Shenmue I & II (Xbox One) - okladka

Shenmue I & II (Xbox One)

Premiera:
21 sierpnia 2018
Premiera PL:
21 sierpnia 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Shenmue I & II (Xbox One)
Materdea @ 15:39 24.03.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: 25h 30min

+ czaswięcej

Shenmue I & II to kolekcja zreamsterowanych dwóch pierwszych odsłon kultowej serii przygodowych gier akcji w otwartym, japońskim świecie, które oryginalnie ukazały się w 1999 i 2001 roku na konsoli Dreamcast. Premiera towarzyszyła wydaniu pełnoprawnej, trzeciej odsłony serii. Poprawie uległa rozdzielczość, która teraz wspiera wszystkie współczesne proporcje ekranów, a także dopracowane tekstury, oświetlenie, a także dźwięk.

Historia Shenmue przenosi nas do 1986 roku i postaci Ryo Hazukiego, kiedy po powrocie do rodzinnego domu odkrywa, iż jego ojciec został zamordowany, a jedynym świadkiem jest Lan Di, który ukradł i Smocze Lustro i ukrywa się przed ścigającą go Yakuzą. Ryo poprzysięga zemstę i wyśledzenie Lana.

Rozgrywka w Shenmue (pierwszej oraz drugiej części) to mieszania gatunków. Produkcje łączą ze sobą elementy przygodowych gier akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera z otwartym światem, w którym znajdziemy zadania poboczne oraz szereg dodatkowych minigierek. Cykl wykreowany przez firmę SEGA oferuje w pełni żyjący cykl dnia i nocy, zmieniającą się pogodę, różne zachowania NPC-ów w zależności od pory dnia),  a także elementy zręcznościówki czy tez bijatyki, jeśli chodzi o model walki.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera treści związane z hazardem
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   00:00, 18.04.2019
Pierwsze Shenmue mam już za sobą. Po początkowych bojach ze sterowaniem zacząłem cieszyć się grą i muszę przyznać - ale to musiało robić WOW! w swoim czasie! Ujmuje niesamowita filmowość i drobiazgowość - Ryo podejmuje bardzo ludzkie, codzienne interakcje, bowiem nie tylko rozmawia z ludźmi, ale nawet znajduje pracę. Wszystko oparto na cyklu dobowym - rano wstajemy, robimy swoje za dnia, a do wielu miejsc można się dostać tylko o określonych porach. Dodatkowo trzeba wracać do domu o sensownej porze i jeszcze znaleźć chwilę na trening - trochę się tu bowiem walczy i chociaż sterowanie jest drewniane, ilość dostępnych combosów imponuje.

W ogólnym rozrachunku pokochałem Shenmue - za jego prostą fabułę, ale opowiadaną w fantastycznie przegadany, kampowy sposób, za charakterystyczne postaci, za świat gry i pomysły. Oczywiście jedynka to tylko wstęp do właściwej opowieści i gdyby nie kolejna fantastyczna promocja na dostęp do GamePassa, już szarpałbym w dwójkę. Polecam.

UPTADE:
Dwójka też już za mną, nawet wbiłem calaka, ale umęczyła mnie, zwłaszcza pod koniec, okrutnie. Nawet jak na standardy Shenmue jest na siłę wydłużona i mogę sobie tylko wyobrazić miny fanów lata temu, którzy i być może słyszeli, że historia w 2 częściach się nie zamknie, ale z pewnością nie byli świadomi czasu, jaki będą musieli czekać na kolejną.