Batman: Return to Arkham (Xbox One) - okladka

Batman: Return to Arkham (Xbox One)

Premiera:
18 października 2016
Premiera PL:
18 października 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Batman: Return to Arkham (Xbox One)
Materdea @ 10:11 19.05.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 11h 0min

+ czaswięcej

Batman: Return to Arkham to zbiorcze wydanie dwóch pierwszy odsłon z Batmanem w roli głównej od studia Rocksteady -  Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City. Gry zostały przeniesione na nowy silnik grafiki - Unreal Engine 4 - co pozwala nazywać je remasterami.

  • Batman: Arkham Asylum:

Batman: Arkham Asylum to pierwsza next-genowa część przygód jednego z najsłynniejszych bohaterów komiksowego uniwersum DC. Zgodnie z tytułem, gracze mają okazję odwiedzić najbardziej niebezpieczne miejsce w całym Gotham City, jakim jest Azyl Arkham. To właśnie tu przetrzymywane są najczarniejsze charaktery miasta, w znacznej większości złapane przez Batmana.

Fabuła gry rozpoczyna się w momencie, gdy łapiemy Jokera i odwozimy Batmobilem do Azylu. Początkowo jego droga do celi przebiega spokojnie i bez problemów. Do czasu. Joker oddany w ręce nieco gorzej wyszkolonych strażników nabiera ich, zabija i dzięki pomocy Harley Quinn, ucieka w głąb kompleksu. Naszym celem naturalnie jest złapać groźnego przestępcę, a także pokrzyżować jego plany, związane z masową produkcją mutującego preparatu i gazu rozweselającego smilex.

Batman: Arkham Asylum nie jest zwykłą, liniową grą akcji. Jest grą bliską sandboxom, gdyż w dużej mierze możemy przemieszczać się swobodnie między określonymi budynkami kompleksu. Kompleks ten ma rozmiary małego miasta, więc niejednokrotnie przyjdzie nam przemierzyć wiele kilometrów, nie tylko wewnątrz budynków, lecz także na zewnątrz, podziwiając niezwykły kunszt projektantów poziomów.

W trakcie fabuły zmierzymy się nie tylko z szeregowymi podwładnymi Jokera, czy innymi, komiksowymi łotrami pokroju Poison Ivy. Batman będzie zmuszony walczyć także z własną przeszłością, śmiercią rodziców oraz sumieniem. Zwieńczeniem koszmarów Batmana będą niezwykle widowiskowe pojedynki ze Scarecrowem.

Kolejnym elementem wybijającym się na tle innych produkcji jest system walki - ciosy zadawane przez Batmana są potężne, szybkie i szalenie widowiskowe, zaś dzięki zdobywanemu doświadczeniu można się rozwijać, a w rezultacie pozyskiwać dodatkowe umiejętności.

Batman: Arkham Asylum graficznie jest bardzo zaawansowaną produkcją. Tytuł śmiga na mocno zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 3, czego wynikiem są płynne animacje, wysokiej jakości tekstury oraz rozbudowana architektura lokacji. Dźwięk dopełnia całości, oferując dynamiczne efekty specjalne, klimatyczną muzykę oraz profesjonalne dialogi. Świetnie sprawdził się Mark Hamil, który brawurowo wcielił się w postać Jokera.

Batman: Arkham Asylum nie oferuje trybu rozgrywek wieloosobowych.

  • Batman: Arkham City:

Batman: Arkham City to sequel gry akcji traktującej o walce Batmana z czarnymi charakterami, a w szczególności z Jokerem. Należy podkreślić, że seriaArkham Asylum ukazuje komiksowe postaci w mroczniejszym klimacie, który zresztą obejmuje każdy aspekt w niej zawarty.

Batman: Arkham City bramy więzienia Arkham stają otworem i hordy złoczyńców wyruszają na podbój Gotham City. Zaczyna się ogromny chaos, płoną domy, zaś Joker szczęśliwy przygląda się poczynaniom oprychów. Batmanowi przyjdzie walczyć na neutralnym terenie pośród zgliszcz domów i wraków samochodów. Tak mniej więcej prezentuje się w skrócie fabuła Batman: Arkham City. Oczywiście historia jest pełna zwrotów akcji oraz intrygujących informacji, a wystarcza ona przeciętnie na kilkanaście godzin zabawy.

Wzorem poprzednika, także i tym razem nasz protagonista jest niebywale uzdolnionym wojownikiem. Za sprawą specjalnie opracowanego na potrzeby gry systemu wyprowadzania ciosów, Batman atakuje oponentów płynnie, błyskawicznie zmieniając swoje cele i unieszkodliwiając bandziorów. Posługuje się on też szeregiem gadżetów, z pomocą których poszukuje wskazówek co do dalszego postępowania.

Batman: Arkham City działa na zmodyfikowanym silniku graficznym Unreal Engine 3, a w rezultacie oferuje zaawansowaną, pełną efektów specjalnych oprawę wizualną.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Batman: Return to Arkham (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?