Shenmue I & II (XBOXONE) - okladka

Shenmue I & II (XBOXONE)

Premiera:
21 sierpnia 2018
Premiera PL:
21 sierpnia 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Shenmue I & II (XBOXONE)
Materdea @ 15:39 24.03.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Shenmue I & II to kolekcja zreamsterowanych dwóch pierwszych odsłon kultowej serii przygodowych gier akcji w otwartym, japońskim świecie, które oryginalnie ukazały się w 1999 i 2001 roku na konsoli Dreamcast. Premiera towarzyszyła wydaniu pełnoprawnej, trzeciej odsłony serii. Poprawie uległa rozdzielczość, która teraz wspiera wszystkie współczesne proporcje ekranów, a także dopracowane tekstury, oświetlenie, a także dźwięk.

Historia Shenmue przenosi nas do 1986 roku i postaci Ryo Hazukiego, kiedy po powrocie do rodzinnego domu odkrywa, iż jego ojciec został zamordowany, a jedynym świadkiem jest Lan Di, który ukradł i Smocze Lustro i ukrywa się przed ścigającą go Yakuzą. Ryo poprzysięga zemstę i wyśledzenie Lana.

Rozgrywka w Shenmue (pierwszej oraz drugiej części) to mieszania gatunków. Produkcje łączą ze sobą elementy przygodowych gier akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera z otwartym światem, w którym znajdziemy zadania poboczne oraz szereg dodatkowych minigierek. Cykl wykreowany przez firmę SEGA oferuje w pełni żyjący cykl dnia i nocy, zmieniającą się pogodę, różne zachowania NPC-ów w zależności od pory dnia),  a także elementy zręcznościówki czy tez bijatyki, jeśli chodzi o model walki.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera treści związane z hazardem
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   00:00, 18.04.2019
Pierwsze Shenmue mam już za sobą. Po początkowych bojach ze sterowaniem zacząłem cieszyć się grą i muszę przyznać - ale to musiało robić WOW! w swoim czasie! Ujmuje niesamowita filmowość i drobiazgowość - Ryo podejmuje bardzo ludzkie, codzienne interakcje, bowiem nie tylko rozmawia z ludźmi, ale nawet znajduje pracę. Wszystko oparto na cyklu dobowym - rano wstajemy, robimy swoje za dnia, a do wielu miejsc można się dostać tylko o określonych porach. Dodatkowo trzeba wracać do domu o sensownej porze i jeszcze znaleźć chwilę na trening - trochę się tu bowiem walczy i chociaż sterowanie jest drewniane, ilość dostępnych combosów imponuje.

W ogólnym rozrachunku pokochałem Shenmue - za jego prostą fabułę, ale opowiadaną w fantastycznie przegadany, kampowy sposób, za charakterystyczne postaci, za świat gry i pomysły. Oczywiście jedynka to tylko wstęp do właściwej opowieści i gdyby nie kolejna fantastyczna promocja na dostęp do GamePassa, już szarpałbym w dwójkę. Polecam.