Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (Xbox One) - okladka

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (Xbox One)

Premiera:
18 marca 2022
Premiera PL:
18 marca 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (Xbox One)
Materdea @ 13:18 12.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin to spin-off popularnej serii jRPG-ów akcji od firmy Square Enix, który zmienia konwencję i pomysł na rozgrywkę - mieszając elementy wzięte ze slasherów i soulslike. Za produkcję odpowiada studio Team Ninja - autorzy m.in. serii Ninja Gaiden.

Fabuła Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin nawiązuje do wydarzeń z pierwszej odsłony Final Fantasy (z 1985 roku), choć rozgrywa się w alternatywnej wizji świata. Gracz kieruje drużyną trzech postaci, której zadaniem jest powstrzymanie Chaosu. Jednak głównym bohaterem jest Jack Garland - życiowym celem mężczyzny, poza zniszczeniem wspomnianego Chaosu, jest przywrócenie światła kryształów do Cornelii, królestwa spowitego mrokiem. Towarzyszą mu Ash i Jed; według jednego z podań są oni Wojownikami Światła.

Rozgrywka Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin luźno nawiązuja do poprzednich dokonań marki Final Fanstasy, a jest raczej autorską wizją deweloperów. Gracz akcję obserwuje zza pleców bohatera, uczestnicząc w dynamicznych starciach rozgrywających się w czasie rzeczywistym niczym w rasowym slasherze. Każda z kierowanych postaci ma swoje unikalne bronie oraz umiejętności i czary, a w trakcie przygody może zdobywać nowe wyposażenie. Podstawowym zadaniem gracza jest przemierzanie kolejnych lokacji, walka z przeciwnikami oraz okazjonalnie bossami, a także oglądanie przerywników filmowych.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin poza trybem dla pojedynczego gracza oferuje również możliwość rozegrania fabuły również w kooperacji (do trzech osób) przy jednej konsoli.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?