Halo Wars 2 (Xbox One) - okladka

Halo Wars 2 (Xbox One)

Premiera:
21 lutego 2017
Premiera PL:
21 lutego 2017
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Halo Wars 2 (Xbox One)
DevMat @ 22:53 31.05.2016

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

Halo Wars 2 to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry strategicznej Halo Wars. Za jej opracowanie odpowiadają studia Creative Assembly oraz 343 Industries - ci pierwsi zasłynęli jako twórcy serii Total War. Tytuł ukazał się jedynie na konsoli Xbox One oraz komputerach z Windows 10. Opowiada zupełnie nową historię z serii Halo.

Historia w Halo Wars 2 stanowi kontynuację wydarzeń, jakie gracze mogli zaobserwować w Halo 5. Galaktyka ponownie jest zagrożona, a jedynie gracz, realizując 13 wypełnionych po brzegi akcją misji, jest w stanie przywrócić w niej równowagę. Celem jest legendarna lokacja zwana Arką - dotarcie do niej jest kluczem do zwycięstwa.

Jak na grę strategiczną przystało, zajmujemy się nie tylko toczeniem bojów, ale także rozbudową bazy oraz rozwojem posiadanych jednostek. Po trafieniu do nowej lokacji najpierw stawiamy garść struktur, następnie je zabezpieczamy, a finalnie zaczynamy szkolić jednostki, które posłużą nam do odparcia wrogów.

Na potrzeby Halo Wars 2 deweloperzy przygotowali znacznych rozmiarów areny, stylistycznie odpowiadające licznym rasom z rozległego, opracowanego przez Bungie uniwersum. Mapy wykorzystane zostały nie tylko w pojedynkach dla jednego gracza, ale także w potyczkach wieloosobowych.

Produkcja działa na zaawansowanym silniku graficznym, oferującym przejrzystą oprawę wizualną oraz dynamiczne udźwiękowienie. Ze względu na to, że jest ona częścią inicjatywy Xbox Play Anywhere wystarczy, że kupisz Halo Wars 2 dla jednej z dwóch platform, a będziesz mógł bawić się na obu.

Screeny z Halo Wars 2 (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   15:35, 10.12.2021
Nigdy mi nie było po drodze ze strategiami, mimo to nie potrafiłem odmówić kolejnej pobocznej odsłonie Halo - drugiej części RTS-owego Wars. Obecne w galerii screeny to niezłe bullshoty, bo na Xboksie produkcja aż tak dobrze nie wygląda. Pomijając bardzo efektowne przerywniki CGI między misjami, w boju sprawia wrażenie Spartan Assault na sterydach.

Tym niemniej to wciąż RTS zaprojektowany pod sterowanie padem, co wyszło naprawdę nieźle - jednostkami komenderuje się całkiem wygodnie, choć nie da się ukryć, że myszka byłaby tu znacznie lepsza. Jako że nie jestem miłośnikiem ani znawcą gatunku, grało mi się średnio i odniosłem wrażenie nie do końca dobrze zbalansowanego poziomu trudności - finał wcale nie był największym wyzwaniem.

Jeśli mógłbym wybierać, jaki będzie kolejny spin off głównej serii, chyba wolałbym następnego twin stick shootera, choć w swojej kategorii Halo Wars 2 wypada chyba całkiem nieźle.