Valheim (Xbox One) - okladka

Valheim (Xbox One)

Premiera:
14 marca 2023
Premiera PL:
14 marca 2023
Platformy:
Gatunek:
MMO / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Valheim (Xbox One)
Materdea @ 09:16 16.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 3h 10min

+ czaswięcej

Valheim to survivalowa gra z otwartym światem, osadzona w czasach inspirowanych nordycką mitologią. Za wyprodukowanie tytułu odpowiada niezależne szwedzkie studio Iron Gate AB.

Akcja gry ma miejsce w tytułowej krainie Valheim, gdzie trafiają wojownicy pragnący zasłużyć na swoje miejsce w mitycznej Valhalli. Aby to zrobić, muszą okryć się chwałą, próbując przetrwać i zwyciężyć potworne bestie, zamieszkujące Valheim. Dopiero wówczas zyskają przychylność bogów i miejsce wśród legendarnych wojów.

Zabawę rozpoczynamy w proceduralnie generowanej krainie. Rozgrywka toczona jest w perspektywie TPP. Nasze zadanie sprowadza się do eksploracji świata w poszukiwaniu surowców i walce z bestiami. Materiały są niezbędne do tworzenia coraz to lepszego ekwipunku, ale też do rozbudowy naszej osady, konstrukcji nowych budynków, itp. Konieczne jest też pozyskiwanie jedzenia, korzystając z opcji polowania czy łowiąc ryby w mroźnych górskich potokach.

W im dalsze odmęty krainy się zapuszczamy, tym większe wyzwania na nas czekają. Większość z nich sprowadza się do walki z coraz to potężniejszymi, mitycznymi bestiami. Do walki używamy głównie broni białej - toporów, włóczni czy mieczy, ale korzystamy też z broni dystansowej, głównie łuków.

Valheim posiada rozbudowany system craftingu oraz konstruowania budynków. Co więcej, możemy zbudować nawet własny statek, który użyjemy do żeglugi po krainie. W grę możemy grać samotnie, ale twórcy zalecają wspólną zabawę w sieciowej kooperacji ze znajomymi (do 10 osób na serwerze).

Valheim 14 marca 2023 roku trafiło do programu Xbox Game Preview.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?