White Night (Xbox One) - okladka

White Night (Xbox One)

Premiera:
06 marca 2015
Premiera PL:
06 marca 2015
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis White Night (Xbox One)
Materdea @ 15:51 05.02.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

White Night to produkcja studia Osome reprezentująca gatunek horrorów. Została utrzymana w klimatach filmu noir z lat 30. ubiegłego wieku.

Tytuł przedstawia mieszankę horroru z lekką domieszką przygodówki oraz survivalu. Akcja White Night rozgrywa się w Bostonie A.D. 1930. Wcielając się w enigmatycznego detektywa podróżującego do swojego kolejnego zlecenia zostajemy sprawcą wypadku samochodowego. Wychodząc z rozbitego pojazdu nie znajdujemy ciała kobiety ani śladów zbrodni. Cali poturbowani docieramy do opuszczonej willi na kompletnym pustkowiu. Musimy dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się na drodze, a także rozwiązać zagadkę pustego budynku.

White Night posiada charakterystyczną oprawę graficzną, która przypomina czarno-biały komiks. Aby dojrzeć cokolwiek ze wszechogarniającej czerni, musimy uaktywnić źródło światła - w podróży towarzyszą nam zapałki, zaś w pokojach można włączyć lampy. Cechą charakterystyczną dzieła Osome Studio jest minimalizm - nie tylko w grafice, ale również w mechanice. Brak jest klasycznego interfejsu, inwentarz również został sprytnie ukryty i stanowi jedną integralną całość z bohaterem.

Na swojej drodze spotykamy również zagadki logicznie. Zostały tak wkomponowane w całość, że naturalną czynnością jest ich rozwiązywanie; bardzo płynnie wchodzą w skład eksploracji. A to właśnie na tym ostatnim elemencie opiera się rozgrywka w White Night. Ze znajdowanych ksiąg, dzienników oraz wycinków gazet, krok po kroku, dowiadujemy się, co tak naprawdę stoi za zniknięciem współlokatorów.

Brak tutaj też klasycznej walki. Duchy, które raz po raz możemy spotkać w zaciemnionych miejscach kolejnych pokoi są niewrażliwe na ciosy, zaś jedynym wyjściem jest ucieczka. Jedyny aspekt na który są nieodporne to światło - znajdowanie wtyczek, kontaktów oraz przełączników do lamp czy też żyrandoli pozwala na wyeliminowanie oponenta z konkretnego pomieszczenia.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z White Night (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?