Strona główna » Forum oraz portal » Podgląd tematu
MiastoGier.pl 3.0 - nasze sugestie

Offline
hunter //grupa MiastoGier.pl » [ Community Manager ]0 kudos
Zakładam temat, w którym każdy może napisać swoje sugestie, co chciałby zobaczyć na nowej stronie i forum.

Tylko pasowałoby żeby każdy dodał tam maksymalnie 1 (słownie: jednego) posta i zawarł w nim wszystkie sugestie.


Zatem ja bede pilnować żeby nie bylo burdelu i zapraszam do szerokiego komentowania.

Offline
IgI123 //grupa Growi Bohaterowie » [ Tommy Vercetti (exp. 16224 / 24300) lvl 15 ]0 kudos
Trochę mnie denerwuje jak chcę wejść na stronę danego klanu bądź usera, ale nie można tego zrobić poprzez proste kliknięcie w nick na forum, tylko trzeba marnować całe stulecia na przejście tam np. przez stronę społeczności.
Ale tak poza tym mamy najlepszą stronę w Galaktyce i nie widzę nic innego co by można poprawić.

Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1499 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Ale ja mi się coś fajnego przypomni, to chyba mi drugiego posta nie wywalisz? Niewinny Czy edytować ten?

Tak czy siak, przepiszę wcześniejsze postulaty:
1) Wprowadzenie gatunku horror, ograniczenie gatunku "przygodowa" do faktycznych przygodówek.
2) Odnośniki "z tej serii" zamiast, ewentualnie obok, "polecamy także". Albo chociaż na stronie dodatku do gry odnośnik do podstawki.
A tak dodatkowo:
3) Zrobiłbym coś z wyszukiwarką, jest jakaś niewygodna. Zamiast kafelków "tylko gry", "tylko wiadomości" czy "publicystyka" poszedłbym raczej w stronę krótkiej listy z możliwością zaznaczenia kategorii, wśród której chcemy wyszukać.


Obrazek


To samo zrobiłbym z platformami do grania.
4) Da radę zrobić taki myk, żeby w sprawie obserwowanych gier i tematów wyskakiwało mi tylko powiadomienie tu na portalu, a nie dostawałbym maila? Jeśli nie, fajne by to było.
5) W encyklopedii gier dodałbym sortowanie wg np. liczy osób które oceniły albo kupiły. Łatwo wtedy by było wybrać grę do zagrania. Wrzucam gatunek horror ( Puszcza oko ), daję sortowanie po np. liczbie ocen, i już mam pogląd, która gra jest najpopularniejsza (przynajmniej na tym portalu).
6) W tejże encyklopedii dopuściłbym też do łączenia filtrów. Coś jak na filmwebie (przepraszam, że posługuję się konkurencją, ostatni raz Zawstydzony ), klikam na PS2 a potem na PS3, to zamiast przełączać mnie z jednego na drugie, niech wyświetli mi propozycje z obu tych platform. Podobnie z gatunkami.

Jeśli któreś z tych opcji już są, to znaczy że jestem dupa wołowa, i nie ogarnąłem, wtedy przepraszam. Inna sprawa, że wtedy łatwo mogę skontrować, mówiąc, że w takim razie opcja jest zbyt mocno schowana. Szczęśliwy

Edytuj ten post Uśmiech // h.

Sir, yes sir!

7) Gdy przegląda się stronę gry, widać pozycję w rankingu wg graczy i redakcji. Ale gdy chcę włączyć ranking gier, mogę go przejrzeć tylko do setnego miejsca. Albo nie można oglądać całego, albo zbyt ciężko się do tego dostać. A skoro taka klasyfikacja i tak jest prowadzona, to czemu by nie wydłużyć tego do oporu? Miałem tylko podstawy programowania, ale wydaje mi się, że zaimplementowanie tego nie powinno dokładać wielu linijek do kodu.
8) Zastanowiłbym się jednak nad daniem nam możliwości poprawy oceny gry. Pomylę się, i mam kłopot, bo raz danej oceny nie mogę zmienić.
9) Jest pole do popisu przy usprawnieniu tego, w jaki sposób publicystyka trafia na forum. Artykuły pokroju "10 najlepszych gier na PSX" nie wiedzieć czemu, lądują w działach luźno związanych z tematem (wspomniany artykuł można skomentować wchodząc w dział "bijatyki"). Usprawnieniem byłaby kategoria "publicystyka" na forum, do której trafiałyby tego typu tematy. Tylko nie do "nowinki ze świata". Dział ten jest tak mocno napakowany nowymi tematami, że rozważyłbym podzielenie go (np. w zależności od newsa: zapowiedzi, przesunięcia, dodatki, trailery, etc.).
10) Czysto techniczna drobnostka: w navbarze podczas pisania posta jest "Strona Główna » Napisz Odpowiedź". Standardem na innych forach jest w tym miejscu ścieżka do tematu, np. "Strona Główna » Forum Oraz Portal » MiastoGier.pl 3.0 - nasze sugestie » Napisz Odpowiedź". Jest to o tyle wygodne, że czasem po dłuższej nieobecności chciałbym odnieść się do dawniejszych komentarzy niż ostatnie dziesięć, i mógłbym jednym kliknięciem wrócić do standardowego przeglądania tematu, zamiast od nowa go szukać na stronie głównej.

11) Mam nadzieję, że nie jest już za późno na uwagi: jeśli mam możliwość wejścia na "stronę" producenta gier (np.: https://www.miast(...)591.html ) to chciałbym mieć też możliwość prostego wyszukiwania go. W tej chwili wpisanie "obsidian" w wyszukiwarkę jedynie wypluwa mi kilka artykułów. Niby mogę w taki wejść i szukać hiperłącza w tekście, ale to nie o to przecież chodzi w searchu.

12) Dochodzi maj, a ja znowu sobie coś przypomniałem. Szczęśliwy Pamiętam, że kiedyś próbowałem w jednym poście umieścić dwa różne spoilery, bo odnosiły się do różnych sytuacji. Skrypt zwariował, w praktyce okazało się to niemożliwe. Dalibyście radę przyjrzeć się temu?

13) Jak premiera za rok, to czas jeszcze jest. Pisałem wyżej o wprowadzeniu gatunku horror na stronę, a dopiero teraz się zorientowałem, że nie ma też skradanek wyodrębnionych. Moim zdaniem, warto by było.

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 14762 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Proponuję zmianę oceniania gier. Mamy dziesięciostopniową skalę oceny z której nikt w zasadzie nie korzysta. Praktycznie nie istnieje coś takiego jak ocenianie poniżej 5/10. Gry z oceną 7/10 są uznawane jako średnie, a w rzeczywistości to nie jest ocena dla gry średniej, bo jest za wysoka według dziesięciostopniowej skali ocen. Proponuję zmienić skalę ocen na pięciostopniową. Może być skala cyfrowa lub gwiazdkowa według następującej zasady: gra bardzo słaba/słaba/średnia/dobra/bardzo dobra. Moim zdaniem tak byłoby znacznie lepiej .

Offline
mareczek_89 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 3786 / 4800) lvl 11 ]0 kudos
Przyda się temat bo podpowiedzi może być sporo od użytkowników.
Ogólnie rzecz biorąc ja bym oczekiwał następujących zmian na stronie:
1. Odświeżone profile i zmiana ich wyglądu na bardziej przejrzysty.
2 Zmiana w systemie dodawania filmów i zdjęć z gier. Mam z tym problemy np. z wgraniem zdjęć z PS4.
3. Propozycja Remika co do oceny gier również byłbym za taką skalą oceniania.
4. Zaktualizowanie bazy sprzętu tzn. dodanie brakujących obecnej generacji (PS4, PS Vita oraz Xbox One)
5. Przydało by się bardziej popracować nad blogami wprowadzić więcej ustawień i możliwości edycji i dodawania materiałów.
6. No i brakuje mi MG24 Szczęśliwy
7. Przydała by się funkcja odświeżania tematów. Tzn. Np ktoś napisał post i jest jego wpis ostatni i po czasie dopisał coś edytując go. Wtedy powinien temat być oznaczony że ktoś coś napisał. Zapobiegło by to też pisaniu czasem posta pod postem żeby temat się pojawił w ostatnio pisanych.
Tyle z moich wypocin może coś wejdzie w życie. Pozdrawiam i MG i tak ma swój klimat i nie ma tutaj źle Uśmiech
Edit:
8. Poprawienie i naprawienie rankingu graczy Mistrzowie PS3, Xbox 360 i dodanie obecnej generacji do rankingu albo połączenie po prostu PlayStation i Xbox. Aktualnie są często problemy z aktualizacją trofeów lub komunikat o błędnym gametagu Poirytowany
P.S. i teraz by się przydała moja propozycja z punktu 7 Szczęśliwy

Offline
JackieR3 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Obywatel 2015 ]0 kudos
Zauważyłem że Gierunkowskaz strasznie podupadł.Już praktycznie nikt nie odpowiada tam na pytania,zresztą sam tam rzadko zaglądam.Może pomogłoby gdyby świeże pytania i problemy pojawiały się gdzieś jeszcze,np na stronie głównej MG albo stronie danej gry w postaci linka czy cuś.Gierunkowskaz to fajny pomysł był no i magnes przyciągający nowych użytkowników i szkoda że umiera.

Offline
febra1976 //grupa Sfora kontestatora » [ Johnny Sasaki (exp. 4912 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Jest całkiem spora społeczność graczy zainteresowanych tzw. oldschoolem, zwłaszcza na konsole. Myślę że z czasem dział mógłby ściągnąć na strony MiastaGier "kilka" osób. Zwłaszcza że MG ma swoją renomę portalu wolnego od wszelkiego warezu, gdzie chamstwo likwidowane jest w zarodku przez samych graczy. Nie wiem czy byłby to duży problem z utworzeniem i utrzymaniem nowego działu.(no chyba że tacy gracze nie są targetem).
Fajną sprawą były by też tzw pokoiki rozmów czyli chaty. Teraz userzy używają do tego statusu, a nie do tego było to chyba stworzone?
No i popieram propozycję Igla, Remika + pkt 7 Mareczka Uśmiech

Offline
ELbastardoUA //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2022 / 3000) lvl 11 ]0 kudos
Witam.
Ja mam taką małą sugestię, aby w raportach płynności gier powstała (obowiązkowo) do wypełnienia przez użytkownika rubryka z informacją o poziomie detali tj. [low; medium; high; ultra]/ [minimalne; niskie; średnie; wysokie; maksymalne] - zależnie od gry każdy coś wybierze z tej barwnej palety możliwości Uśmiech
Myślę, że pozwoli to na lepszą ocenę sytuacji.
Obecnie trudno jest stwierdzić co oznacza ''niegrywalne''. Być może ktoś wpadł na pomysł aby grę uruchomić na ultra nie racząc nas o tym poinformować, a komuś wystarczy ''medium'' do zabawy ale nie jest pewien czy da radę jego sprzęt.
Wiem, że istnieje informacja ale nie każdy ma ochotę ją umieścić. Sama rozdzielczość wszystkiego nie mówi, można ją wszak osobno zmieniać niezależnie od innych ustawień.

Pozdrawiam.


edit.

Witam

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po dodaniu raportu płynności można jedynie edytować swój wpis. Zdarza się jednak, że Użytkownicy zmieniają swoje konfiguracje sprzętowe ale wciąż grają w te same tytuły. Miło by było gdyby raporty płynności można było dodawać bez limitu albo chociaż do kilku np 3-5. Zdaję sobie sprawę, że znaleźli by się tacy którzy by z bliżej nie określonych pobudek dodawali ich aż nadto bez jakiejkolwiek wiarygodności ale z drugiej strony im więcej raportów tym bogatsza nasza baza danych a to (tak myślę) może się przełożyć tylko na większą przydatność tego portalu Uśmiech

Pozdrawiam.

Liczba czytelników: 465321, z czego dziś dołączyło: 4.
Czytelnicy założyli 47815 wątków oraz napisali 645762 postów.