Strona główna » Programy » Podgląd tematu
Rodzinny Origin / Steam

Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Jak to jest z tym Originem, Steamem, Gogiem i innymi:

Czy gdy ja gram np w Dooma na Steamie, to córka może w tym samym czasie ogrywać jakiś inny tytuł logując się na to samo konto? To byłoby trochę bez sensu jeśli mielibyśmy kupować w rodzinie tą samą grę po kilka razy.

A pójdźmy dalej... Czy dwie osoby mogą zalogować się na to samo konto i grać w tą samą grę (będąc w tej samej sieci i miejscu - rodzina pod jednym dachem)?Offline
hunter //grupa MiastoGier.pl » [ Community Manager ]0 kudos
Odpowiedzi do STEAMa
Cytat: shuwar
Czy gdy ja gram np w Dooma na Steamie, to córka może w tym samym czasie ogrywać jakiś inny tytuł logując się na to samo konto? To byłoby trochę bez sensu jeśli mielibyśmy kupować w rodzinie tą samą grę po kilka razy.

Nie, jak ona gra a w tym czasie Ty załączysz grę (tą samą lub inna) osoba której udzielasz konta dostanie info że zostanie rozłączona i ma 5 min na kupno gry jeżeli dalej chce grać (z tym czasem nie jestem pewien). Oczywiście później znowu może odpalić ją z Twojego konta.
Cytat: shuwar
A pójdźmy dalej... Czy dwie osoby mogą zalogować się na to samo konto i grać w tą samą grę (będąc w tej samej sieci i miejscu - rodzina pod jednym dachem)?

Niestety nie.

Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Z odpalaniem tej samej gry - sprawa jasna, jedna licencja, jeden komp. Ale czemu inne gry, które sobie "leżą" nie mogą być ogrywane? Ja rozumiem, że w ten sposób ludzie dzieliliby konta ze znajomymi, ale można to jakoś przecież ograniczyć do jednej podsieci choćby

Taki Netflix daje abonament umożliwiający założenie 3 kont. Brakuje takiej opcji w Steamie i innych zatem.

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 12527 / 16200) lvl 14 ]1 kudos
Na Netflixie płacisz abonament miesięczny, dlatego masz taką możliwość. Na Steam płacisz za gry - raz. Ja też się wypowiem, bo zdarza mi się grywać na swoim koncie Steam u dziewczyny w czasie gdy mój brat gra w domu na tym samym koncie. Oczywiście w inną grę ale może grać. Ja dostaję wtedy info, że ktoś inny korzysta z tego konta i nie będę online. Ale z działaniem gier singlowych nie miałem problemu.

Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2468 / 3000) lvl 11 ]1 kudos
Cytat: hunter
Rozwiń temat cwaniaku Szczęśliwy (jestem laikiem jeżeli chodzi o gog)
Tak jak Cerbis wspomniał, brak DRM-a. A co za tym idzie, prostota. Jeśli chcesz sobie zainstalować coś ze swojej biblioteki na innym komputerze, wystarczy się zalogować na stronie i ściągnąć. Jesteś maniakiem jakiejś gry i grasz w nią i na prywatnym komputerze w domu i na służbowym w delegacji? No problem. Gra jednocześnie na dwóch komputerach w tę samą grę z tego samego konta? Dyskusyjne, czy to uczciwe, ale przez GOG-a możliwe bez kombinowania.
Nie wiem, czy to w 100% produkcji, ale w każdym jak dotąd tytule, który ogrywałem, była synchronizacja save-ów. Na takim Steamie to zależy od gry.
Generalnie czuć prawidłowe podejście do klienta - nie zakładają na każdym kroku, że jestem złodziejem i trzeba mnie od stóp do głowy prześwietlić i sprawdzić. Wobec tego ja odwdzięczam się tym, że takowym nie jestem. Uśmiech

A, no i to polski produkt, zawsze warto wspierać. Puszcza oko

Liczba czytelników: 475074, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 52865 wątków oraz napisali 671717 postów.