Fallout 4 (Xbox One) - okladka

Fallout 4 (Xbox One)

Premiera:
10 listopada 2015
Premiera PL:
10 listopada 2015
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (2)

Opis Fallout 4 (Xbox One)
Dirian @ 17:00 03.06.2015
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 71h 4min

+ czaswięcej

Fallout 4 to kolejna odsłona uznanej serii gier cRPG. Za produkcję odpowiada ekipa Bethesda Game Studios, znana z takich gier jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy tez Fallout 3.

Akcja gry rozpoczyna się tuż przed wybuchem nuklearnym, na przedmieściach Bostonu. Zabawę zaczynamy od wykreowania postaci oraz poznania jej rodziny, a chwilę później uaktywnia się grzyb nuklearny, zmiatając miasto i spory obszar terenu wokół niego z powierzchni ziemi. Nasz bohater, oddzielony od swojej familii, trafia do Schronu 211, z którego wyjdzie dopiero 200 lat później - w tym momencie startuje właściwa rozgrywka.

Sam format zabawy przypomina mocno New Vegas i Fallout 3 - poprzednie odsłony cyklu. Mamy więc system precyzyjnego celowania V.A.T.S., nie brakuje atrybutów S.P.E.C.I.A.L. czy słynnego PipBoy'a, którego obsłużymy także przy pomocy urządzeń wyposażonych w systemy iOS i Android. Bethesda mocno przemodelowała system rzemiosła, w ramach którego z zebranych w świecie elementów gry stworzymy nowe przedmioty czy nawet wybudujemy, a następnie umeblujemy domostwo, którego obecność może przyciągnąć potencjalnych handlarzy.

Fallout 4 oferuje ogromny otwarty świat, a celem nadrzędnym dla twórców było przygotowanie jak najlepszych systemów odpowiadających za jego eksplorację. W trakcie zabawy będziemy mogli przygarnąć pod swoje skrzydła psa, który potowarzyszy nam w trakcie eksploracji zrujnowanej krainy. Zwierzakowi wydamy proste polecenia, takie jak przyniesienie danego przedmioty czy zaatakowanie przeciwnika. Warto dodać, że Dogmeat jest nieśmiertelny.

Gra działa na autorskim silniku Creation. Oprawa wizualna nie jest może wybitnie piękna, ale ma swój urok, a lokacje przepełnione są unikatowym, postapokaliptycznym klimatem.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Fallout 4 (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?