Strona główna » Sprzęt » Podgląd tematu
PS4 Wymiana dysku i Przenoszenie danych

Offline
Kry //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 9 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Witam.
Chcialbym wymienic dysk w ps4 pro na ssd i tak się zastanawiam czy mozna skopiowac wszystkie dane za pomocą PC? Wyglądałoby to tak, polłaczyłbym dysk z konsoli do PC i skopiował zawartość na ssd. Co o tym sadzicie, czy cos takiego jest wykonalne? Wiem, że najprosciej byłoby podłączyć np. dysk zewnętrzny i problem z głowy, ale nie mam dostępu, jak i możliwości, żeby pożyczyć. Jedynie co posiadam to pendrive 128gb, ale to za mało.

Offline
Loczek3545 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Desperado (exp. 4178 / 4800) lvl 11 ]1 kudos
Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że nie ma takiej opcji, by pliki konsolowej gry (oczywiście prócz save) działały po przeniesieniu ich z dysku na inny nośnik za pomocą PC. Kiedyś kumpel próbował tak zrobić co niestety się nie udało i gry musiał pobierać ponownie. Savy to inna sprawa bo PS4 ma systemową opcję do przenoszenia zapisów, gdzie taki pendrive w zupełności wystarczy Dumny .

Tak poza tym to kompletnie mija się z celem wymiana konsolowego dysku na SSD Dumny ale jak to mówią "kto bogatemu zabroni" Uśmiech .

Offline
Loczek3545 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Desperado (exp. 4178 / 4800) lvl 11 ]0 kudos
Dobra, przyznaję, że przy obecnych cenach SSD można o tym pomyśleć, ale nie oczekuj zbyt wiele. Oglądałem sporo testów z takich zabiegów i różnica w samym działaniu gier nie jest jakoś mega odczuwalna... Moim zdaniem jest to kompletnie zbędne w wypadku gdy wymiana dysku nie jest konieczna.

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Punisher (exp. 10002 / 10800) lvl 13 ]1 kudos
W przypadku PS4 plusy z wymiany na SSD są już widoczne w przypadku uruchamiania konsoli. W takim Days Gone różnica we wczytywaniu gry jest dosyć spora. Przy Red Dead Redemption już takiego zysku nie ma. Wszystko zależy od gry. Sam zastanawiam się nad wymianą w swojej konsoli twardziela na SSD i chyba w końcu do tego dojdzie.

Liczba czytelników: 465631, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 47938 wątków oraz napisali 646258 postów.