Strona główna » Tematy wolne » Podgląd tematu
Strefa pazura, czyli wszystko o kotach

Offline
Kotecek_PL //grupa Mieszczanie » [ Rekrut (exp. 327 / 500) lvl 8 ]0 kudos
Opryski na kleszcze w ogrodzie
Czym i jak wytruć kleszcze w ogrodzie tak aby było to bezpieczne dla kociaków mających kilka miesięcy ? Macie jakiś pomysł ? Obroże przeciw kleszczowe pozakładane, krople na kleszcze są i działają, trują się te małe paskudztwa ale jest ich tyle że codziennie z kociątek wyciągam co najmniej po 2, sam już noszę obrożę na kleszcze jak bransoletkę, tego dziadostwa się gdzieś rozniosło mi że należy wytoczyć większe działa i czymś pasowało by spryskać wszystko, ogród, dom , garaż, tylko mam obawy czy to bezpieczneOffline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6806 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Są na to środki weterynaryjne, ale skoro jest tego robactwa tyle co mówisz, to może lepiej mimo wszystko nie ryzykować i przez jakiś czas trzymać po prostu kotki w domu. Wiem, nie lubią tego, ale jak kot, tym bardziej malutki złapie choróbsko od kleszcza, to później będzie tylko gorzej. Tym bardziej, że w tym roku nie mieliśmy praktycznie w ogóle wiosny, tylko od razu lato po zimie, więc powychodziło tego draństwa więcej niż normalnie.

Można zwierzaki ewentualnie w coś ubrać Uśmiech

Offline
Kotecek_PL //grupa Mieszczanie » [ Rekrut (exp. 327 / 500) lvl 8 ]0 kudos
jest problem z kleszczami, łażą wszędzie, u mnie w domu też spotykam, tłukę to draństwo ale tłuc tak po 1 to prędzej one nas zjedzą. Zastanawiam się nad opryskiem domu, ogrodu, całego terenu od strony łąk i stawu, ogólnie potrzebuję wytoczyć ciężkie działa na to draństwo. Tylko nie wiem co użyć aby nie było potrzeby się wyprowadzać a żeby wytłuc badziewie.
Testował ktoś jakieś środki ? macie sprawdzone ?

Offline
denilson //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 17394 / 24300) lvl 15 ]0 kudos
Jak ciężkie działo przeciw kleszczom to warto spróbować jakiś preparat do rozrobienia z wodą i dokonać oprysk elewacji domu. Będzie potrzebna pompka ogrodnicza do oprysków. Jeśli nie masz to czeka Ciebie wydatek w granicach 100-150 zł. U mnie w domu dwa lata temu był problem z muchami i komarami. Jakoś to pomogło choć nie było łatwo. Jeszcze ważne żeby ponawiać operację co jakiś czas.

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6806 / 7200) lvl 12 ]2 kudos
Cytat: Barbarella.
Da się żyć bez kota ? Fakt że szkodnik , potrafi pół mieszkania zasmrodzić po wyjściu z kuwety , grymasi z żarciem ,drapie i na dodatek lesba jedna uwielbia mój tyłek.
Da się żyć bez kota, tylko co to za życie.. Ogólnie nie marudź. Nie zapominaj, że to Ty mieszkasz u niej, a nie ona u Ciebie.

Liczba czytelników: 473207, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 51103 wątków oraz napisali 663792 postów.