Borderlands: The Handsome Collection (Xbox One) - okladka

Borderlands: The Handsome Collection (Xbox One)

Premiera:
24 marca 2015
Premiera PL:
27 marca 2015
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Borderlands: The Handsome Collection (Xbox One)
Dirian @ 15:33 20.01.2015
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Borderlands: The Handsome Collection to zbiorcze wydanie przeznaczone na konsole PlayStation 4 i Xbox One, zawierające gry Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel.

Obie produkcje pierwotnie debiutowały na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360 (Borderlands 2 także na PS Vita). Edycje przeznaczone na PlayStation 4 i Xbox One doczekały się usprawnień technicznych - podniesiono rozdzielczość do 1080p, zaś w trybie single-player rozgrywka toczy się w 60 klatkach na sekundę. Ponadto wprowadzono tryb lokalnej kooperacji, w którym możemy wspólnie ze znajomymi (max. 4 osoby) przechodzić grę przed jednym telewizorem, na podzielonym ekranie.

Borderlands 2 to druga część popularnej gry osadzonej w postapokaliptycznym świecie, wyprodukowanej przez studio Gearbox Software. Tytuł należy do gatunku RPS, czyli Role Playing Shooter. Gra zawiera zatem elementy strzelanki oraz RPG'a. Te drugie przejawiają się w postaci rozwoju głównego bohatera oraz gazyliona broni. Protagonista gromadzi doświadczenie, a następnie jest w stanie poprawiać swoje zdolności. Wypadająca z zabitych wrogów broń jest natomiast niezastąpioną pomocą podczas eksterminacji wrogów.

Fabuła Borderlands 2 jest z pozoru banalna. Stanowi ona niejako kontynuację tego, co zobaczyliśmy w jedynce. Przystojny Jack powraca, "zapraszając" gracza do udziału w turnieju, w którym do wygrania są nieopisane bogactwa. Niestety po dotarciu do końca zabawy, nie zostajemy obdarowani obiecanymi skarbami, a zamiast tego, Jack robi nas po prostu w balona. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak przyszykować zemstę i skopać przystojniakowi tyłek. Do naszej wendetty dołącza ostatni na świecie Claptrap, zdeterminowany by pomścić swój, wyniszczony przez Jacka, gatunek.

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna część (trzecia licząc chronologicznie) słynnej serii strzelanek, stworzonej przez studio Gearbox Software. Tym razem za grę odpowiada 2K Australia, a ze względu na to, że nie mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją, brakuje cyfry "3" w tytule.

Borderlands: The Pre-Sequel przenosi nas do wydarzeń rozgrywających się pomiędzy pierwszą, a drugą edycją sagi. Scenariusz kręci się wokół postaci Przystojnego Jacka, będącego głównym antagonistą "dwójki". Tym razem jednak Jack nie jest ani antagonistą, ani protagonistą. Zamiast tego znajduje się w centrum wydarzeń i to niejako jego historię poznajemy. Dowiadujemy się dlaczego stał się despotą, którego poznaliśmy w Borderlands 2.

Akcja Borderlands: The Pre-Sequel toczy się na księżycu, co oznacza, że mamy do czynienia ze zmniejszoną grawitacją. Dzięki temu możemy wyżej i dalej skakać, a każdy wybuch ma większą siłę rażenia. Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zniszczyć hełm wroga, odcinając mu zapasy tlenu, co spowoduje uduszenie. Najbardziej pikantnym sposobem ubijania niemilców jest zaś posyłanie ich w mrok przestrzeni kosmicznej - wystarczy solidne boom!


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z hazardemZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Borderlands: The Handsome Collection (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?