Strona główna » Programy » Podgląd tematu
Jakimi antywirusami chronicie swój sprzęt

Offline
MasterTomster //grupa Akademia Morderców » [ Obywatel 2010 ]0 kudos
avast!Antivirus to mój obrońca. Kumpel miał jakieśMcAfee-go (czy jakos tam), płatny, z abonamentem i dupa. Gdy zapodał avast!Antivirus to powykrywał mu od cholery wirusów których tamten nie widział.
Ostatnio zawiodłem na antyspywarze ms i teraz szukam czegoś dobrego, aktualnie mam ad-adware se personal. Moze polecicie jakis dobry programik w tym temacie...
  22:12, 30.10.2005

Offline
pi0trek //grupa Mieszczanie » [ Obywatel (exp. 144 / 200) lvl 6 ]0 kudos
Cytat: GREGORIAN
jakimi antywirusami chronicie swój sprzet. ja tymi

Norton Antivirus 2005
Mks_vir 2005
Ad-aware Profesional SE
AVG Free
avast!Antivirus


Wspaniały pomysł Rozbawiony nie ma to jak 4 antyvirusy wspólnie chronią naszego blaszaka Rozbawiony .Widać że lubisz częste formaty kompa robić.

ps. Pewnie masz ze 4 Giga Ramu bo wybrałeś najbardziej ramożerne antyvirusy, tylko pozazdrościć iloścją ramu Rozbawiony
  22:40, 30.10.2005

Offline
Qisiel //grupa Mieszczanie » [ Wędrowiec (exp. 22 / 30) lvl 3 ]0 kudos
Norton 2005---> Teoretycznie najlepszy antywir. Kiedyś faktycznie był The Best. Coraz to nowsze wersje sa bardziej obszerne, zajmuja wiecej miejsca, a ich skteczność jest słabsza.

Panda Antywirus---> W miarę dobry program. Szybko skanuje pliki i wykrywa również spyware. Skaner On-Line Pandy jest dość dobry!

McAfee---->Antywirus, który praktycznie jest..ciotą(!). Bardzo powoli skanuje pliki, a jego skuteczność jest tragiczna, nie wykrywa połowy wirusów, a jak już coś znajdzie to i tak nie potrafi tego naprawić. Nie Polecam !!

NOD32--->Antywir ten jest dość dobry, potrafi znalesć bardzo dużo róznorodnych "dziadostw". Niestety nie moge sie wiecej wypowiedziec na jego temat, ponieważ bardzo krótko miałem z nim stycznosć.

AntiVirenKit--->Program ten nie był kiedyś zbyt dobry, jego plusem zawsze była zaradność z wirusami, które sie rozmnażają i infekują całego blaszaka.

Mk_s--->Hmm, program ten używałem jedynie jako skanera on-line. Skuteczność taka średnia, program nie powala na kolana aczkolwiek nie jest zły;)

Ogółem mówiąc, według mnie nie ma Antywirusa nie zawodnego, ani też najlepszego. Wystarczy jeden wirus, którego nie wykryje u mnie na kompie i już zostaje odinstalowany. Od programu zabezpieczającego wymaga 100% skuteczności bo wkońcu to mój ochroniarz Uśmiech
  22:50, 30.10.2005

Offline
MasterTomster //grupa Akademia Morderców » [ Obywatel 2010 ]0 kudos
coś mi się tak zdawało ze kilka antywirów to zabójstwo dla kompa, kolega chyba je tylko wymienił z nazwy i nie stosuje ich jednocześnie , bo inaczej jego komp musi być stresznie przymulony.
Ponawiam prośbę o porade w sprawie ochrony przed spywarem konikami i innym stafem...
  23:14, 30.10.2005

Offline
pi0trek //grupa Mieszczanie » [ Obywatel (exp. 144 / 200) lvl 6 ]0 kudos
Ja osobiście kieruję się opinią tego site https://www.virus(...);mnu=69, wiarygodny i przetestowany.

Norton - przereklamowany produkt który stanął na laurach i tak pozostał do dziś od kilku lat, częstonorton staje się celem ataków domorosłych hackerów ze względu na swoją rzekomą sławę, a zazwyczaj tak bywa że czym więcej ludzi się nim zainteresują tym więcej dziur i babol odkryją.Swoją drogą mająć Nortona miałem całe rodzinki wirków które zagniedziły się w backupie .......

Panda - Dobry antyvir,za to dośc kłopotliwy w obsłudze firewall (zbyt częste zapytania nawet jak zaznaczyłeś "pamiętaj tę ustawienie"),łatwy w instalce ale za to duże problemy miałem w odinstalowania go, wszędzie zostawił swoje slady, dotyczy to wersje z 2003, 2004 aa i ramożerny.

McAfee - wcale nie jest aż taki zły czy też kiepski jak opisaliście, ale z pewnością do najlepszych nie należy, wkurzające jest to że ma wbudowany system przypominania że użytkownik nie ma zainstalowanego jakieś tam dodatki czy produkty McAfee...... załosne i denerwujące.

Kaspersky - jako antyvirus można zaliczać do najlepszych,firewall bywa kłopotliwy w konfiguracji, ma straszliwy dzwięk wykrycia vira ...... w nocy można nie złego stracha napędzić jak ma się głosno głosniki ustawione.Jeśli baza wykryje że używasz antyvira czy też firewall ponad czasowo to format masz jak w banku Rozbawiony

MKS_Vir - swojego czasu był nie zawodny, można było go porównywać do najlepszych, skaner był nie zawodny i zachwycający ale niestety nie utrzymali się na liscie najlepszych do tego ostatnie wersie są straszliwymi ramożernymi.

F-Secure Internet Security - skutecznośc dorównuje Kasperskiego, super łatwy interfejs do tego profesionalnie przetłumaczone na polski co rzadko zdarza w tego typu programach,firewall mają chyba lepszy od Kasperkiego moim zdaniem, w pakiecie znajduje się kompletna ochrona w tym : mail protect,antyvir,antyspam,firewall, niestety jedna z najdroższych Smutny .

ZoneAlarm Security Suite - startowali jako jedni z najlepszych w firewallach pozniej dopracowali antyvir i antyspam,ale skutecznośc antyvira i antyspam stoi pod znakiem zapytania,chociaż z pewnoścją zostawia takich jak McAfee daleko w tyle, czasem ma się wrażenie że opóznia startu windowsa.

Tak naprawdę 50 % bezpieczenstwa zalezy od uzytkownika i umiejętnośc konfiguracji, dobry antyvir tylko może pomóc w walce z cyber smieciami, nie ma najlepszego niezawodnego,nawet taki Kaspersky z złą konfiguracją nadaje się do klopa.

ps. Instalowanie kilka systemów ochronych w rzadnym wypadku nie zwieksza bezpieczesntwa, a nawet często się korygują ze sobą co powoduje crash systemu i do tego zabierze nam nasze cenne ramy pod czas pracy.
  23:41, 30.10.2005

Offline
GREGORIAN //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1612 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Cytat: pi0trek
Cytat: GREGORIAN
jakimi antywirusami chronicie swój sprzet. ja tymi

Norton Antivirus 2005
Mks_vir 2005
Ad-aware Profesional SE
AVG Free
avast!Antivirus


Wspaniały pomysł Rozbawiony nie ma to jak 4 antyvirusy wspólnie chronią naszego blaszaka Rozbawiony .Widać że lubisz częste formaty kompa robić.

ps. Pewnie masz ze 4 Giga Ramu bo wybrałeś najbardziej ramożerne antyvirusy, tylko pozazdrościć iloścją ramu Rozbawiony


mam 3GB ramu
  16:52, 31.10.2005

Offline
pi0trek //grupa Mieszczanie » [ Obywatel (exp. 144 / 200) lvl 6 ]0 kudos
Cytat: tomalakowalski
Polecilibyscie koledze coś na spyware, trojany itd...
Najlepiej freeware chyba że nic dobrego sie nie znajdzie to płatne


tu masz darmowe anty spywary

SpywareBlaster 3.4 https://www.javacoolsoftware.com/
SpyBot-Search&Destroy 1.4 https://www.safer(...)dex.html
CWShredder 159.1 https://www.spywa(...)ads.html

płatne anty spywary godne polecenia

PestPatrol 4.4.3.24 https://www.pestpatrol.com/
Spyware Doctor™ 3.2.2 https://www.pctoo(...)ial_mgsd

darmowe szczepionki

https://wirus(...)epionki/
https://www.mks.com.pl/arca_clean.html
McAfee AVERT Stinger 2.5.8 https://downl(...)_e_r.exe
Symantec W32.Blaster.Worm Removal Tool 1.0.6.1 https://secur(...)last.exe
Kaspersky Free Cleaner 12.0.0.1 https://downl(...)klwk.zip


anty trojan płatny

Trojan Remover 6.4.4 https://publi(...)etup.exe
Trojan Guarder Gold Version 6.88 https://www.anti-(...)_Gld.exe
  22:38, 31.10.2005

Liczba czytelników: 465373, z czego dziś dołączyło: 10.
Czytelnicy założyli 47844 wątków oraz napisali 645859 postów.