Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Anthem - demo z E3 2017 było w większości ściemą? - komentarze

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 13747 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Po prostu porażka. Samo EA ciągle się wtrącało w projekt, do tego BioWare podobno miało problem z silnikiem Frostbite. Tytuł gry został wymyślony na tydzień przed pokazem na E3 2017, a to co dzisiaj widzimy w Anthem powstało tak na prawdę w 12-16 miesięcy przed samą premierą. Kiedy EA zrozumie, że ten silnik (Frostbite) nie nadaje się do innych gier prócz Battlefieldów? Ile studiów jeszcze zostanie zamkniętych przez niekompetencję wydawcy.Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2618 / 3000) lvl 11 ]0 kudos
Pokłosie między innymi tego, że wszystkie wielkie korporacje związane z grami (nie tylko, ale to inny temat) zamiast dążyć po prostu do zysku to dążą do maksymalizacji zysku. Efektem jest cięcie kosztów wszędzie, gdzie się da. Przez to mamy mnóstwo tandety, bo szybciej i taniej. Przez to mamy mnóstwo bugów, bo po co poświęcać czas i pieniądze na testerów? No i przez to mamy mikropłatności i DLC, bo po co zarabiać na grze raz, skoro można ją pociąć i kasować za wszystko z osobna? A że tak po prostu funkcjonują firmy na całym świecie (no, ograniczmy się do tych normalnych krajów), to tego typu niekorzystne dla graczy postawy będziemy spotykali tak długo, jak długo będzie to przynosiło kasę.

Tak trochę na marginesie, w temacie psucia sprawy przez wydawcę. Pudełka powoli odchodzą do lamusa. Abstrahując od kolekcjonerek, czy jeśli 100% dystrybucji gier będzie się odbywało cyfrowo, czy wydawcy będą potrzebni studiom deweloperskim? Może wtedy sytuacja miałaby szansę się poprawić?

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 13747 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Cytat: shuwar
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że grę stworzono w dużej mierze w rok. To nie realne. Ktoś tu ściemnia.

Jest realne, jeśli robi się nadgodziny. To zaczyna być normalne w branży gier, że tworzy się jak najszybciej. Wystarczy poczytać sobie czym jest crunch.

Liczba czytelników: 475919, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 54079 wątków oraz napisali 676879 postów.