Elex (Xbox One) - okladka

Elex (Xbox One)

Premiera:
17 października 2017
Premiera PL:
17 października 2017
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Elex (Xbox One)
DevMat @ 19:59 06.07.2015

Śr. długość gry: 55h 54min

+ czaswięcej

Elex to RPG od niemieckiego studia Piranha Bytes. Twórcy znani są fanom gatunku m.in. za sprawą serii Gothic oraz Risen. Wydaniem Elex zajęła się natomiast firma THQ Nordic.

W grze wcielimy się w przedstawiciela rasy Albów, który, podczas jednej z bitew, zostaje zestrzelony i tafia na terytorium zajęte przez Berserków. Tak zacznie się nasza przygoda w dużym, otwartym świecie, który będziemy mogli przemierzać bez ograniczeń i jakichkolwiek ekranów ładowania. Jedyne, co nas może powstrzymać przed eksploracją pewnych obszarów to niedostateczna siła naszego bohatera.

Tytułowy Elex to jeden z najbardziej pożądanych minerałów na planecie Magalan. Przybył on na nią wraz z meteorytami, które 160 lat temu zdziesiątkowały ludność będącą w rozkwicie technologicznym. Z minerału resztka rasy ludzkiej wytworzyła narkotyk, pozwalający jej posługiwać się magią, jak również zwiększać swoją inteligencję. Efektem ubocznym jest zaś wysokie uzależnienie.

Elex stanowi także świetne źródło energii do napędzania różnej maści maszyn, w tym jetpacków oraz potężnych mechów. Minerał zmienił ponadto całkowicie strefy klimatyczne występujące na planecie, dzięki czemu grający zwiedzają bujne lasy, lodowe góry oraz gorące pustynie. W każdej strefie klimatycznej spotyka różne zwierzęta które, podczas styczności z Elexem, stały się bardziej krwiożercze i brutalne.

Piranha Bytes słynie z tego, że bohaterowie kreowani przez studio nie mają swojej tożsamości. Tym razem jest zgoła odmiennie. Protagonista otrzymał bowiem historię, imię (Jax) oraz przeszłość. Pochodzi on z rasy Albów, która powstała dzięki tytułowemu minerałowi. Rasa ta uważa się za lepszą od ludzkiej, chcąc ją sobie całkowicie podporządkować. Albowie są pozbawieni uczuć lecz pamiętają każdy swój występek oraz wydarzenie w życiu. Są rasą dominującą na planecie. Chcą się pozbyć lub przyłączyć do siebie resztę „buntowników” – członków innych frakcji, jakie spotkamy w grze.

Tytuł działa na zaawansowanym, w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, wykorzystującym możliwości nowoczesnych komputerów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek dla jednego gracza.

Screeny z Elex (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?