Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
CD Projekt RED dopłaci Andrzejowi Sapkowskiemu za Wiedźmina - komentarze

Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Jeśli tak będzie, to mam nadzieję, że to jedynie dobre serce Redów, a nie jakiś nakaz. Bo prawo powinno stać po ich stronie. Jeśli byłoby inaczej, to znaczyłoby to, że umowy nie mają znaczenia, bo i tak niczego nie regulują.

Czy gdyby Redzi dali ciała i nie byłoby sukcesy Wiedźmina, to czy Sapek oddałby im część z tych 30k?Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2378 / 3000) lvl 11 ]0 kudos
Jestem tego samego zdania. Wyłącznie decyzja Sapkowskiego spowodowała, że tyle na tym stracił (a już precyzyjniej się wyrażając: zyskał o tyle mniej niż mógł). Swoją drogą, ciekawe o jakich kwotach mowa. Nawet pojedyncze miliony to już konkretne pieniądze i nawet tak duże i prężnie działające studia jak CDPR nie mogą sobie pozwolić na ot takie rozdawnictwo. Nie uważam też, by ten konflikt jakoś odbijał się na nich marketingowo, bo im więcej faktów wychodziło, tym na większego ignoranta i nieroztropnego człowieka wychodził Sapkowski. Jaki był więc interes firmy w tym? W "dobre relacje" średnio wierzę, to w 99,9% czcze gadanie.

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 12250 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
A ja uważam, że wizerunkowo skorzystają na tym. Lepiej się dogadać, niż żeby to miało się przeciągać, a Sapkowski miał by na nich naskakiwać, że są tacy niedobrzy. A tak, w razie kolejnego konfliktu, to on będzie postrzegany jako ten zły i pazerny.

Liczba czytelników: 474516, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 52061 wątków oraz napisali 668043 postów.