The Walking Dead: A New Frontier (Xbox One) - okladka

The Walking Dead: A New Frontier (Xbox One)

Premiera:
20 grudnia 2016
Premiera PL:
20 grudnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis The Walking Dead: A New Frontier (Xbox One)
DevMat @ 20:17 23.11.2016

Śr. długość gry: 4h 0min

+ czaswięcej

The Walking Dead: A New Frontier to trzeci sezon gry przygodowej, opartej na popularnym komiksie i serialu telewizyjnym, w Polsce znanym pod tytułem Żywe Trupy. Podobnie jak poprzednie pełnoprawne sezony, liczy on pięć epizodów. Za ich opracowanie odpowiada - niezmiennie - studio Telltale Games.

Cztery lata po wydarzeniach, w wyniku których świat został opanowany przez zombie już nic nie jest takie samo. Ludzie się zmienili, stali się nieprzewidywalni i agresywni. Nikomu już nie można ufać. Gracz wciela się w postać Javiera. Młodego chłopaka pragnącego odnaleźć swoją rodzinę. Pomaga mu w tym Clementine, która również wiele straciła odkąd rozpoczęła się apokalipsa. Wspólnie wyruszają poszukiwać swoich bliskich, a ich droga pełna jest przeciwności. 

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, dużą rolę odgrywają wybory moralne. Każdy w istotny sposób wpływa na dalsze losy świata oraz jego bohaterów. Na naszej drodze spotykamy mnóstwo postaci niezależnych, z którymi możemy porozmawiać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Nie wszyscy jednak są wobec nas przyjacielsko nastawieni. Zdesperowani nie cofną się przed niczym, aby chronić bliskich.

Oprawa wizualna w dalszym ciągu została wykonana w komiksowym stylu.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Walking Dead: A New Frontier (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   18:01, 03.09.2019
A New Frontier ukończone. Okazało się znacznie lepsze od mini-serii z Michonne pod względem historii i postaci. Tym razem jako oś fabuły wykorzystano rodzinne więzi, co czyni podejmowane decyzje jeszcze trudniejszymi - oczywiście, jak to u Telltale, często na pozór. Podobał mi się szeroki wachlarz osobowości - są sadystyczne łajdaki, ale też wyrachowane persony i ludzie, którzy mimo zombie apokalipsy zachowali człowieczeństwo.
Javier, nasz protagonista, też musi o nim pamiętać, bo jego czyny bacznie obserwują i oceniają nie tylko napotykani ocaleńcy, ale też jego najbliżsi oraz Clementine, z którą skrzyżują swoje drogi.

Na tę ostatnią mamy spory wpływ, bo nie tylko może wspomóc nasze działania, ale też na koniec dostajemy podsumowanie z krótkim opisem, jak wpłynęliśmy na dorastającą Clem. Wiąże się to z możliwością prowadzenia spójnej historii poprzez wczytywanie save'a za pośrednictwem konta Telltale. W przypadku jej charakteru nie wiem tylko jak to ma działać w The Final Season, bo tam przecież jest protagonistką i w mgnieniu oka może zmienić poglądy choćby nie wiadomo jak wcześniej Javier się dwoił i troił, by przekazać jej najlepsze wzorce.

W każdym razie A New Frontier pozostawia u mnie dobre wspomnienia, bo choć to kolejny raz to samo, przynajmniej historia wydawała się całkiem dobrze kleić. A na pewno lepiej niż optymalizacja, która jak to u Telltale, nie stała na najwyższym poziomie.