Mafia III (Xbox One) - okladka

Mafia III (Xbox One)

Premiera:
07 października 2016
Premiera PL:
07 października 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (10)Gram (0)Ukończone (4)Kupię (0)

Opis Mafia III (Xbox One)
Materdea @ 15:39 28.07.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 33h 6min

+ czaswięcej

Mafia III to trzecia odsłona serii gangsterskich gier akcji, stworzona przez czeski zespół Illusion Softworks (później przemianowane na 2K Czech). Za tę część odpowiada nowo powołane do życia studio Hangar 13.

Akcja Mafii III rozgrywa się w połowie XX wieku. Wcielamy się w postać jednego z członków rodziny mafijnej, niejakiego Lincolna Clay'a, działającej w New Bordeaux (mieście wzorowanym na Nowym Orleanie) na terenie Stanu Luizjana. Jako młody chłopak Lincoln należał do gangu czarnoskórych, później ruszył na wojnę w Wietnamie, a po powrocie do rodzinnych stron, miasta New Bordeaux, ponownie wkręca się do przestępczego półświatka.

Pierwszym jego zadaniem jest robota z Giorgi Marcano, polegająca na włamaniu się do Banku Rezerw Fedaralnych. Skok się udaje, pieniądze zostają podzielone, ale Giorgi i jego ojciec mają inne plany. Przygotowują pułapkę w barze, w którym przebywa Lincoln i jego znajomi. Wszyscy giną, a Lincoln, postrzelony w głowę, cudem przeżywa. Życie ratuje mu ksiądz, Ojciec James, a Lincoln poprzysięga wówczas zemstę. Postanawia, że odbuduje rodzinę mafijną i zlikwiduje Marcano oraz jego współpracowników. Nie może tego jednak zrobić samodzielnie i dlatego istotną rolę w Mafii III odgrywają inni bossowie mafijni, w tym Cassandra, Burke oraz Vito Scaletta.

Mafia III to gra z w pełni otwartym światem, po którym poruszamy się całkowicie swobodnie. Przemierzając ulice New Bordeaux rozmawiamy z napotkanymi postaciami niezależnymi i otrzymujemy od nich zadania. Czasem są to misje fabularne, popychające historię do góry, ale często są to również zlecenia poboczne, służące temu, aby gromadzić np. dodatkowe fundusze, ułatwiające późniejszy rozwój.

W produkcji duży nacisk położono na mechanikę prowadzenia samochodów oraz strzelanie. Oba te elementy charakteryzuje czysto zręcznościowe podejście, zapewniające możliwie jak najwięcej emocji. Deweloperzy przygotowali w związku z tym naprawdę rozbudowany wachlarz broni, jak również mnóstwo pojazdów. Do każdego można wsiąść, aby sprawniej dotrzeć w miejsce kolejnej misji i podziwiać kunszt grafików, zwiedzając New Bordeaux.

Mafia III działa na zaawansowanym silniku graficznym, zapewniającym nie tylko solidną oprawę ale także odpowiednią optymalizacje, przy rozsądnych wymaganiach sprzętowych, jeśli chodzi o wersję PC, a stałą liczbę generowanych klatek na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Premiera Mafia III zaplanowana została na dzień 7 października 2016 roku. Tytuł przeznaczony jest wyłącznie do rozgrywek dla jednego gracza.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Mafia III (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X