w drodze są dwa duże dlc, które z pewnością się w niej znajdą. I właśnie na taką wersję się nastawiam, bo póki co jeszcze trwają beta testy, jak widać. Wersja ukończona, po wszelkich patchach, które jeszcze się pojawią w ilości przynajmniej kilku, spokojnie będzie zasługiwała na dużo wyższą ocenę. Tak jak było w przypadku poprzedniczek.

Offline
Pietek=) //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 6486 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Problemy z questami ? Mi wszystkie w Białym Sadzie działały tak samo jak do tej pory połowa zadań w Velen. Problemy z siadaniem z konia? Hm różnie to bywa, zazwyczaj nie mam problemu. Beznadziejna walka na koniu? Nie przesadzajmy - w większości przypadków najpierw atakuję będąc na Płotce. Jeśli już to mogę przyczepić się do wołania naszego wierzchowca, który potrafi wyjść z wody? Pojawić się nie wiadomo w jak absurdalnym miejscu. Jest wiele pierdół ale jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają.
Po pierwszych kilkunastu godzinach uważam Wiedźmina za grę bardzo ładną i przyjemną. Wciąga i zapewnia sporo zabawy dzięki questom pobocznym - które są nieźle zrobione. Uwielbiam eksploracje i tu jest naprawdę wiele miejsc ciekawie ukrytych z bardzo przydatnymi rzeczami ( schematy, miecze itd, ). Biały wilk, mądry wilk.

Offline
Fox46 //grupa Wojownicy RPG » [ Czempion (exp. 148342 / 8388600) lvl 20 ]0 kudos
Cytat: Uxon
Edycja rozszerzona na pewno będzie już wyglancowana do maksimum, warto dodać, że w drodze są dwa duże dlc, które z pewnością się w niej znajdą. I właśnie na taką wersję się nastawiam, bo póki co jeszcze trwają beta testy, jak widać. Wersja ukończona, po wszelkich patchach, które jeszcze się pojawią w ilości przynajmniej kilku, spokojnie będzie zasługiwała na dużo wyższą ocenę. Tak jak było w przypadku poprzedniczek.


Wiesz równie dobrze jakby była przesunięta premiera z Maja na okres po wakacyjny czyli np: Wrzesień/Październik to myślę że łatek by wcale tak dużo nie było jak teraz.

Do tego wersje konsolowe dalej czekają na swoje aktualizację, PC dostaje 1.04 a konsole jak na razie stoją na 1.02 łatce.
NA Edycję Rozszerzoną przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, może na Maj 2016 dostaniemy ER, bo w październiku wychodzi jedno DLC a w 2016 zapewne początkiem (obstawiam Luty/Marzec) wyjdzie drugie duże DLC. A potem już nic nie stoi na przeszkodzie by wydać Edycję Rozszerzoną, choć zapewne w DLC tez dostaniemy aktualizację gry.

Liczba czytelników: 470181, z czego dziś dołączyło: 2.
Czytelnicy założyli 49314 wątków oraz napisali 653074 postów.