Diablo IV (Xbox One) - okladka

Diablo IV (Xbox One)

Premiera:
2023
Premiera PL:
2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Diablo IV (Xbox One)
Dirian @ 20:03 01.11.2019
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier hack'n'slash od studia Blizzard Entertainment.

Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę Diablo III. Świat próbuje dojść do siebie po wyrżnięciu milionów ludzi przez przedstawicieli Wysokiego Nieba i Płonącego Piekła. Historia opowie o powstaniu ludzkości, która według legend zrodziła się ze związku anioła i demona. Ich dzieckiem był człowiek, który następnie stworzył wioski, a te przeistoczyły się w miasta i powstało Sanktuarium.

Niestety na krainę spadła fala chaosu poprzez pojawienie się w niej demonów. Pobożni mieszkańcy pogrążyli się w modlitwie do bogów, inni postawili na okultyzm, propagowany przez Lilith, córkę potężnego demona Mefista, którego pokonaliśmy w Diablo II. Niezależnie od celu modlitw, żadne z nich nie zostają wysłuchane i sytuacja nie ulega poprawie. Panuje ogromny mrok, któremu tylko nieliczni są w stanie się przeciwstawić.

Diablo IV oddaje do naszej dyspozycji trzech grywalnych bohaterów - barbarzyńcę, czarodziejkę oraz druida. Barbarzyńca odznacza się niesamowitą siłą. Mistrzowsko wykorzystuje w walce cały swój arsenał, w którym znajdzie się broń na każdą okazję. Sieje popłoch wśród wrogów straszliwymi okrzykami wojennymi, a potężne tąpnięcia pozwalają mu zatrząść ziemią i odepchnąć napierające hordy. Czarodziejka dowolnie manipuluje żywiołami, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Ciska zabójczymi błyskawicami, nabija wrogów na poszarpane lodowe kolce i przywołuje deszcz płonących meteorytów. Ostatni z nich, Zmiennokształtny druid, potrafi przemieniać się w dzikie bestie, płynnie przybierając formy olbrzymiego niedźwiedzia czy zaciekłego wilkołaka, aby walczyć u boku leśnych stworzeń. Potęga ziemi, wiatru i burzy jest na jego skinienie, dzięki czemu może uwalniać pełnię niszczycielskiej mocy gniewu natury.

Rozgrywka w Diablo IV to klasyczny hack'n'slash z elementami gry akcji. Przemierzamy kolejne, różnorodne krainy i wyżynamy wrogów. Po drodze zbieramy przedmioty i ulepszamy postać, rozdając punkty zdolności i inwestując w nowe talenty. Kolejne lokacje są generowane losowo, gwarantując niepowtarzalną rozgrywkę - nawet przy wielokrotnym podejściu.

PEGI: Od 18 lat
Screeny z Diablo IV (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   17:56, 02.11.2019
Diablo IV ma zamiar wrócić do korzeni... mrocznych korzeni, jak określił to główny producent na scenie w trakcie BlizzConu. Pierwszy gameplay jednak oprócz niektórych scenerii ocierających się o klimat gore przyniósł mi niestety lekkie rozczarowanie. Zdaję sobie sprawę, że to dopiero alfa, jednak trzeba mieć na uwadze, że nawet w tak wczesnym stadium niektóre elementy mogą nie zostać zmienione.

Mnie odrzuciły przede wszystkim zbytnia plastikowość otoczenia oraz "świecąca" powłoka, która nadała całości bardzo budżetowy charakter. Liczę, że jeżeli deweloper mówi o powrocie do korzeni, to będzie powrót naprawdę brudny i syfiasty, jak Diablo II! I to w pozytywnym tych słów znaczeniu.