Sekiro: Shadows Die Twice (Xbox One) - okladka

Sekiro: Shadows Die Twice (Xbox One)

Premiera:
22 marca 2019
Premiera PL:
22 marca 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Sekiro: Shadows Die Twice (Xbox One)
Kawira @ 12:50 06.07.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 57h 29min

+ czaswięcej

Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji osadzona w alternatywnej Japonii, od włodarzy z From Software odpowiedzialnych za bardzo popularną serię Dark Souls.

Fabuła rozgrywa się w XVI-wiecznej Japonii podczas okresu wojen domowych (Sengoku). Wcielamy się w ochroniarza 10-letniego arystokraty, który zostaje porwany przez samuraja z klanu Ashina, a bohater w wyniku starcia traci lewą rękę. Ocalony przez niejakiego "Rzeźbiarza" otrzymał protezę, która pomoże mu odbić lorda oraz ocalić swój honor.

Tytuł łączy w sobie dynamiczną akcję z elementami skradanki i zręcznościówki. Główne narzędzie walki stanowi "proteza Shinobi" posiadająca specjalne gadżety (np. tarczę czy linę z hakiem), a także nadludzką moc. Same potyczki przypominają bardziej NiOh aniżeli stareńkiego Dark Souls. Na drodze wojownika pojawiają się mityczne bestie, demony, a także mroczni samurajowie. Inspiracje dla nich stanowi zarówno mitologia japońska, jak i poprzednie gry developerów.

Nowość dla From Software stanowi także inne niż dotychczas opowiadanie historii. Zamiast rozrzuconych po świecie strzępków informacji otrzymaliśmy pełnoprawną fabułę z narracją oraz cutscenkami.

PEGI: Od 18 lat
Screeny z Sekiro: Shadows Die Twice (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?