Draugen (Xbox One) - okladka

Draugen (Xbox One)

Premiera:
21 lutego 2020
Premiera PL:
21 lutego 2020
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Draugen (Xbox One)
Materdea @ 09:00 30.01.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Draugen to produkcja łącząca w sobie elementy survival-horroru oraz przygodówki. Za jej opracowanie odpowiada studio Red Thread Games, autorzy m.in. Dreamfall Chapters.

Fabuła Draugen inspirowana jest skandynawską literaturą, legendami, bajkami oraz nordycką mitologią i islandzkimi sagami. Sama historia przenosi nas na zachód Norwegii, na tereny głębokich fiord i wysokich gór, w roku 1923. Tam wcielamy się postać Edwarda Charlesa Hardena, Amerykanina, który trafił do Norwegii w poszukiwaniu zaginionej przez laty siostry. Towarzyszy mu tajemniczy kompan, kobieta o imieniu Lissie.

Tak zaczyna poznawać historię wioski oraz jej mieszkańców. Kolejne elementy układanki przybliżają go do odkrycia straszliwej prawdy o osadzie, jednak nie tylko to go niepokoi. Musi się bowiem dowiedzieć, kim jest tajemnicza kobieta w czerni pojawiająca się w oddali; dlaczego mała dziewczynka śpiewa kołysanki, gdy niebo ciemnieje oraz co kryje ciemność, gdy gasną światła.

Rozgrywka w Draugen pozwala obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby. Poruszając się po wiosce i jej okolicach, musimy przeszukiwać teren, gdyż wszędzie może się kryć wskazówka do odgadnięcia zagadki. Zbieramy interesujące nas elementy i wykorzystujemy je do rozwiązywania łamigłówek.

Screeny z Draugen (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?