Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Jest szansa na kolejną odsłonę Dead Space? Absolutnie, twierdzi deweloper - komentarze

Offline
sebogothic //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1946 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Nie ma co owijać w bawełnę: EA spieprzyło trylogię Dead Space. Co prawda jeszcze w "jedynkę" nie grałem (choć mam już na dysku), lecz gracze są zgodni, że jest to genialny survival horror. Kolejne części to już de facto strzelanki. Pewnie mądra głowa z EA pomyślała, że skoro CoDy się tak dobrze sprzedają to lepiej zrobić z marki FPSa. Podobnie było zresztą z serią Mass Effect - stopniowe odzieranie z elementów erpegowych i upraszczanie w każdej kwestii. Jeśli mają do tych marek powrócić to najlepszy byłby powrót do korzeni.Offline
Lysander //grupa Wojownicy RPG » [ Wojownik (exp. 302 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Jak dla mnie, to żadna część nie była horrorem. Nie żebym był w ogóle jakimś nieustraszonym himenem, bo horrorów prawie nie oglądam, gdyż są straszne (xD) ale DS był straszny tylko przez pierwszą godzinę/dwie, potem się po prostu przyzwyczajało i tyle - była strzelanka. Do takiej Amnesi, to niema ŻADNEGO startu, już prędzej można by porównać poziom strachu w DSie do dobranocki. W Amnesie grałem z kuzynem i bratem i chociaż wiedziałem, że przez pierwsze pół godziny żadnego "przeciwnika" niema, to wyszedłem po 15 minutach bo po prostu od tych dźwięków umierałem... Sposób straszenia w DSie jest Amerykański, czyli z za każdego rogu wyskakuje ci nagle stwór i odgrywany jest głośniejszy "straszny" dźwięk. W takich warunkach to zza tego rogu może nawet teletubiś Twinkiłinki z fioletową torebką wyskoczyć, a i tak się wystraszysz, bo tak reaguje mózg. W Amnesi straszenie jest w stylu japońskim, czyli nastrój, potęgowany przez mroczną muzykę, cały czas słychać oddychanie i dźwięki wydawane przez potwora, skrzypiące drzwi, ciemność, nie wiesz czego się spodziewać, potwór pojawia się raz na jakiś czas i gdy przychodzi, to nie wyskakuje zza rogu z krzykiem, tylko idzie powoli, dyszy, a ty siedzisz w jednej z dwóch szaf, robisz pod siebie i w głowie modlisz się, by otwarł tą drugą szafę, a nie tą z tobą.

Offline
geass //grupa Growi Bohaterowie » [ Batman (exp. 1304 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
Co kto lubi. Mnie Amnesia nie porwała w ogóle. Lubię jak akcja dzieje się gdzieś w kosmosie dlatego też nie obchodzi mnie co twierdzą inni... ja tam pięćdziesiąt razy wolę serię Mass Effect czy Dead Space niż jakiegoś tam Wiedźmina, który niestety ale nie jara mnie w ogóle (nie moje klimaty). Kwesta gustu Uśmiech

Offline
Fox46 //grupa Wojownicy RPG » [ Maestro de la Orden (exp. 149763 / 8388600) lvl 20 ]0 kudos
Jedynka była bardzo dobrą częścią, potrafiła przerazić w niektórych momentach. Dwójka już znacznie słabsza ale trzymała jeszcze taki klimat.
Zaś trójka to typowa strzelanina gra akcji z potworami. Zero budowania klimatu, napięcia nic... takie bezmyślne pif paf.

Liczba czytelników: 474516, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 52061 wątków oraz napisali 668043 postów.