Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Serial Wiedźmin wiernie przedstawi realia średniowiecznej Polski? - komentarzeOffline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6992 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Cytat: TheCerbis
Jaka zgodność historyczna i wiarygodna wizja Polski? Czy oni w ogóle czytali którąkolwiek z powieści? Ręce opadają. Co powstaje dobrego, to po czasie ludzie muszą to spie*dolić. Skoro osoba wygadująca takie rzeczy pisze scenariusz, to już nie mam pytań...
Przecież ona powiedziała jedynie, że nie będzie rozwadniania, składając tym samym deklarację, że serial będzie hardkorowy. I tylko tyle. Nic nie wspominała o Polsce.

Offline
logan23 //grupa Wojownicy RPG » [ Mistrz Kręgu Wody (exp. 5797 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Cienko to widzę. Czyli poprawność polityczna zrobi z Wiedźmina grzeczną bajkę dla dzieci. A druga sprawa wiedźmin nie dzieje się średniowiecznej Polsce. Polecam tej pani przeczytać wiedźmińską sagę, Bo widać gołym okiem że ta pani jej nie czytała.

Offline
kobbold //grupa Growi Bohaterowie » [ Master Chief (exp. 1703 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
@Uxon @krzywy_banen jest to jej odpowiedź na konkretnego tweeta, którego masz cytat wyżej i w którym jest jest mowa o Polsce. Skoro nie wyłapała na tym etapie takiego niuansu to równie dobrze na późniejszym etapie może korzystać z innych źródeł niż książka.
@logan23 książki Pani posiada i wygląda na taką co czytać potrafi, więc nie panikuj.

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6992 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
@kobbold To koleś pisał o Polsce. Ona nic o niej nie wspominała. Dlatego nie ma co wywoływać gównoburzy tylko na podstawie własnej nadinterpretacji. W ogóle sam artykuł też sugeruje zupełnie co innego, niż kobieta powiedziała. A stwierdziła jedynie, że nie będzie rozwadniania. Gdzie tu mowa o Polsce, czy wiernym przedstawieniu średniowiecza.

Liczba czytelników: 474516, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 52061 wątków oraz napisali 668043 postów.