Strona główna » Tematy wolne » Podgląd tematu
Książki...

Offline
hunter //grupa MiastoGier.pl » [ Community Manager ]0 kudos
Cytat: Guilder
Kolejność wydawania ma o tyle też zaletę, że masz pewność, że będziesz wiedział o czym czytasz. No bo autor nie może napisać książki o czymś, o czym nikt nie ma pojęcia i powiedzieć "wytłumaczę Wam to za dwie książki xD". Nawet potem pisząc prequele często korzysta się na założeniu, że czytelnik zaznajomił się z już wydanymi tytułami, pozwala się sobie na drobniejsze skróty. Mieszanie w kolejności niesie już pewne ryzyko.

Właśnie to mnie przekonuje najbardziej i myślę, że kolejność którą dałem mimo że zmieniłem odrobinę to będzie git SzczęśliwyOffline
tinyLiza //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ HARDKOROWY KOKSU (exp. 1834 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
Jeśli ktoś jeszcze nie wie Empik udostępnił dostęp do konta premium na dwa miesiące za free. Osobiście sprawdziłam, działa. Można dużo czytać/słuchać.
Nadrobiłam sporą część twórczości Marty Kisiel. Trochę swojsko, słowiańsko i magiczne Uśmiech

Offline
Dirian //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]0 kudos
Tak wracając do książkowych polecanek, to właśnie przeczytałem Westerplatte od Jacka Komudy. Jakoś tak przypadkiem zobaczyłem książkę w sieci i sobie zamówiłem - bo mieszkam niedaleko Gdańska to tytułowe rejony są mi bliskie. Generalnie polecam, to taka fabularyzowana powieść historyczna. Oparta na faktach, choć mocno koloryzowana. Widać jednak, że autor poświęcił dużo czasu na to by zachować mniej więcej zgodność historyczną i przede wszystkim - nie popełnić jakiejś większej gafy i oddać hołd historii.

Teraz biorę się za Czarne Słońce od Żulczyka, a później chyba wrócę do Komudy i wezmę się za Hubala. Ostatnio mam dużą zajawkę na polskich autorów i wyszukuję co ciekawsze książki - póki co na żadnej się nie zawiodłem. Ah, i gorąco polecam książki Kuby Małeckiego, są niezwykłe.

Offline
febra1976 //grupa Sfora kontestatora » [ Johnny Sasaki (exp. 6081 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Bromba! Ech! Genialna książka, pomimo że juz od dawna nie jestem targetem dla którego pan M. Wojtyszko popełnił tą książeczkę. Dwa czy trzy lata temu z przyjemnością przeczytałem ją jeszcze raz. Czytałem ją też mojej córce gdy miala 6-7 lat. Lubiliśmy też Tapatiki bodajże pani Tomaszewskiej. Rozczuliłem się 😊

Online
Barbarella. //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 346 / 400) lvl 7 ]0 kudos
Och nie . Nie dla mnie . Takie pozycje strasznie mnie dołują , mam traumę i trudności z zaśnięciem . Poważnie . Zresztą i bez tego wiem że no ...nie jest dobrze. Chyba wrócę po raz trzeci do "Mistrza i Małgorzaty " .Diabeł w sowieckiej Moskwie to są moje klimaty . Uśmiech

Offline
febra1976 //grupa Sfora kontestatora » [ Johnny Sasaki (exp. 6081 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Kolejna książka Jacka Dukaja za mną, po Lodzie trafiło na Extensę. Zaczynam lubić twórczość tego autora. Początek był trudny, jednak po jakiejś jednej trzeciej Lodu już poszło z "górki". Jednak po przeczytaniu książki czuje niedosyt, jakby była preludium do czegoś większego. Jednak gdyby Extensa miała gabaryty Lodu, to chyba bym nie zdzierżył 😁.

Liczba czytelników: 471976, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 50358 wątków oraz napisali 658769 postów.